Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #55

X-Factor #55

X-Factor #55

"Desperately Seeking Vera"

Postacie
Cytat

Dzieci na widok Icemana: "Look! It's Silver Surfer!"

Streszczenie

Hank przemierza gorsze dzielnice Nowego Jorku, gdzie w pewnym momencie zauważa fantastycznie wyglądającą prostytutkę. Ku swemu zszokowaniu dostrzega, iż jest to jego dawna dziewczyna, Vera. Ta jednak najwyraźniej go nie poznaje. Hank usiłuje jej przypomnieć, że gdy chodzili razem była bibliotekarką, dziewczyna stwierdza na to, że za pieniądze może udawać nawet bibliotekarkę. Hank postanawia zabrać ją z ulicy i chwyta ją w ramiona, a szarpiąc się z nią wypada na ulicę. Tam omal nie potrąca ich samochód i ratuje ich jedynie refleks Beasta, który uskakuje wraz z Verą wysoko w górę. Kiedy ląduje otrzymuje od niej cios torebką, bowiem okazuje się iż Hank wcale nie trzyma Very, tylko blondwłosą prostytutkę.


Tymczasem Bobby odprowadza po randce Opal do domu, kiedy dostrzega na tle księżyca dziwny kształt. Momentalnie zmienia swą postać i na lodowym moście podąża w tamtą stronę. Opal wzdycha ciężko, wiedząc iż będzie musiała przyzwyczaić się do życia z superbohaterem. Bobby dociera na dach, gdzie dostrzegł skrzydlaty kształt przesłaniający księżyc. Okazuje się, że nie jest to jak miał nadzieję zaginiony Archangel, tylko dzieci puszczające latawce. Nie ma pojęcia, że Warren krązy niedaleko. Jego umysł nadal szaleje, a Warrem dostrzega miasto trawione płomieniami zesłanymi przez Apocalypse'a.


Następnego ranka trójka pozostałych w bazie X-Factor decyduje się wyruszyć na poszukiwania Warrena. Hanka niepokoi historia z Verą, nie udaje się jednak przekazać jej pozostałym. Mutanci rozdzielają się i rozpoczynają poszukiwania przyjaciela.


W jakiś czas później Hank dostrzega ponownie Verę, tym razem idącą ulicą i niosącą wiolonczelę. Zeskakuje na dół, na jego widok dziewczyna wpada jednak w przerażenie i zaczyna uciekać, najwyraźniej go nie poznając. Wpada do stojącej nieopodal taksówki i każe kierowcy jechać. Hank krzyczy za nią, że zapomniała swej wiolonczeli i w tej smaej chwili ta eksploduje mu w rękach. Ładunek miał go raczej zirytowac niż zabić i tak się właśnie dzieje. Hank rzuca się w pościg za taksówką. Odnajduje ją niedaleko opustoszałą, lecz dostrzega również Verę sprzedającą hot-dogi. Wskakuje na budkę, żądając wyjasnień, a także odpowiedzi ile właściwie zawodów ma teraz dziewczyna. Nagle do budki wciąga Hanka wielka, porośnięta łuskami, zielona łapa. Budka zaczyna podskakiwać, zaś wewnątrz niej najwyraźniej toczy się zacięta walka. Budka zjeżdża wskutek ruchu na ulicę, gdzie uderza w nią nadjeżdżający samochód, a potem kolejny i powstaje karambol. Hank chwilę wcześniej wyskakuje ze środka. Teraz sprawdza z czym walczył i okazuje się, że wewnątrz znajduje jedynie pył. Rzuca się w ślad za odchodzącą Verą i zaczyna ją śledzić. Wskakuje do metra, a potem na dach pociągu.


Iceman przemierza ulice Manhattanu, lecz bezskutecznie. Nigdzie nie udaje mu się wpaść na ślad Warrena. Ma nadzieję, że Hankowi powiodło się lepiej.


Beast przy wyjściu z metra zastępuje droge Verze domagając się odpowiedzi. Wówczas wokól zapada ciemność, a przed Beastem staje Mesmero, używający hipnotycznych mocy dawny wróg pierwszych X-Men. Hank stwierdza, że jego iluzje nie zrobią mu krzywdy, bowiem jest w stanie się z nich otrząsnąć i wówczas zaczynają bić go dość dotkliwie trzy dziwne stwory. Na ten widok z iluzji otrząsa się Vera, która skacze na Mesmero. Hankowi udaje się rzucić jednego z dziwacznych stworów na linię metra, gdzie poraża go prąd. Drugi ląduje w pojemniku na śmieci, lecz trzeci przyciska Hanka do peronu, a głowa Beasta wystaje po za jego kraniec. Widzi to maszynista nadjeżdżającego pociągu i zaczyna hamować, zdaje sobie jednak sprawę że nie zdązy. Mesmero wpada w nagłą panikę, wykrzykując że Hankowi miał nie spaść włos z głowy. Wówczas Beast nogami wrzuca stwora pod pociąg. A raczej nic nie wrzuca, bo istota była tylko iluzją i nie pozostał po niej ślad. Mesmero także gdzieś zniknął. Pozostała także prawdziwa Vera, która podbiega do Hanka. Rozmawiają o związku Hanka z Trish, a Vera życzy im szczęścia. Z daleka obserwuje ich Infectia, która wynajęła Mesmero aby przez Hanka wejśc w posiadanie statku X-Factor. Kolejny raz się jej to nie udało, lecz może następnym razem...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #55

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.