Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #46

X-Factor #46

X-Factor #46

"Judgement War" - part 4: "Exchange"

Postacie
Cytat

Cyclops: "Don't worry Jean! I'm coming for you!"
Madelyne Pryor: "Scott darling... Are you indeed?"

Streszczenie

Beast trenuje z mutantem Nikohem pokazując swą biegłość w walce, a dla obserwujących ich Odrzuconych jasne staje się, że podobne wyszkolenie zapewniło Archangelowi zwycięstwo w walce z Agromem. Krążąca plotka mówi nawet, iż potrafi on oprzeć się zatrutym szpikulcom. Obserwujący grupę, która na ochotnika udaje się z Beastem zaatakować Arenę, stwierdza że to głupota. Istnieje bowiem instytucja wymiany, dzięki której jeńcy powracają do domów. Beast zamierza jednakże przechylić szalę toczącej się wojny. Zastanawia się, w jaki sposob odnaleźć pozostałych X-Factor. Obserwująca go Zharkah postanawia sprawdzić wreszczie czy nie ma do czynienia ze szpiegiem Odrzuconych. Pokaże mu rudowłosą kobietę, przygotowywaną do wymiany. Jeżeli ją rozpozna, oznaczać to będzie jego związek z Wybranymi, a wtedy Zharkah zrobi co będzie musiała i zabije szpiega.


W mieście Wybranych Seera krąży ulicami obserwując popisy Icemana i Lev. Z niepokojem myśli o nadchodzącej walce, w której pozbawiony pamięci Bobby stawi czoła swemu przyjacielowi. Straże zastanawiają się kto mógł ogłuszyć nie tak dawno wartownika, podczas gdy księżniczka przemyka się wśród zaułków. Nie ma pojęcia, że jest śledzona.


W siedzibie Mistyków Cyclops oznajmia Dykonowi, że uda się na Arenę ocalić swoich przyjaciół. Spokój zakłóca przybycie jednego ze zwiadowców, który ujawnia iż odkrył miejsce, w którym przetrzymywana jest Marvel Girl. Scott zaczyna szaleć, a argumenty Mistyków nie trafiają do niego. W przeciwnieństwie do nich nie zamierza ukrywać się w tunelach. Postanawia udać się na miejsce wymiany i uratować Jean Grey, a także wyruszyć na poszukiwania swego syna, do tej pory myślał bowiem iż przebywa pod opieką Marvel Girl.


Do Raska strażnicy przynoszą znarkotyzowanego Archangela, którego Lord zamierza wyćwiczyć do walki z Icemanem. Warren nie jest taki nieprzytomny jak się wydaje i natychmiast atakuje Raska. Ten odpiera atak, oznajmiając Archangelowi że jego szkolenie właśnie się rozpoczyna, wówczas Warren wykorzystuje chwilę nieuwagi i przecina mu nogę skrzydłem. Chwilę później jest znowu w klatce, lecz uśmiecha się z satysfakcją.


Marvel Girl przenoszona jest na miejsce wymiany, o czym Zharkah informuje Beasta. Ten pędzi do konduktu, który transportuje nieprzytomną kobietę. Widząc jak rzuca się do noszy Zharkah rozkazuje go aresztować.


Seera postanawia uciec w nocy z miasta z Nathanem, jest już jednakże za późno. Szpiedzy Raska donieśli mu gdzie przekrada się księżniczka i oddziały Lorda wkraczają do jej pomieszczeń, aby odbić porwane dziecko. Choć Seera stawia zaciekły opór, udaje się ją ogłuszyć i przy okazji zniszczyć ZZ-105. Nathan Christopher zaczyna płakać... a płacz ten dociera w jakiś sposób do Jean Grey, obok ciała której Beast zaciekle odpiera ataki przeciwników. Następuje przebudzenie, połączone z gwałtowną manifestacją potężnej mocy. Beast spogląda na Marvel Girl, kóra zamknęła się w polu telekinetycznym, tak silnym że nie są go w stanie przebić ataki Odrzuconych. Phoenix powróciła... a wraz z nią Madelyne Pryor i obie na przemian przejmują kontrolę nad ciałem Jean, korzystając z tego, iż jej umysł jest uszkodzony.


W mieście Wybranych Rask jest panem sytuacji. Składa Seerze ofertę nie do odrzucenia: połączą swe geny, a on dołączy w ten sposób do królewskiego rodu, lub uświadomi wszystkich o jej zdradzie. Seera ma niewiele czasu, aby się zastanowić.


Scott biegnie przez pustynię w stronę miejsca wymiany, a Dykon usiłuje go powstrzymać. Cyclops nie waha się użyć przeciw Mistykom swej mocy. Ci przekonują go jednak, że nie zamierzają go powstrzymać. Chcą pomóc mu uwolnić Marvel Giel, w zamian za co Scott wraz z przyjaciółmi pomoże im odeprzeć atak kosmicznych Bogów. Jeden z nich właśnie wylądował, wprost na drodze do miejsca wymiany. Scott i Mistycy muszą teraz nadłożyć drogi. Kilka mil dalej, Madelyne Pryor oddała się w ręce Odrzuconych i jest prowadzona na miejsce wymiany. Doskonale zdaje sobie sprawę, że Scott nadchodzi i złowieszczo się uśmiecha.


Na orbicie planety uwięziony w polu energetycznym statek jest przesłuchiwany. Wie już że wcale nie jest tworem Apocalypse'a, lecz nieśmiertelnych Celestian, nie ma wciąż pojęcia w jakim celu został wezwany.


Seere jest więziona, a jej strażnikiem staje się przeprogramowany przez Palika ZZ-105. Księżniczka wie, że jest już za późno, aby ocalić kogokolwiek, nawet siebie.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #46

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.