Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #82

X-Factor #82

X-Factor #82

"Sittin' By The Dock Of The Bay"

Postacie
Cytat

Alex: "We're about to head on a mission. You wait here until..."
Lorna: "As long as the mission doesn't require chewing I'm going"

Streszczenie

W nowojorskim porcie statek pełen mutantów został otoczony przez żołnierzy, którzy bynajmniej nie są zachwyceni iż pilnuja okrętu pełnego tak zwanych geneczy. Odpychają pijaczka, który chce dowiedzieć się co się dzieje. Pijaczek spada z pomostu, gdzie chwytają go dłonie Saurona. Właśnie spłynął z kanałów Morloków, gdzie porzucił go Cable sądząc że nie żyje [X-Force #10]. Sauron był jedynie w gadzim uśpieniu i teraz potrzebuje jak najwięcej energii, aby powrócić do stanu pełnej regeneracji. Przysłuchuje się rozmowie na pomoście, gdzie przedstawiciel rządu oznajmia iż problem mutantów na statku rozwiąże specjalna grupa rządowa. Słysząc o problemie mutantów Sauron stwierdza, iż musi zawiadomić swoich towarzyszy z Bractwa Złych Mutantów, bowiem na statku są ich potencjalni sojusznicy.


W Waszyngtonie Jamie ostro tłumaczy się Val z zamieszania jakie spowodował w Maine, gdzie nękał i nachodził Ropera pomimo iż wypełnił swe zadanie i schwytał Rhapsody. Pojawia się Alex nakazując Jamiemu wyjść, a potem oznajmia Val iż jeśli ma jakiś problem z X-Factor, powinna najpierw poinformować jego jako dowódcę grupy. Val bynajmniej nie podoba się taka koncepcja i wybucha awantura, którą przerywa dźwięk telefonu. Jak zauważa Val zawsze zwiastuje on problemy i tak też jest tym razem. Wkrótce schodzi do X-Factor i widzi jak Rahne wita Lornę, która właśnie wróciła ze szpitala. Pomimo złamanej szczęki Polaris oznajmia iż weźmie udział w misji. Tymczasem Guido żegna się z Marylin, którą przekazuje do dalszej ochrony agentom FBI.


W nowojorskim porcie przedstawiciel rządu przekonuje załogę statku iż muszą odpłynąć. Ci jednak odmawiają, choć zdaniem władz USA przybyły z Genoshy statek nie może prosić o polityczny azyl, bowiem wraz z pokonaniem przez X-Men poprzedniego rządu mutanci zostali uwolnieni [X-Tinction Agenda Crossover]. Muty oznajmiają, iż Ameryka ma być tyglem narodów, a oni chcą do niego dołączyć bowiem poszukują wolności. Jeden z nich, Lukas zirytowany słowami urzędnika tworzy obraz, który sprawia iż wpada on w przerażnie. Wówczas z portu zaczynają dobiegać wybuchy. To Bractwo przybyło dać wolność mutom. Na pokład wskakuje Toad, podczas gdy jego kompanii rozprawiają się z wojskiem. Stara się przekonać muty, aby doń przystali. Przywódcy Genoshan Prodigalowi nie podoba się jednak nazwa Bractwo Złych Mutantów, choć inne muty zachwycone są że ktoś przybył uwolnić ich z nabrzeża gdzie więził ich rząd USA. W chwili gdy Toad sięga wyżyn swej elokwencji pojawia się Quicksilver porywając go z pokładu. Widząc to Blob skacze na niego, lecz uderza o beton, bowiem Pietro nie ma już w tamtym miejscu. Quicksilver wykrzystuje wreszcie okazję i z całej siły dokłada Toadowi, którego nie cierpiał jeszcze w czasie, gdy sam należał do pierwszego Bractwa założonego przez Magneto. Wówczas atakuje go Pyro, a następnie chwyta swą mocą Phantazia. Toad zrzuca go na nabrzeże, a gdy zamierza zrobić coś jeszcze Phantazia zostaje trafiona plazmą i osuwa się na ziemię. Przybyła reszta X-Factor. Havok atakuje Bloba, lecz plazma odbija się od jego ciała. Podobnie Strong Guy, który zaszarżował na Freddy'ego. Rahne która skacze nań przechwytuje Sauron. Widząc jak unosi ją w górę Polaris rusza jej śladem. Wszystko oglądają muty, nie wiedząc komu mają pomagać. Havok biegnie na pomoc Pietro, skrępowanemu przez Phantazię, lecz otaczają go płomienie Pyra. Wykorzystuje to Toad, zamierzając zająć się Quicksilverem, lecz pojawia się Madrox i zaczyna duplikować wskutek ciosów Mortimera. W przestworzach Sauron oznajmia iż zabije Rahne, tak samo jak Cannonballa [X-Force #7], co słysząc dziewczyna zmienia się w wilkołaka i wgryza w gada. Ten puszcza ją krzycząc z bólu. Polaris pcha go magnetycznie na dźwig, lecz gdy chce złapać Rahne ta uderza ją, bowiem straciła nad sobą kontrolę. Z płomieni Havok strzela plazmą, a Lorna przechwytuje ją aby wykonac opracowany niedawno manewr. Kieruje ją magnetycznie na Pyro i Phantazię. Madrox odsuwa się nagle od Bloba, który zostaje wciągnięty pod pomost przez Guido. Storng Guy podąża za nim, lecz w wodzie odnajduje Rahne. Na górze Toad wzywa Bractwo do walki, lecz wówczas otrzymuje cios od Quicksilvera.


Prodigal zapytuje czy teraz zmuszą ich do powrotu do Genoshy, gdzie źle się dzieje. Alex oznajmia, że to nieprawda, a jeśli jest inaczej X-Factor uda się tam wraz z nimi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #82

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.