Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #8

X-Factor #8

X-Factor #8

"Lost And Found"

Postacie
Cytat

Spider-Woman o Rusty'm: "Looks harmless enugh"
Blob: "Nah! He's a mutie an' us muties ain't harmless, are we, Avalanche?"

Streszczenie

Scott i Jean pozbywają się radioaktywnego promieniowania pozostawionego przez Morlocków i przeprowadzają rozmowę. Marvel Girl oglądając zdjęcie Nathana Christophera stwierdza, że zawsze wydawało się jej iż będzie mieć z Cyclopsem córkę. Najbardziej dziwi ją fakt, iż Madelyne wygląda jak jej sobowtór. Rozżalona za ukrywanie przed nią sekretów oznajmia Scottowi iż pomiędzy nimi wszystko skończone, a on powinien odszukać swoją żonę.


W bazie Rusty i Arthur podsłuchują jak Cameron Hodge rozmawia z przedstawicielem burmistrza Nowego Jorku, który chce aby X-Factor zapłacili za wszelkie szkody jakie wyrządzili podczas walki z mutantami. Pomimo tego żądania urzędnik nie kryje sympatii do łowców. W sali ćwiczeń Warren wyznaje Bobby'emu iż jest zauroczony Jean.


Tymczasem nad X-Factor zbierają się czarne chmury. W Pentagonie rządowa grupa Freedom Force, dawniej znana jako Brotherhood of Evil Mutants otrzymała zadanie aresztowania Rusty'ego Collinsa. Mystique informuje pozostałych iż zdaniem Destiny chłopak jest powiązany z X-Factor. FF jak zwykle jest niesforna, a Blob z Avalanchem wciąż szukają zwady. Spiderwoman powiększa jedną z klatek reportażu telewizyjnego i okazuje się, iż widać na nim Rusty'ego w uniformie X-Factor.


W Nowym Jorku Cameron Hodge informuje zespół o nowym zadaniu: biuro burmistrza prosi ich o udanie się do Central Parku, gdzie panuje zamieszanie związane z pojawieniem się dużej grupy mutantów i jakiegoś robota [Uncanny X-Men #209 - gdzie w walkę pomiędzy X-Men a Hellfire Club włączył się Nimrod]. Rusty po ostatnich wydarzeniach prosi, aby włączyć go do zespołu, jednak Scott odmawia mu przypominając że ma wciąż zbyt małe doświadczenie i jest poszukiwany za morderstwo. Warren usiłuje zbliżyć się do Jean, ta jednak ma do niego pretensje, iż ukrył przed nią prawdę o Summersie. X-Factor wyruszają na misję. Chilę później skan Arthura odkrywa, iż zespół śledzony jest przez tajemniczy helkopter. Rusty decyduje się udac do Central Parku i ostrzec grupę.


W helikopterze Destiny informuje Mystique iż wokół X-Factor występuje jakaś czasoprzestrzenna anomalia. W Central Parku Rusty dołącza do X-Factor i w tej samej chwili pojawiają się Freedom Force. Niespodziewanie Spiral znika, przenosząc się w nieznane miejsce [Uncanny #209 - na spotkanie z X-Men i Rachel Summers] zaś Destiny wpada w panikę, odkrywając iż Marvel Girl jest nexusem prawdopodobieństwa, który tworzy tysiące ścieżek przyszłości, a tych Destiny nie jest w stanie przeniknąć. Dochodzi do walki, w trakcie której X-Factor używają tej samej sztuczki co poprzednio, a Jean imituje wystrzały z ich karabinów. Rusty stawia czoła Pyro, jednak szybko musi wybrać ucieczkę i wpada w psycho-sieć Spiderwoman. Z opresji ratuje go pojawiająca się znienacka Skids, na którą moc członkini Freedom Force nie działa. W parku trwa zamieszanie, a tłum ludzi zaczyna brać przykład z X-Factor i atakować wszystkich mutantów. Piątka nie może objawić ludziom swojej mocy, co sprawia iż Avalanche z łatwością ich powala. Ciągnąca za sobą Rusty'ego Skids wpada na tłum i Trish Tilby. Kiedy zgromadzeni zaczynają rzucać kamieniami okazuje się, iż mutantka wytwarza wokół siebie pole siłowe, którego nie jest w stanie przeniknąć nawet moc innych homo superior. Rusty wywołuje pożar, jednak w tym momencie pojawiają się Freedom Force. Tymczasem X-Factor już się otrząsnęli i wyruszają na poszukiwanie chłopaka.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #8

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.