Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #33

X-Factor #33

X-Factor #33

"For All The World To See"

Postacie
Cytat

Beast na widok Mystique: "Freedom Force!"
Mystique: "Of the United States Goverment!"

Streszczenie

Trish Tilby nadaje z miejsca w którym zniszczeń dokonują członkowie Alliance of Evil, wypuszczeni właśnie z więzienia po wydarzeniach w Kalifornii [X-Factor #5]. Niszcząc wszystko dookoła zamierzają udowodnić, iż żadna cela nie powstrzyma mutantów, oraz że nikt ani nic nie zmusi mutantów do rejestracji. Jednocześnie rzucają wyzwanie X-Factor, którzy pokonali ich poprzednim razem.


Niedaleko, na Manhattanie, podopieczni X-Factor robią zakupy, niezbyt uszczęśliwieni najnowszym pomysłem swych opiekunów, którzy postanowili wysłać ich do letniej szkoły, aby nadrobili braki w wykształceniu. Wszyscy marudzą z Boom Boom na czele, która poirytowana rzuca fajerwerk. Po eksplozji pojawia się Iceman i strofuje Tabithę, kiedy nagle za oknem sklepu zjawia się Tower, ciskając do wnętrza budynku samochód.


Na statku Cyclops znajduje się w laboratorium, gdzie nieprzytomny Beast przechodzi gwałtowne przemiany, z formy ludzkiej w zwierzęcą i na odwót. Staje się coraz silniejszy, a statek musi wzmacniać więzy, które trzymają go przy łóżku. Pojazd zauważa, że choroba Hanka opóźnia poszukiwania prowadzone przez Scotta, ten jednak przypomina, że spotkanie z Freedom Force poprowadziło go w ślepy zaułek a on nie ma pojęcia, gdzie może znajdować się jego syn. Analiza statku wskazuje, iż przemiany na poziomie molekularnym zapoczątkowane przez Infectię mogą doprowadzić do śmierci Hanka. Rozmowę przerywa przekaz telewizyjny z Nowego Jorku i obraz zniszczeń czynionych przez Alliance of Evil.


Na miejscu jest już Marvel Girl, która wraz z Icemanem stawia czoła członkom byłych sług Apocalypse'a, a do walki włączają się także dzieciaki. Bitwa staje się coraz bardziej zacięta, a gdy Frenzy niszczy lodowy most Icemana nie pomagają nawet wstrząsy Rictora. Time Shadow chwyta Jean, a Boom Boom atakująca Towera zostaje powalona przez Frenzy.


Tymczasem w Kansas tajemniczy pojazd latajacy dociera do kolejnego domu. Pasażerowie zidentyfikowali w nim dwójkę dzieci posiadających mutacyjne geny. Podczas gdy istota w zbroi wdziera się do środka, pojazd pilotuje mechaniczny stwór zwący siebie Nianią. Istota uprowadza dzieci, na nieszczęście pojawiają się zaniepokojeni rodzice. Sparaliżowane gazem nastolatki mogą jedynie patrzeć, jak ich ojciec i matka padają pod gradem kul. Pojazd odlatuje, bowiem na liście Niani znajduje się jeszcze wiele dzieci, które należy "uratować".


Na Manhattanie Rusty decyduje się pomóc przyjaciołom. Nie pomaga mu założona kominiarka, bowiem gdy tylko używa swej mocy członkowie Alliance rozpoznają w nim Rusty'ego Collinsa, poszukiwanego za spalenie kobiety w San Francisco [X-Factor #1]. Patrząc na niego oferują mu raz jeszcze walkę u swego boku, uważając że jego miejsce jako mutanta-zabójcy jest wraz z nimi. Scott widzi to dzięki przekazowi Trish Tilby, a z leżącym na stole Hankiem dzieje się coś dziwnego. Zrywa krepujące go więzy i powstaje, znowu w swej zwierzęcej postaci. Choroba minęła, a Beast jest znowu sobą, silniejszy niż kiedykolwiek i jeszcze bardziej inteligentny. Wraz ze Scottem wyrusza do Nowego Jorku stawić czoła członkom Alliance.


Rusty'ego wyraźnie rozgniewała oferta Frenzy, która prowadzi członków Alliance do ataku. Wówczas pojawia się Beast a z drugiej strony atakuje ich Cyclops. Alliance zaczyna mocno obrywać, kiedy do walki oprócz X-Factor wchodzą ich podopieczni. Leech blokuje moce Timeshadowa, Tabitha walczy z Towerem a Skids osłania pozostałych przed strzałami Stinger. Tower pokazując list gończy za Rusty'm usiłuje go wciąż przekonać, że jest taki sam jak oni. Chłopak wie jednak kim jest, a nauczył się tego dzięki X-Factor. Członkowie Alliance zostają pokonani, lecz wówczas nad polem walki pojawia się helikopter z Freedom Force. Mystique wręcza X-Factor formularze dobrowolnej rejestracji mutantów, dodając że powinni je wypełnić jako praworządni obywatele USA zgodnie z Aktem o Rejestracji. Hank prycha, przypominając że jako były członek Avengers jego tożsamość jest doskonale znana władzom. Reszta X-factor nie mając innego wyjścia podpisuje dokumenty, Scott decyduje jednak, że nie zdradzą swych prawdziwych imion bowiem mają prawo do prywatności. Jean dodaje, że jeśli nie podoba się to FF, to zawsze mogą zostać pobici przez X-Factor po raz kolejny. Pozostaje jeszcze Rusty Collins, który decyduje się poddać wyrokowi sądu i stawić na powrót w więzieniu w Portsmouth.


Mile na Zachód, w siedzibie organizacji której przywódca zawarł niedawno sojusz z demonem N'astirhem, a która zowie się The Right, ludzie przygotowują się na spotkanie potężnego mutanta który właśnie przybywa. Dzięki piekielnemu paktowi Cameron Hodge gotów jest stawić czoła Śmierci...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.