Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #20

X-Factor #20

X-Factor #20

"Children's Crusade"

Postacie
Cytat

Napis na śniegu: "By their deeds you shall know them. Mutants were here"

Streszczenie

W bazie dzieciaki oglądają w telewizji relację Trish Tilby z Central Parku [poprzedni numer]. Wywiązuje się pomiędzy nimi dyskusja na temat mutantów. Rictor traci kontrolę nad swą mocą i jedynie dzięki Leechowi udaje się opanować powstałe zamieszanie. Chłopak ucieka, wykrzykując iż znowu dzieje się z nim to samo co w Meksyku. Do bazy powracają X-Factor, z chorym po dotknięciu przez Zarazę Beastem i Bobbym, który zamroził sam siebie. Dzieciaki oferują swą pomoc, jednak Scott nie ma najwyraźniej ochoty aby za dużo osób kreciło mu się pod nogami, więc każe im odejść. Młodzi kontynuują więc swoją rozmowę na temat mutantów, zastanawiając się czy nie powodują oni swymi mocami głównie zniszczenie. Rusty postanawia przeciwstawić się tej opinii. Postanawia udać się do Parku, aby stopić olbrzymią lodową górę pozostawioną tam przez Icemana. Doprowadza to do awantury z Rictorem i obaj chłopcy zaczynają się bić. Dopiero Jean udaje się ich rozdzielić przy pomocy telekinezy.


W nocy Artie wstaje ze swojego łóżka i sprawdza pokój Rusty'ego. Okazuje się, iż chłopak gdzieś się wymknął. Jest on oczywiście w oblodzonym Central Parku, gdzie ilość wyprodukowanego przez Icemana lodu trochę go przeraża. Zaczyna go jednak topić, a światło z oddali zauważają Wilki - napadający na ludzi gang. Jeden z jego członków strzela w powietrze z pistoletu i Rusty zostaje przywalony śniegiem spadającym z drzew.


W kompleksie Artie alarmuje Skids i Rictora, którzy udają się na ratunek. Pochodzący z meksykańskiej prowincji Rictor jest przerażony dużym miastem. W metrze dzieciaki zaczynają zrywać plakaty ogłaszające mutantów wrogami publicznymi, kiedy łapie ich na tym policjant. Dzięki przytomności umysłu Skids trójce udaje się uciec i wbiec do Central Parku. Tam gang odnalazł właśnie zagrzebanego pod śniegiem Rusty'ego, który na ich widok staje w płomieniach. Wilki zaczynają strzelać do chłopaka, jednak Skids zasłania go własną piersią, a Rictor wywołuje wstrząs, co sprawia, że napastnicy uciekają. Rusty wywołał jednak pożar, którego nie jest w stanie opanować. Rictor zaczyna kontrolować swoje moce i dzięki wstrząsom zrzuca na ogień śnieg z drzew. Wyznaje wreszcie pozostałym co stało się w Meksyku: gdy pierwszy raz objawiła się jego moc nieświadomie zniszczył całe miasto. Przed opuszczeniem parku dzieciaki postanawiają zrobić coś jeszcze.


Po powrocie do bazy okazuje się, że X-Factor wyruszają właśnie na kolejną misję. Telewizja przekazuje wieści z Central Parku, gdzie nieznani mutanci pozostawili stworzone ze śniegu wielkie litery, które układają się w cytat z przemówienia Bobby'ego [X-Factor #17] - "poznacie mutantów po ich czynach".

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #20

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.