Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #81

X-Factor #81

X-Factor #81

"Belly Of The Ball"

Postacie
Cytat

Vague na widok Madroxów: "There is millions of 'em! This is like so unfair!"

Streszczenie

Cyber, mutant o adamantowych dłoniach, który właśnie zatruł Strong Guya przypomina mu, że jesli chce otrzymać antidotum musi wydać im Marylin. Spod desek wygrzebuje się Briquette. Guido nie przejmując się tym co usłyszał przywala Cyberowi. Briquette postanawia użyć swej mocy, lecz robi to tuż przy generatorze zasilania hotelu. Guido wykrzykuje, iż wszystko wybuchnie. Niestety Hell's Belles nie słuchają go, a Cyber oddaje mu pięknym za nadobne. Chwilę później generator nagrzewa się, a Cyber i Briquette rzucają się do ucieczki. Kilka pięter wyżej Havok słyszy okrzyki Guido przez radio i usiłuje bardzie desperacko stłumić płomienie Flambe. Wreszcie wykrzykuje, że hotel wybuchnie. Rahne wykopuje za okno Tremolo atakującą Marylin. Flambe ucieka, a Alex zaczyna zbiegać w dół nakazując wszystkim ewakuację. Guido nie odpowiada na jego wezwania, a gdy dobiega do piwnicy silna eksplozja odrzuca Alexa w tył.


W Maine Madrox zakrada się od tyłu do celi Rhapsody i duplikuje się do wewnątrz chcąc zobaczyć dziewczynę i wydostać ją z celi, bowiem wierzy iż jest niewinna. Ta mówi mu iż użyła już swej muzyki, aby pilnujący ją policjant otworzył celę. Gdy dociera tam Quicksilver, któremu Jamie zniknął z oczu widzi go pogrążonego w muzycznych marzeniach. Znowu jest przytulony do Rhapsody i czuje się wspaniale, a dziewczyna mówi iż tak samo poczuł się pod wpływem jej muzyki Harry. Nie zabiła go, po prostu jego serce się zatrzymało. Słysząc to Madrox wstaje i z bólem serca zamyka celę. Oznajmia Pietro iż nie mają tu już nic do roboty i pora wracać do Waszyngtonu.


W ruinach hotelu Havok i Wolfsbane tłumaczą właśnie policji co się stało, informując iż Hell's Belle uciekli nie osiągniąwszy celu, gdy spod gruzów wygrzebuje się Guido. Zaniepokojeni policjanci chcą go zamknąć, gdy zaczyna tłuc w ziemię, lecz Alex wyjaśnia iż chce po prostu pozbyć się energii kinetycznej którą wchłonął w chwili wybuchu. Ochłonąwszy wyjaśnia Alexowi iż właśnie został otrut przez Cybera. Ten decyduje się powrócić do Waszyngtonu i zabrać ze sobą Marylin. W waszyngtońskim centrum toksykologii Guiso poddawany jest badaniom, gdy dzwoni komórka Val. Z drugiej strony odzywa się Cyber, informując iż odtrutkę na truciznę Strong Guya będą mogli dostać na stacji metra, jeśli wydadzą im Marylin. Następnie się wyłącza. Do Guida zbliża się lekarz, oświadczając iż wyizolował z jego krwi toksynę, a na jej podstawie stworzył antidotum. Strong Guy nie wierzy jednak w jego skuteczność, pomimo deklaracji Val iż ma do czynienia z najlepszym toksykologiem w kraju. Guido uważa iż należy wymienić Marylin za odtrutkę, aby ocalić jego życie. Nie pomagają słowa Rahne. Widząc to Alex decyduje się na desperacki krok. Wypija truciznę w fiolce wyizolowaną przez lekarza, a potem sięga po odtrutkę pokazując Strong Guyowi iż wierzy w jej działanie. Guido wypija antidotum.


Do przystani w nowojorskim porcie przybija statek, a na nabrzeżu zjawia się urząd celny. Jego przedstawiciel podnosi do ust megafon, wykrzykując iż statek nielegalnie wpłynął na wody USA i ma je natychmiast opuścić, choć jego załoga uszkodziła po drodze dwa kutry Straży Przybrzeżnej. Gdy statek otaczają uzbrojeni funkcjonariusze pojawia się odziany na zielono mutant oznajmiając, iż byli na morzu wiele miesięcy. Przybyli do USA jako ziemi obiecanej, gdzie mogą wreszcie być wolni, lecz widzą że ideały tego kraju zostały zepsute tak samo jak broń policjantów. Po tych słowach unosi rękę a karabiny policjantów zaczynają się rozpadać.


Na stacji metra Alex, Guido i Rahne oczekują na przybycie najemników. Hell's Belle pojawiają się oferując antudotum. Wówczas Guido zaczyna słaniać się na nogach, bowiem najwyraźniej to co przyjął nie podziałało. Wtedy na stację wjeżdża pociąg, z którego wysypuje się cała masa Multiple Manów. Guido podnosi się i atakuje Cybera, bowiem jak się okazuje udawał. Jednakże Cyber oddaje mu cios. Madroxy atakują, Havok używa swej plazmy, zaś Wolfsbane obezwładnia Flambe nie pozwalając jej użyć mocy. Tremolo zajmuje się wbiegający na stację Quicksilver, lecz chwyta go Briquette. Tą atakuje Strong Guy. Cyber rusza na Havoka, nie bacząc na jego plazmę, lecz szarpiąc się z nim spada z peronu pod nadjeżdżający pociąg. Walka się skończyła, a Pietro pyta Alexa czemu był na tyle szalony aby wypić truciznę. Ten wyjaśnia iż gdy Guido nie patrzył wylał ją do zlewu i napełnił fiolkę wodą.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #81

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.