Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #148

X-Factor #148

X-Factor #148

"Sorry is the hardest work"

Postacie
Cytat

Havok: "Maybe it's time we show them what can we do"
Polaris: "Give me your hands"

Streszczenie

W chacie na pustkowiu Alex oczekuje Lorny z którą się umówił aby wyjaśnić ich sprawy. Ma nadzieję, że przyjdzie bowiem czeka już godzinę. Gdy rozlega się pukanie do drzwi sądzi że to ona, lecz na zewnątrz czeka Gyrich. Sprowadził ze sobą agentów NSA, nowe Mandroidy oraz oddział wojska. Wszytko po to, aby aresztować Havoka za zbrodnie przeciwko ludzkości. Zakłada mu kajdany blokujące moce, mówiąc iż odpowie za zestrzelenie pasażerksiego samolotu [Uncanny X-Men #339]. Wówczas wszyscy orientują się że coś podąża w ich stronę pod powierzchnią ziemi znacząc swoją obecność. Spod ziemi wyskakują metalowe macki, które oplątują Havoka i wciągają do wnętrza chaty. Gyrich wykrzykuje iż ich więzień ucieka i nakazuje swym jednostkom otworzyć ogień, zrównać domek z powierzchnią ziemi i sprowadzić Summersa żywego lub martwego.


Alex zostaje ciągnięty przez dziurę w podłodze gdy zaczynają padać pierwsze strzały. Leci w dół do znajdującej się poniżej kopalni, wpada do wagonika który rozpoczyna karkołomną jazdę po torowisku wprost do przepaści. Havok spada wraz z nim w dól, a po chwili widzi przed sobą Polaris. Lorna mówi, iż skoro chciał z nią porozmawiać może zacząć, nie zaierza mu zdejmować kajdan nim nie powie jej tego co miał do powiedzenia. Wytyka mu, iż jeśli chce może napisać do niej kartkę, tak jak zrobił to poprzednim razem [X-Factor #119]. Alex usiłuje wyjaśnić iż było to dzieło Fatale, lecz Lorna oznajmia iż powinien przestać obwiniać innych o swe dokonania. Wówczas pojawia się Mandroid. Lorna stawia mu czoła, nie zamierzając zdejmować Havokowi kajdan. Mówi iż sama poradzi sobie z sytuacją.


Tunelami podąża Gyrich, kóry został ostrzeżony iż Mandroidy oczekujące jedynie Havoka, natknęły się także na Polaris, do walki z którą nie zostały przegotowane. Gyrich nakazuje pomimo tego schwytać oboje mutantów.


Polaris wylatuje spod ziemi wraz z Havokiem i opada na trawę, zmęczona drążeniem tunelu którym uciekli. Alex wykorzystuje chwilę przerwy, aby móc z nią porozmawiać. Pustkowie przypomina mu o ich szczęśliwych czasach, gdy żyli z dala od wszystkiego, na pustyni prowadząc wykopaliska. Alex przeprasza ją za wszytko co się stało, lecz po chwili znowu muszą uciekać, bowiem pojawiły się helikoptery Gyricha. Polaris zdejmuje wreszcie kajdany Havoka, który natychmiast ładuje się plazmą i atakuje helikoptery. Wóczas z flanki zachodzą go Mandroidy, lecz widząc je Lorna uderza impulsem magnetycznym. Mandroidy padają z uszkodzonymi komputerami pokładowymi, a pilot jednego z nich traci nad nim kontrolę. Karabin strzela na oślep, a metalowa łapa zaciska się na Gyrichu. Widząc to Havok stwierdza, iż nie może pozwolić mu zginąć i biegnie w tamtą stronę używając swej plazmy. Ratuje Gyricha, z pojazdu wyciąga pilota i odciąga ich obu z dala od uszkodzonego mecha, który chwilę później wybucha. Gyrich natychmiast wymierza w Alexa broń mówiąc iż jest aresztowany.


Ziemi dotyka kolejny helikopter, w którym znajduje się Val Cooper. Oznajmia ona iż Biuro d/s Mutantów przejmuje kontrolę nad sytuacją. Gyrich usiłuje protestować, lecz Val stwierdza iż na jego miejscu zaczęłaby się zastanawiać jak wyjaśnić SHIELD utratę ich pożyczonych Mandroidów.


W helikopterze Alex dziękuje Lornie za pomoc, ta stwierdza iż teraz chce tylko jednego. Nie zamierza znowu z nim być, lecz prosi aby przynajmniej nie byli wrogami.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #148

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.