Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #50

X-Factor #50

X-Factor #50

"Judgement War" - Finale: "Judgment Day!"

Postacie
Cytat

Cyclops: "We save this world Jean"
Marvel Girl: "But I'm the one who is finally free"

Streszczenie

Na Arenie otoczonej przez kosmicznych bogów trwa bitwa pomiędzy Agromem, Dykonem, Beastem, Icemanem i oślepionym Archangelem a strażnikami. Palik spogląda na walkę, ciesząc się iż Rask upadł w pył areny. Żąda śmierci Archangela, podczas gdy zgromadzeni Wybrani gniewnie wykrzykują, aby zabić Icemana, który okazał się zdrajcą. Tymczasem Rask walczy z Seerą, a korzystając z okazji powala swą energią Lev. Archangel rzuca się na ratunek Seerze, lecz oślepiony zawadza o pole energetyczne nad Areną i spada porażony do stóp Agroma. Widząc to Seera traci koncentrację i zostaje trafiona przez Raska. Lord wspina się do loży i patrzy Palika, mówiąc iż walka dopiero się rozpoczęła. Jasne stają się dlań knowania Palika. Ten przyznaje Raskowi, iż oślepił Archangela i dążył do wyeliminowania Lorda, który usiłował przejąć władzę w mieście. W tej samej chwili na lodowym moście nadlatuje Iceman zabierając Raska ze sobą. Palik rozkazuje Dwójnym stłumić bunt na Arenie, pragnąc aby to oni zginęli tego dnia, zamiast Wybranych.


Cyclops i jego grupa docierają do Inkubatorni, gdzie dorastają dzieci z próbówki, bowiem mutacja zniszczyła zdolność Wybranych do rozmnażania się drogą płciową. Po drodze napotykają rozbitego ZZ-105, a jeden z Mistyków korzysta ze swej mocy, chwytając robota wartowniczego. Ten odczytuje taśmy pamięci ZZ-105, dzięki czemu grupa poznaje wydarzenia ostatnich dni. Dzięki mapom dowiadują się, gdzie przebywa Christopher.


Dwójni nadciągają na Arenę, a Wybrani cieszą się iż poleje się krew pół-zwierząt. Seera prosi Lev, aby powstrzymała swą kastę. Lev zabiera księżniczkę do nadlatujących Dwójnych, gdzie obie przedstawiają im machinacje i plan Palika mający na celu pozbycie się kasty. Dwójni decydują się stanąć u boku walczących na Arenie. Lev oddaje Seerę Archangelowi, po czym całuje Icemana, dziękując mu za to, iż choć żyła jak niewolnik, to nie lęka się zginąć jako osoba wolna.


Cyclops bierze w ramiona swojego syna, dostrzegając przykutą do ściany Marvel Girl. Uwalnia ją swym promieniem i z zaskoczeniem widzi, że staje przed nim Phoenix. Kobieta przyciąga do siebie dziecko, niespodziewanie Nathan Christopher poraża ją wytworzoną wokół swego ciała telekinetyczną bańką. Scott widząc zmiany wyrazu twarzy Jean prosi Maddie/Phoenix aby zostawiła ich w spokoju. Niespodziewanie słychać głos Jean. Oakazuje się iż pod wpływem ataku mentalnego, Jean wycofała się wgłąb własnej głowy, co wykorzystały dwa wchłonięte niedawno wcielenia przejmując kontrolę nad jej ciałem. Głos Scotta wskazuje Jean drogę powrotu, dzięki czemu udaje się jej znowu stać sobą. Madelyne i Phoenix walczą jednak wciąż wewnątrz niej chcąc się uwolnić. Teraz osłaniana telekinezą Marvel Girl grupa Cyclopsa niszczy źródło energii. Miasto pogrąza się w ciemnościach. Wybrani patrzą na to w szoku, a wówczas przez tunel wykopany przez Dykona na Arenę przedostają się prowadzeni przez Zharkah Odrzuceni, pragnąc zakończyć wojnę na zawsze. Dykon staje na wprost przerażonego Palika, wiedząc że zgodnie z naukami Mistyków nie powinien zabijać, Lord zasługuje jednakże na śmierć jak nikt inny. Rozważania przerywa lądowanie tuż obok Areny kosmicznego Boga. Walczący nie zauważają przybycia Celestianina. Archangel natyka się na Raska, który wykorzystując jego ślepotę atakuje go swą energią. Dykon zostaje oślepiony przez Palika, trzęsie zatem ziemią przewracając Lorda, a następnie chwyta zamierzając udusić. Nie pozwala mu na to Seera, mówiąc że tylko on moze przywrócić wzrok tym, którym go odebrał. Dykon oznajmia Palikowi, że zginie jeśli tego nie uczyni, nie dając Lordowi wyboru. W ten sposób Archangel odzyskuje wzrok, akurat w chwili gdy Rask zamierza zadać decydujący cios. Warren przebija przeciwnika swymi piórami na wylot, na co patrzą z przerażeniem Bobby i Hank. Nad Arenę nadlatuje unoszona teleknetycznie grupa Cyclopsa, zaś z drugiej strony zbliżają się najstarsi z Mistyków, wiedząc że za chwilę rozpocznie się Sąd. Wybrani zaczynają do nich strzelać, podczas gdy wokół ląduje coraz więcej Celestian. Marvel Girl ratuje przywódcę Mistyków, Ryesta. Łącząc z nim swą moc przekazuje telepatycznie zebranym, co za chwilę się wydarzy. Jakby na potwierdzenie tych słów nadlatuje Najwyższy Sędzia Celestian osiadając obok Areny. Wówczas pojawia się statek, ktory przybył na ratunek X-Factor. Ci odmawiają jednak ewakuacji, nie zamierzają bowiem dopuścić aby Celastianie zniszczyli planetę. Statek ukrywa w swym bezpiecznym wnętrzu Nathana, oznajmiając iż nie zamierza opuścić swoich przyjaciół i stanie wraz z nimi do walki ramię w ramię.


