Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #102

X-Factor #102

X-Factor #102

"Polaris Plot!"

Postacie
Cytat

Conners: "Avalanche, Commando you're coming with me"
Random: "Wait a minute... the've just walk away?"
Avalanche: "Like I said before, we were just doing our jobs... nothing personal"

Streszczenie

W Annapolis człowiek nazwiskiem Malone dzwoni do kobiety o nazwisku Conners, mówiąc iż tym razem nie zawiedzie. Nadeszła pora aby uderzyć na X-Factor po raz trzeci, którzy są teraz w stanie rozsypki po śmierci Madroxa. Tym razem nie zawiedzie, tak jak do tej pory będzie działał nie informując nikogo o swych poczynaniach, usunie także Randoma który wie zbyt dużo. Kobieta odkłada słuchawkę.


Random budzi się z przerażającego snu, w którym znów stał się kałużą protoplazmy, powtarzającą iż jest człowiekiem i oddycha ciężko.


Rahne, Wolfsbane i Xavier stoją na deszczu, patrząc na lecącą Storm. Gdy Ororo ląduje, Profesor dziękuje jej za ten oczyszczający deszcz, który był tak bardzo wszystkim potrzebny. Rahne korzysta z okazji i szuka zapomnienia w skakaniu po błocie, a po chwili przyłącza się do niej Guido i oboje zaczynają szaleć. Harcom tym przygląda się Moira, do której podchodzi ubłocona od stóp do głów Wolfsbane. Przeprasza ją za ostatnie słowa, jakie powiedziała jej w Genoshy [X-Factor #90] i przytula się do niej. Obie kobiety są wreszcie pogodzone.


Polaris wczytuje się w dane Randoma, gdy pojawia się Forge. Oboje czekają na przybycie najemnika, bowiem tego dnia mają ustalić kto stoi za zamachami na Polaris. Lorna pokazuje Forge'owi dane najemnika, z których wynika iż wcale nie jest zimnym zabójcą za jakiego chce uchodzić, bowiem do tej pory zabił jedynie trzy razy, tylko wtedy gdy zagrożone było życie niewinnych. Random pojawia się w trakcie rozmowy, przerywając ją, a gdy usiłuje spojrzeć na dane, Lorna zamyka laptopa. Forge przypomina mu iż sam ustanowił takie zasady współpracy z X-Factor, mówiąc że interesują go jedynie pieniądze. Indianin mówi, iż gdy ustalą kto stoi za zamachami na niego i Polaris kongres wszcznie dochodzenie. Polaris i najemnikowi zależy jednak, aby samemu dorwać zabójców. Przy okazji Random komplementuje wygląd Lorny, którą wyraźnie podrywa.


W tymczasie Havok podąża samolotem do Honolulu, mając nadzieję iż Lorna zrozumie, że musi spędzić trochę czasu w samotności.


Random przyprowadza Polaris i Forge'a do biura podróży będącego przykrywką tajnej agendy która zleciła mu zamach na Polaris. Biuro jest puste, a gdy otwierają tylne drzwi następuje eksplozja. Czeka już tam płk Malone, kórego Forge rozpoznaje jako osobnika stojącego za operacjami dotyczącymi bezpieczeństwa państwa. Wraz z nim są Avalanche i Crimson Commando z dawnego Freedom Force. Malone żąda od Forge'a zaprzestania dochodzenia z powodów bezpieczeństwa narodowego, a gdy Polaris rzuca się na wojskowego Avalanche przystawia jej broń do głowy. Forge nakazuje odwót, lecz gdy Malone odpręża się otrzymuje cios pięścią od Indianina. Malone rzuca się do ucieczki, a X-Factor atakują jego dwaj ochroniarze.


W bazie X-Factor Moira i Rahne odnawiają swe stosunki, podczas gdy Xavier rozmawia z Guido. Wyjaśnia mu, iż wie o jego tajemnicy wciąż bolących mięśni i masce jakął przyjął. Mówi, iż Guido był dlań zagadką w chwili gdy dołączył do X-Factor, lecz teraz Xavier jest dumny, iż ktoś taki walczy o jego marzenie.


Random i Polaris walczą z Avalanche i Crimson Commando pośród wybuchów. Po dłuższej chwili Lornie udaje się spętać przeciwników metalowymi mackami, gdy nadlatuje helikopter z Conners na pokładzie. Kobieta nakazuje obu mutantom się poddać. Tymczasem Forge ściga Malone'a którego udaje mu się w końcu dopaść. Malone wyciąga pistolet i mówiąc iż nie żałuje tego co uczynił strzela sobie w pierś. Gdy Forge stoi zszokowany nad ciałem pojawia się Beatrice Conners, mówiąc iż była odpowiedzialna za działania Malone'a i Projekt Polaris. Wyjaśnia, iż był on częścią Protokołów Magneto i miał na celu użycie Polaris jako zabezpieczenia przed Magnusem. Malone uznał jednak, iż Lorna jest takim samym zagrożeniem jak Magneto i postanowił ją wyeliminować. Gdy sprawa wyszła na jaw pozostało mu jedynie samobójstwo. Conners odlatuje z Avalanchem i Commando.


Random odwozi Polaris na lotnisko, bowiem zamierza ona dołączyć do Havoka. Mówi najemnikowi, iż kocha Alexa i między nimi nic nie wyjdzie. Random odmawia po raz kolejny dołączenia do X-Factor, oświadczając iż jest wolnym strzelcem. Lorna udaje się do samolotu, nie wiedząc iż jest obserwowana przez Conners, noszącą na szyi naszyjnik Malice.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #102

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.