Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #76

X-Factor #76

X-Factor #76

"X-Communication"

Postacie
Cytat

Jamal: "You American are all the same"
Wolfsbane: "But I'm not the American!"
Jamal: "Who cares? You are not one of us!"

Streszczenie

[ciąg dalszy z Incredible Hulk #391, gdzie X-Factor udali się wspomóc rząd kraju Trans-Sabal w walce z grupą rebeliantów z grupy Panteon, którym pomagał Hulk. W wyniku starcia Rahne została oddzielona od grupy]


Wolfsbane leżącą na pustyni odnajduje dwójka ludzi, którzy słysząc jej półprzytomne bredzenie są wyraźnie wstrząśnięci iż zwierzo-podobne stworzenie umie mówić. Decydują się zabrać ją do domu i związać, aby Farnoq mógł zdecydować co dalej z nią uczynić.


Na szczycie krateru X-Factor poszukują Alexa, który przepadł po tym jak wygenerował potężne wyładowanie plazmy aby pozbyć się Hulka. Nie mają pojęcia gdzie go szukać, bowiem eksplozja odrzuciła Hulka, Rahne i jego w trzech przeciwnych kierunkach. Ich poszukiwania przerywa dziwny dźwięk maszyn. Nieopodal odziani w technozbroje członkowie Panteonu atakują właśnie oddziały rządowe. Polaris przejmuje dowodzenie nakazując Strong Guyowi i Multiple Manowi zaatakować siły rebeliantów. Quicksilver za jej sugestią rusza szybko w kierunku, w którym widziano jak odlatywała ciśnięta siłą wybuchu Wolfsbane.


Rahne odzyskuje przytomność przywiązana do krzesła, a Jelel, mężczyzna który ją znalazł oświadcza iż pozostanie tu dopóki nie ustali kim jest. Jego zdaniem może być jedną z członkiń Panteonu, który uczynił sobie z jego kraju pole bitwy. Farnoq ustali jakie będą jej dalsze losy. Poirytowana Rahne radzi, aby skontaktował się z tym osobnikiem tak szybko jak to możliwe. Usiłuje zwrócić się do siostry Jolela, Sandah, lecz mężczyzna uświadamia jej iż w arabskiej kulturze głos kobiety się nie liczy. To Farnoq, którego portret wisi na ścianie, głos Boga na tej ziemi, zadecyduje o jej losie.


Farnoq podejmuje właśnie w swym pałacu Val Cooper i preparuje specjalnie wino, które podaje im służba. W tymczasie Multiple Man stawia czoła wojownikowi Panteonu, który uderza go tak długo, aż przytłacza go liczba zduplikowanych Madroxów. Pojawia się więcej odzianych w technozbroje członków Panteonu, z których jeden przewyższa wzrostem nawet Strong Guya. Na szczęście ich atak skupia się na Madroxie, który trafiony mieczem duplikuje się aż wreszcie powala napastnika. Polaris swą mocą odbiera broń napastnikom, lecz wystrzelona strzała z łuku jednej z rebeliantek okazuje się być odporna na działanie sił magnetycznych i ogłusza Polaris. Z Ulissesem, przywódcą Panteonu kontaktuje się jeden z jego ludzi informując iż minął go właśnie pędzący z dużą szybkością do miasta Jaffan Quicksilver. Tam zamierza się nim zająć.


Rahne zmuszona jest wysłuchiwać wywodów Jamala na temat zgniłej kultury Zachodu, w tymczasie przecinając pazurami swe więzy. Woli nie przyjmować pełnej wilczej formy, bowiem od jakiegoś czasu ma problemy z kontrolowaniem siebie w tej postaci. Jamal stwierdza, iż Rahne przypomina mu demona z piekielnych czeluści, a słysząc iż dziewczyna jest wierząca oświadcza iż Bóg Chrześcijan jest słaby, bowiem czci się go w kościołach, podczas gdy ich Boga można czcić wszędzie. Nie słucha słów Rahne, iż Bóg chrześcijan jest wszędzie, lecz stwierdza iż jest nietolerancyjna dla jego kultury. Jego zdaniem Ameryka jest miejscem hipokryzji, a nie równości, bowiem kobiety wciąż skarżą się tam na nierówne traktowanie. Kobiety w jego kraju przynajmniej nie skarżą się w ogóle. Rahne nie polemizuje, bowiem słyszy właśnie dobiegający z ulicy głos Quicksilvera. Słysząc go wyskakuje przez okno. Wówczas pomiędzy nimi pojawia się pojazd Panteonu, kóry rozlewa na ulicę maź. Pietro ślizga się na niej i uderza o pojazd.


Ulisses atakuje swym mieczem Madroxa, nie bacząc na to iż ten wciąż się duplikuje. Udaje mu się obezwładnić kilku Jamiech na raz. Na Guido ląduje czołg, lecz ponieważ absorbuje on energię kinetyczną może teraz dokopać swemu dużemu przeciwnikowi czego nie waha się uczynić. Polaris podnosi się i chwyta strzały w swe pole magnetyczne, po czym kieruje je w stronę strzelającej. Ta rzuca się do ucieczki, lecz wówczas spada na nią przeciwnik uderzony przez Strong Guya. Ulisses decyduje iż czas na ucieczkę. Panteon wycofuje się, a Polaris decyduje iż najpierw należy odnaleźć Alexa i Rahne.


Pietro jest właśnie ostrzeliwany przez działo pulsacyjne, a Rahne zamierza przyjść mu z pomocą. Widząc to Jamal rusza w jej kierunku z nożem, lecz ogłusza go Sandah i uwalnia Wolfsbane. Po chwili ta słyszy, jak oprzytomniały Jamal zabija swą siostrę nożem, transformuje się więc w wilkołaka i skacze na mężczyznę. Gdy podbiega do niej Pietro, Wolfsbane płacze iż jest przeklęta, bowiem zabiła Jamala.


[ciąg dalszy w "Incredible Hulk #392"]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #76

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.