Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #86

X-Factor #86

X-Factor #86

"One Of These Days..."

Postacie
Cytat

Wolverine: "I'm the one guy aside from Scott that she felt closest to"
Iceman: "And just how close..."
Beast: "... is 'close'?"

Streszczenie

Logan oznajmia zgromadzonym X-Men i X-Factor przez ekran komunikacyjny, iż baza Stryfe'a znajduje się na księżycu, bowiem jest to logiczne. Havok nie potrafi doszukać się w tym za grosz logiki, lecz Wolvie mówi iż dosięgnął go telepatyczny krzyk Jean, której najwyraźniej udało wydostać się z bazy Stryfe'a i posłać wiadomość przez psychołącze które dzielą. X-Men nie wydają się przekonani, lecz Logan twierdzi iż to co usłyszał mogło być jedynie wezwaniem od Jean.


Wyssani w próżnię Cyclops i Marvel Girl uderzają o powierzchnię księżyca [uwaga - niniejszy odcinek jest kompletnie sprzeczny ze współczesną fizyką - Kumos]. Wstają krwawiąc i usiłują dotrzeć z poworotem do ukrytej za polem siłowym bazy Stryfe'a, trzymając się za ręce. Nagle czują iż na powrót mają powietrze i mogą oddychać. To dzieło Stryfe'a, który otoczył ich telekinetycznym bąblem i stoi niedaleko wpatrując się w nich.


Logan oznajmia iż we trzech ruszają na księżyc, czemu stanowczo sprzeciwia się Ororo, nakazując im powrócić najpierw do rezydencji i dołączyć do reszty drużyny. Cable odmawia informując iż nie ma zamiaru zostać aresztowany tak jak reszta X-Force, bowiem zamierza dobrać się do Stryfe'a. Nie da się zaciągnąć do Salem również siłą. Logan oznajmia iż pozostaną tutaj i przypilnują Cable'a, a w tymczasie X-Men udadzą się na księżyc własnym środkiem transportu. Gdy tylko Ororo się wyłącza, Cable zabiera się do przeprogramowywania swoich teleporterów co chwilę potrwa, bowiem trójka mutantów wbrew woli Storm zamierza dokonać ataku na księżyc.


W rezydencji Storm i Havok montują grupę uderzeniową, która uda się do niebieskiej strefy, złożoną z tych członków X-Men, X-Factor i X-Force którzy nie zostali ranni. Następnie udają się po Apocalypse'a, bowiem jak przypomina Hank Xavier walczy o życie ostatkiem sił. Na księżycu Stryfe odbiera powoli powietrze Scottowi i Jean zamierzając ich udusić. Oznajmia bowiem, że Cyclops winny jest zniszczenia jego niewinności.


W rezydencji X-Men muszą wypuścić Apocalypse'a z więzienia, aby mógł pomóc Xavierowi, bowiem jego ciało zregenerowało się na tyle iż może to uczynić. Bacznie obserwowany przez grupę wychodzi z klatki wypuszczony przez Warrena, który oznajmia iż będzie pierwszą osobą, która zabije En Sabah Nura jeśli ten będzie coś kombinował.


Do Alexa podchodzi Madrox mówiąc mu iż stracił kontakt ze swym klonem znajdującym się w szpitalu. Co może oznaczać iż te zasnął, bądź też co bardziej prawdopodobne że coś mu się stało. Alex prosi, aby nie zdradzać Val iż stracił nadzór nad X-Patriotami, bowiem i tak jest mocno spięta. Val słyszy koniec tej rozmowy i usiłuje dowiedzieć się o co chodzi, lecz Alex mówi iż nic się nie stało.


Apocalypse staje nad Xavierem i oznajmia Moirze i Hankowi, że choć technowirus opanował już w znacznym stopniu ciało Xaviera będzie mu w stanie pomóc. Nie odpowiada jednak na pytania jak działa dziwne urządzenie, które przykłada do piersi Profesora X. Po chwili jego ciało wręcz eksploduje technowirusem, który pokrywa je całe. Widząc to X-Men są przekonani, iż Apocalypse powoduje przemianę Charlesa w maszynę i chcą go powstrzymać, lecz nie pozwala im na to Archangel. Storm sądzi iż w jakiś sposób przejął nad nim kontrolę En Sabah Nur.


W szpitalu lekarz na miejscu Jasona w łóżku odnajduje uśpionego Madroxa, który spadając duplikuje się i stwierdza iż X-Patrioci zniknęli.


Stryfe domaga się na księżycu od Scotta i Jean, aby rodzice błagali swe dziecko o pomoc i mówili że są jest im ono potrzebne. Scott oznajmia iż woli raczej zginąć niż błagać o litość kogoś takiego jak on. Wściekły Stryfe ściąga hełm i ukazując swą twarz rozkazuje nieprzytomnym aby popatrzyli na niego i na to co z nim uczynili.


W rezydencji wirus opanowuje ciało Xaviera, a Warren oznajmia X-Men iż muszą dać czas Apocalypse'owi. Po chwili technowirus pod postacią robaka opuszcza ciało Xaviera, a En Sabah Nur go rozdeptuje. Zebrani oddychają z ulgą. Storm dziękuje En Sabah Nurowi za pomoc i pyta czy ma statek zdolny dotrzec na księżyc, bowiem nie wierzy iż Logan, Bishop i Cable pozostaną na Graymalkin tak jak to jej obiecali.


I rzeczywiście. Po długim oczekiwaniu ruszyli oni w drogę. Lądują w niebieskiej strefie mając nadzieję iż uda im się zaskoczyć Stryfe'a lecz muszą zmienić plany bowiem czekają na nich Mroczni Jeźdźcy i uzbrojeni po zęby ostatni członkowie MLF.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Factor #86

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.