Ryest przemawia do zgromadzonych, mówiąc im że już od wielu lat żyją w cieniu kolejnych sądów Celestian. Odrzuceni walczą z Wybranymi i Dwójnymi, można jednak inaczej, co pokazali im X-Factor, którzy są dla siebie nawzajem przyjaciółmi. Wzywa zebranych aby wzorem Ziemian zjednoczyli się i stanęli ramię w ramię do walki z kosmicznymi bagami. Palik nie widząc innej opcji oznajmia, iż Wybrani sprzymierzą się z Odrzuconymi, a podobnie odpowiada lud Zharkah zapytany przez nią o zdanie. Jean Grey staje się przekaźnikiem myśli tysięcy mutantów, pragnących jedynie wygnać Celestian raz na zawsze. Kieruje się w stronę olbrzyma, który unosi swą dłoń, zaś ona rozjarza się kosmiczną energią. Nadeszła pora zniszczenia. Phoenix jest jednak szybsza i niszczy to co niezniszczalne, wypełniona mocą umysłów tysięcy mutantów. Celestianin stoi bez dłoni, a chwilę później kosmiczni bogowie zaczynają odlatywać. Marvel Girl jest znowu sobą, a Phoenix i Madelyne zniknęły, gdyż trzy umysły ostatecznie się zjednoczyły. Nagle nad Areną pojawia się potęzny statek Celestian, który do tej pory pozostawał na orbicie i zrzuca jakieś urządzenie. Statek X-Factor wyjaśnia, że Celestianie pozostawili je tutaj, gdyż już nie powrócą. To był ostateczny sąd, bowiem mieszkańcy planety udowodnili, że są godni aby przetrwać, gdyż osiągnęli następny etap ewolucji zawierając pokój. Od tej pory ich postępy będzie rejestrować urządzenie, które z czasem może stać się takim samym statkiem jak ten X-Factor, wieki temu pozostawiony na Ziemi. Celestianie osiągnęli swój cel, zmuszając planetę aby osądziła się sama. I choć świat stanął przez nich na krawędzi zagłady, sprowadzili również X-Factor którzy pokazali Odrzuconym i Wybranym inną drogę.


Po długich pożegnaniach X-Factor opuszczają planetę, którą czeka teraz nieznana przyszłość, wypełniona promyczkiem nadziei. Statek rusza w stronę Ziemi. Wchodząc w nadprzestrzeń mijają dryfujący w przestrzeni statek... na kórym majaczący Charles Xavier wyczuwa obecność piątki oryginalnych X-Men. Lilandra z niepokojem obserwuje to delirium. Jej obawy potwierdza Sikorsky: Charles Xavier jest coraz bliższy śmierci.


Ziemia. Apocalypse chwyta człowieczka w garniturze, zapytując kim jest. Obserwował jak jego manipulacje wzniecają Akty Zemsty. Okazuje się, iż to Loki, który uknuł kolejną intrygę. Rozpoczyna się walka, w kórej Loki wciąż oferuje Apocalypse'owi miejsce u swego boku. Ten jednak nie słucha i dzięki swym zdolnościom zmiany kształtu powala Lokiego, przypominając mu że Apocalypse jest najpotężniejszym spośród wszystkich mutantów. Lokiego atakuje zmieniony diametralnie przez Apocalypse'a Caliban. Loki niszcząc urządzenia bazy ucieka z powrotem na ekran i znika. Apocalypse uśmiecha się. Oznajmia Calibanowi, że jego czas nadszedł. Nadeszła pora, aby udał się na Ziemię i przetestował, kto godzien jest przetrwać nadchodzącą apokalipsę.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #50

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.