Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #140

X-Factor #140

X-Factor #140

"Gone Home"

Postacie
Cytat

Shard: "He'll talk"
Bantam: "You think I'm scared of you girl?"

Streszczenie

Shard nie ma pojęcia co się dzieje, przed chwilą zaczęła umierać po raz drugi, czując olbrzymi ból, rozszarpywana pazurami Sabretootha [X-Factor #136]. Zapadła ciemność, w której unosi się wraz ze skrawkami swych wspomnień czując iż powraca do miejsca w którym się narodziła. Do przyszłości. To na pewno jej majaczenia i sen z którego się już nigdy nie obudzi.


Shard ląduje w ruinach enklawy w której wychowała się wraz z innymi mutantami po upadku rebelii Summersów. Widzi na gruzach broniących się zaciekle trzech członków XSE - Bishopa, Randalla i Malcolma i już wie na pewno iż śni, bowiem towarzysze Bishopa są martwi już od dawna [a dokładniej od Uncanny X-Men #287]. Bishop krzyczy do niej aby nie znikała więcej tak jak przed chwilą, bowiem Fixx, Greystone i Archer potrzebują jej wsparcia z flanki. Shard zna te nazwiska trzech wyrzutków z XSE i zastanawia się co właściwie przeżywa, bowiem nie przypomina sobie aby spotkała ich przed swą śmiercią w przyszłości. Jeden z przeciwników atakuje ją, lecz Shard odpiera atak swą energią. Zamierza zabić Exhume'a, następcę Ogara, inteligentną broń, lecz Bishop nie pozwala jej na to. Przypomina rozkazy, stanowiące iż mają sprowadzić Exhumy żywcem naukowcom. Shard głośno oznajmia, iż nie można już im pomóc, bowiem są martwe a członkowie XSE nie zmienią teraźniejszości takimi działaniami. Rozmowie tej przysłuchują się Archer i Fixx, zaś ta ostatnia stwierdza iż jeśli Shard wierzy iż zmiana może nastąpić jedynie w przeszłości, powinna spotkać się z nimi jutro w starej bazie Sentineli. Odchodzą, zaś Shard znowu przechodzi w ciemność, do swych wspomnień. Teraz już wie, iż to co przeżyła przed chwilą wydarzyło się naprawdę, a ona z jakiegoś powodu o tym zapomniała. Trójka wyrzutków stała się jej towarzyszami, a razem zamierzali zmienić przeszłość.


Shard wspomina swe spotkanie z Fixx, gdy wokół latały jej motyle, będące manifestacją jej psionicznych mocy. Tam poznała Greystona, mutanta maorysa. Zabrali ją na spotkanie ich organizacji, którą kierował tajemniczy lider. Jego tożsamości nie dane było poznać Shard. Fixx, Archer i Greystone nazwali swą grupę XUE-Xavier Underground Enforcers, zaś ich celem miało być naprawienie tego co upadło. Marzenia Xaviera. Marzenia, którego już nie ma, bowiem stosunków ludzi i mutantów nie da się naprawić w teraźniejszości. Marzenia, które się skończyło, bowiem zawiedli jego strażnicy, legendarni X-Men. XUE ma plan ocalenia marzenia, a Shard decyduje się do nich dołączyć. Fixx łączy ją psionicznie z pozostałymi, a następnie prosi aby opowiedziała zdrajcom zwącym się XUE, wszystko co wie o Fitzroyu, czego nie ma w bazach danych XSE.


Powiedziała im wszystko. Także to, iż dołączyła do polowania swego brata na jego największego wroga. Wraz z nim przesłuchiwała sługę Fitzroya, Bantama, ktory przerażony zeznał iż Fitzroy planuje coś dużego. Jasne stało się dla niej, iż informacje XUE były prawdziwe. Fitzroy eksperymentował z teleportacją w czasie. I możliwe było jego wykorzystanie przez XUE. Wówczas Shard uwierzyła, iż szalony plan XUE naprawy przeszłości był możliwy.


Bantam nie zdradził swego pana. Pewnej nocy trójka zdrajców włamała się do więzienia, w którym był trzymany. Zamaskowani członkowie XUE pokonali XSE porywając ich więźnia. Lecz najtrudniejsza część miała dopiero nadejść. Zwłaszcza dla Shard.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #140

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.