Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #141

X-Factor #141

X-Factor #141

"Dreams of Tomorrow"

Postacie
Cytat

Shard: "Give me your word that you're not going to betray us"
Fitroy: "I swear to you I want to change things"

Streszczenie

Torturowany przez Fixx, Greystone'a i Archera Bantam traci opanowanie. Gdy Shard przystawia mu lufę do głowy decyduje się wreszcie mówić, wierząc iż w innym wypadku zostanie zabity. Wydaje Fitzroya, wskazując kryjówkę w której ukrywa się zielonowłosy mutant, będący byłym członkiem XSE.


Wkrótce dzwi prowadzące do schronienia Fitzroya wybuchają, a do środka wpadają zamaskowani członkowie XUE. Fitzroy nie czeka na rozwój sytuacji, tylko zaczyna wysysać energię życiową z towarzyszących mu dziewczyn. Otwiera sobie portal, zamierzając tą drogą salwować się ucieczką, gdy Shard wymierza weń swą energię. Trafiony portal eksploduje, a Fitroy odwraca się zdumiony. Wie, iż nie mogła tego dokonać żadna broń, zna tylko jedną osobę, która posiada taką moc. Shard.


Shard unosi się w ciemności, a reszta wspomnień powraca do niej. Pamięta wszystko, Fixx, Archera, Greystone'a i ich misję. XUE. I Fitzroya. Zamierzali go wykorzystać, lecz nigdy do tego nie doszło. A może jednak? Wszystko stało się w przyszłości, teraz już dla Shard zamkniętej. Usiłuje się otrząsnąć, przypominając sobie iż Sabretooth zaatakował X-Factor, a grupa moze potrzebować jej pomocy, lecz znowu pochłania ją fala wspomnień z przyszłości.


Fitroy oczekuje na standartowe przesłuchanie, pytając gdzie znajduje się Bishop i reszta XSE. Przybita włąsną zdradą Shard, mówi mu iż potrzebuje jego pomocy. Wyjaśnia iż XUE zamierza nie dopuścić do wydarzeń Dni Przyszłej Przeszłości, rządów Sentineli, rebelii Summersów. Pragnie aby Fitroy otworzył portal czasowy prowadzący do przeszłości, przez który prześle ochotnika. Ten, powiązany psionicznie z innymi, w teorii będzie mógł ściągnąć ich za sobą. Wówczas mogliby nie dopuścić, do rozwoju tych strasznych wydarzeń. Nieoczekiwanie Fitroy się zgadza, mówiąc iż nie marzy o niczym innym, niż o zmienianiu historii u boku swej dawnej miłości. Shard uwalnia go uszczęśliwiona, lecz widzi to Greystone, który sprzeciwia się tym działaniom. Jest już jednak za późno. Fitzroy chwyta karabin i wymierza go w maorysa, a Shard krępuje łańcuchem. Pojawia się reszta XUE. Zielonowłosy oznajmia, iż o ile pomysł zmiany historii jest szalony, on bardzo chętnie przeniesie się w przeszłość zabierając ze sobą Shard. Otwiera portal wykorzystując energię życiową Greystone'a. Widząc to Shard trafia Fitzroya energią, ratując Maorysowi życie. Fixx oznajmia, iż potrzeba czasu aby mogła psionicznie zmusić zielonowłosego do współpracy, Shard jednak oznajmia iż to koniec. Fitzroy ma rację, ich misja jest szaleństwem. Zabiera go jako jeńca do bazy XSE. Fixx oznajmia jej, iż nie może się już wycofać, bowiem jest z nimi psionicznie połaczona. XUE znajdzie jakiś spośób by znaleźć się w przeszłości.


W ciemności Shard pamięta co było dalej. Fitzroy wrócił do więzienia, ona nigdy już nie słyszała o XUE, a w kilka miesięcy później zginęła, po czym dzięki bratu stała się hologramem. I udała się wraz z nim w przeszłość, gdzie Sabretooth najprawdopodobniej ją znowu zabił... może nie... czuje że dzieje się coś dziwnego... pogrąża się w zielonej magnetycznej mocy i słyszy głos Fixx, która krzyczy iż Shard jest w przeszłości w cielesnej formie i mogą podążyć za nią.


W szpitalu Polaris odzyskuje przytomność, krzycząc iż nadchodzi XUE, lecz nie można dopuścić by zmienili przeszłość. Z jej ciała wylatuje masa psionicznych motyli Fixx, po czym pojawia się Shard. Okazuje się iż w chwili ataku Sabretootha jej holomatryca połączyła się z ciałem X-Factor. Shard wie, iż to umożliwiło XUE przedostanie się do przeszłości. Musi ich odnaleźć jak najszybciej, albowiem wie iż moga wszystko zniszczyć. Odchodzi szukać XUE.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #141

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.