Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #45

X-Factor #45

X-Factor #45

"Judgement War" - part 3: "Arena!"

Postacie
Cytat

Reject: "You will die dirty... and in pain!"
Archangel: "Will I monster?"

Streszczenie

Archangel znajduje się na wielkiej arenie, wokół której zgromadziły się nieprzebrane tłumy wybranych. Ma dla ich uciechy walczyć z jednym z odrzuconych, który pojawia się chwilę później i atakuje zamierzając zabić. Warren wznosi się wysoko pod kopułę, odmawiając walki ku uciesze gawiedzi, usiłując przekonać przeciwnika że nie powinni tego czynić. Taki obrót sprawy nie podoba się Palikowi, który rozkazuje Raskowi aby się tym zajął. Ten rozkzuje strażom wypuścić kolce. Arenę zalewają metalowe kulki ze szpikulcami, setki, tysiące, samonaprowadzających się na cel urządzeń. Nie mając innego wyjścia, aby uniknąć bolesnych ran, Archangel staje do walki z drugim gladiatorem. Atakuje go swoimi piórami. Publiczność, w tym Palik i Rask zaczynają przyjmować zakłady. Jest tam także Iceman, który stawiając na Warrena, tłumaczy Lev, że nie wie skąd, lecz ma pewność iż nie pokłoni się on zarówno przed żadnym z Wybranych jak i Odrzuconych. Na arenie pióra spowolniły gladiatora, który zaczyna jednak dusić Warrena używając swej siły. Archangel nie mając wyboru przecina go swymi skrzydłami. Upadając przeciwnik zdradza Warrenowi swe imię: Agrom, prosząc aby zgodnie ze zwyczajem wojowników jako zwycięzca dopełnił ceremonii pogrzebowej. Archangel słucha okrzyków gawiedzi, żadającej aby dobił Agroma, po czym atakuje swymi piórami lożę Palika, Raska i Seery. Chroni ich jednak pole siłowe, zatem Archangel startuje w tamtą stronę. Obezwładniają go jednak działa rozmieszczone na kopule areny. Rask i Seera opuszczają loże. Lord nakazuje pogardliwie rozstąpić się niedoskonałym, co złości Icemana. Lev udaje się uspokoić go w ostatniej chwili. Przypomina mu, że tacy jak oni są jedynie tolerowani pośród Wybranych, jako Dwójni mają bowiem dwie formy, jak lód, czy ogień. Przeprasza jednocześnie, za to że go dotknęła, łąmiąc tabu. Pyta czy nie chciałby zmierzyć się z Archangelem. Bobby nie widzi przeszkód, aczkolwiek wolałby walczyć z Raskiem. Na scenę patrzy Seera, starajac się nie dać poznać Raskowi, że zna Icemana. Domyśla się, że jest on jednym z czwórki przyjaciół, o których mówił Archangel. Zastanawia się co mogło stać się z rudowłosą telepatką, którą widział podczas bitwy.


W więzieniu Odrzuconych leży nieprzytomna Jean Grey. Nie pije, nie przyjmuje żadnych posiłków, strażnicy mają jednak nadzieję że się przebudzi, ze względu na swą doskonałość możnaby wymienić za wielu jeńców. Zastanawiają się czemu więźniem zainteresowała się Zharkah. Po drugiej stronie miasta jednooka zastanawia się jak nieprzytomna kobieta może być przyjaciółką Beasta, skoro jest Wybraną. Rozważania przerywa wieść o narodzinach dziecka, co okazuje się wielkim wydarzeniem. Zharkah tłumaczy Beastowi, że rzadko na świat przychodzą żywe dzieci, spośród których wiele umiera. Beast ze swoimi zachowaniami wygląda dla niej jak ktoś z innego świata. Niestety, kiedy docierają do matki, dziecko przestaje właśnie oddychać. Nocą odbywa się pogrzeb, a Beast głośno zastanawia się co może być przyczyną tych śmierci. Zbadałby, to lecz przeszkadzają mu zwyczaje i rytuały. Słuchając jego słów Zharkah gratuluje sobie, że nie zaufała mu do końca. Przedstawia bowiem właśnie teorie, podobne do głoszonych przez wybranych.


W mieście Wybranych przemyka się Seera, niosąc pożywienie kóre właśnie ukradła naukowcom. Zaskakuje ją straznik, księżniczka używa zatem swej telepatii, aby skasowac jego móżg. Po chwili dociera do pomieszczenia, w którym ZZ-105 ukrywa Nathana. Zaczyna go karmć, zastanawiając się czy naprawdę pochodzi z innego świata, oraz gdzie są jego rodzice. Najbardziej zastanawia ją, czy jeśli się pojawią, będzie musiała im go oddać.


Gdzie indziej Cyclops i jego nowy przyjaciel Dykon, mogący wywoływać trzęsienia ziemi, przebijają się tunelami na powierzchnię. Widzą pojawiającego się kolejnego kosmicznego boga. Dykon obawia się, że tym razem planeta zostanie zniszczona. Choć wedle legend przeszła poprzednie sądy, od tamtego czasu mocno się zmieniła. Wybrani zamknęli się w swych miastach, a Odrzuceni nie widzą innej drogi niż śmierć w walce z nimi. Cyclops zastanawia się czy w obliczu sądu nie pomogło by zjednoczenie dwóch fakcji, lecz Dykon uważa to za szalone i nierealne.


W mieście Odrzuconych trwa inicjacja młodego wojownika. Zebrani szepczą o tym co wydarzyło się na arenie, gdzie śmiałek który pokonał Agroma odważył się zaatakować Wybranych. Słuchając opisu, Beast natychmiast domyśla się, iż chodzi o Archangela. Postanawia go odbić, do czego przekonuje innych Odrzuconych. Tylko Zharkah spogląda z dezaprobatą.


Iceman i Lev trenują walkę, kiedy pojawiają się Palik i Rask. Bobby niewiele myśląc wyzywa Lorda na pojedynek, którego rozśmiesza pomysł, że mógłby go pokonać Dwójny. Niepsodziewanie atakuje swą energią, a Iceman nie pozostaje mu dłużny. Śmiega na swych lodowych mostach z łątwością rzygważdżając Raska do ziemi i zamrażając jego ręcę. Ten wyzywa go na remis, w którym pokonać będzie musiał Archangela. Bobby się zgadza, nie wiedząc że padł ofiarą manipulacji.


Archangel i Agrom wiszą w celi, a Warren dowiaduje się że szpikulce były zatrute barkotykiem, wzmagającym ządzę walki. Zdaje sobie sprawę, iż jego gwałtowne uczucia popchnęły jego skrzydła do działania. Teraz, gdy wie jak nimi sterować, przysięga śmierć swoim przeciwnikom. Na ekranie obserwuje to Seera zastanawiając się w jaki sposób nie dopuścić do jego walki z Icemanem.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #45

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.