Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #142

X-Factor #142

X-Factor #142

"Give Me Shelter"

Postacie
Cytat

Wild Child: "So you and the ex under mistletoe again?"
Val Cooper: "That's classified information"

Streszczenie

W autobusie miejskim w Waszyngtonie pasażerowie wpadają w panikę, na widok tego co dzieje się z jedną z jadących autobusem osób. To Wildchild, który mutuje, jego twarz zmienia się w pysk, a palce w pazury. Ludzie uciekają z autobusu przerażeni, zaś wszystko obserwuje z dachu Sabretooth.


W jednym z waszyngtońskich domów Edmond Atkinson radzi swej byłej żonie Val Cooper, aby odpoczęła wreszcie od zajmowania się X-Factor. Grupa przestała istnieć, ona straciła swe stanowisko więc nie powinna tyle poświęcać pracy. Val zamierza jednak ustalić miejsce pobytu Sabretootha oraz Mystique i ustalić kto zabił Graydona Creeda. Wszystkie poszlaki wiodą do Raven, która wiedziała o zabójstwie przed jego dokonaniem. Edmonton przerywa jej wyciągając broń, bowiem z kominka dobiegają podjerzane odgłosy. Po chwili przez komin wpada Wild Child.


Val wśieka się na jego pojawienie, przypominając iż jej dom jest pod obserwacją, a Ogary i agenci tylko czekają aż pojawi się ktokolwiek z członków X-Factor, aby ich zatrzymać. Kyle prosi o schronienie, mówiąc iż chciał się z nią zobaczyć nim odejdzie. Val pozwala przespać mu się na kanapie. Zaintrygowany Edmonton pyta co ich łączy, bowiem najwyraźniej coś więcej niż tylko znajomość z X-Factor. Val decyduje mu się opowiedzieć historię z czasów swej młodości, tymczasem jej dom obserwuje Sabretooth.


Val cofa się do czasów, gdy dopiero rozpoczynała pracę w waszyngtońskiej administraci i miała zająć się rosnącym problemem mutantów. Tajemnicza agenda, która nie była tym za co się podawała, zleciła jej zajęcie się Kyle'm Gibneyem, młodym chłopcem który miał duży potencjał. Val miała pomóc go odblokować. PRzez trzy miesiące zajmowała się nim, niw wierząc w jego opowieść o tym, iż to nie jego rodzice sprowadzili go tutaj. Kyle twierdził, iż rodzina już dawno wyrzuciła go na ulicę, zaś on został z niej porwanny przez agentów rządowych. Jednocześnie Val także była obserwowana, a agencja zastanawiała się czy może zaufać swej młodej pracownicy. Kyle poddawany był pewnej terapii genetycznej. Wreszcie Kyle stał się mocno niestabilny psychicznie, pod wpływem spotkań z Val, zaś agencja uznała iż nadszedł czas na drugą fazę terapii. O czym Val dowiedziała się później, prawdziwym celem eksperymentu było nie jak ją zapewniano poznanie mutantów, lecz stworzenie idealnego zabójcy za pomocą narkotyków i kuracji DNA. Kyle pewnego dnia zmienił się, mutując do swego na wpół zwierzęcego wyglądu. Póxniej Val straciła z nim kontakt, lecz wiedziała co się z nim stało. Został znaleziony przez Departament H i walcząc ze swą ciemną stroną zamiast wciąż atakować ALpha Flight dołączył do tej grupy. Później zaś tał się członkiem X-Factor. W tym wypadku próba uczynienia z niego mordercy zawiodła.


Edmonton z niepokojem spogląda na Kyle'a, gdy słyszy dźwięk rozbijanej szyby. Pojawił się Sabretooth. Śmiejąc się chwyta Val i patrząc na Edmontona celującego doń z broni, oznajmia iż skończy historię opowiadaną przez Val. Wie, że widziała ona jak Kyle stał się zabójcą. Jak agencja sprowadziła mutantowi schwytanego bezdomnego, a Kyle rzucił się na niego by go rozszarpać. Creed spogląda na przebudzonego Wildchilda pytając czy wiedział o tym co uczyniła Val. Ten nagle rzuca się na nią, wyrywa z rąk Creeda i przywala do ziemi. W samą porę, bowiem przez drzwi wpadają agenci i otwierają ogień. Kyle szepcze iż zostawił jej wiadomość, po czym wyskakuje oknem. Agenci wycelowują broń w Creeda, ten jednak podąża tą samą drogą co Kyle. Wściekła Val wyrzuca agentów z mieszkania, nie mając wątpliwości iż wciąż będą obserwować jej mieszkanie.


Val czyta list Kyle'a, który dziękuje jej za to co dla niego uczyniła. Tymczasem uciekający Wildchild przemienia się ostatecznie. Mutuje w dzikie zwierzę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #142

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.