Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #23

X-Factor #23

X-Factor #23

"You Say You Want Some Evolution?"

Postacie
Cytat

Beast do Icemana siedzącego na drzewie: "What're you doing up there Iceman? Pretending you're me?"

Streszczenie

X-Factor obserwują budynek Science Interactive Museum, w kórym Caliban wykrył obecność porwanych. Decydują się na atak. Gdy wkraczają do środka Beast zaczyna zachowywać się po raz kolejny jak opętany. Wzbudza alarm i rzuca się na strażników wyjasniając, iż po dotnięciu przez Zarazę [X-Factor #19] czuje się dużo silniejszy, choć jednocześnie ciężej mu się myśli.


Hodge torturuje schwytanych mutantów pragnąc określić granice ich wytrzymałości. Zamierza zmusić ich, aby służyli swymi mocami The Right. Dostrzegając, iż do bazy wdarli się X-Factor postanawia zatrzasnąć pułapkę.


Szalejący Beast wciąga za sobą pozostałych do pomieszczenia bez wyjścia, którego jedyne drzwi zostają zatrzaśnięte. Ściany odbijają promienie Cyclopsa, z którego zaczyna drwić Hodge pod postacią hologramu. Chwilę później do pomieszczenia zostaje wpuszczony gaz usypiający i mutanci padają. Kiedy przybywają po nich strażnicy okazuje się, iż Jean osłoniła wszystkich telekinetycznie przed uśpieniem i cały zespół rusza przez otwarte drzwi.


Na statku Apocalypse'a Głód, Zaraza i Wojna przygotowują się do stawienia czoła Śmierci. Po raz pierwszy widać w całości twór Apocalypse'a, tnący swymi ostrymi jak brzytwy skrzydłami powietrze i z łatwością rozprawiający się z pozostałymi jeźdźcami, dzięki wystrzeliwanym "piórom". Zadowolony Apocalypse oznajmia, iż nadeszła chwila poniesienia w świat chaosu i zniszczenia, a Śmierć od tej chwili będzie liderem jeźdźców.


W muzeum następuje chwilowa przerwa w dopływie prądu, co najmłodsi mutanci wykorzystują do ucieczki. Uzbrojeni w karabiny strażników włączają się w walkę X-Factor z The Right. Niestety, Beast pada pod ciosami przeciwników, a na biodrach Icemana zostaje zaciśnięty pas pozbawiający go mocy. Z kolei otoczony polem siłowym Hodge z łatwością rozprawia się z dzieciakami, które wciąż na glowach mają neutralizujące ich moce hełmy. Atakuje go Scott, lecz nawet on nie jest w stanie przebić pola. Hodge powala Cyclopsa, tłumacząc mu iż jego filozofią jest obrona homo sapiens przed zagrożeniem ze strony homo superior. Widząc iż Hodge zamierza zabić Scotta, Iceman przezwycięża moc pasa. X-Factor atakują Hodge'a razem i udaje im się przebić pole, a Scott dosłownie odstrzeliwuje przywódcy The Right głowę. Wówczas okazuje się, iż był to jedynie robot, a Hodge pozostaje bezpieczny w nieznanym miejscu przygotowując kolejne plany. Wszyscy mutanci szybko ewakuują się z muzeum, które chwilę później wylatuje w powietrze.


Grupa opuszcza miejsce zdarzenia, a Jean zastanawia się czy ludziom i mutantom uda się kiedyś zbudować most porozumienia. Nie to jest jednak celem Apocalypse'a, który wyteleportowuje Cyclopsa, Marvel Girl, Beasta, Icemana i Calibana z Arlington. Nadeszła bowiem pora testu jego jeźdźców, a dla mutantów czas upadku!

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.