Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #143

X-Factor #143

X-Factor #143

"The Fall of Brotherhood"

Postacie
Cytat

Mystique: "Who is this he?"
Fixx: "Friend of your"
Mystique: "I don't have any friends"

Streszczenie

Ulicami miasta pędzi radiowóz ścigany przez policję. W środku znajduje się terrorysta Jude Black, ktory go porwał. Wraz ze swymi zakładnikami ucieka przed pościgiem grożąc im bronią. Gdy widzi nadjeżdżający pociąg postanawia wykorzystać swą szansę. Pasażerowie patrzą przerażeni jak autobus wjeżdża na tory usiłując zdążyć przed lokomotywą, zaś tylko jeden z nich zauważa psioniczne motyle. Lokomotywa uderza w autobus i oba pojazdy ulegają wypaskowi. Szczątki spadają z nasypu w śnieg, a z autobusu wypadają martwe ciała. Nad trzema z nich unoszą się motyle, wnikając do wewnątrz. Troje osób, wśród których jest Jude Black, zmartwychstaje. To Fixx, Greystone i Archer, którzy dotarli do przeszłości i zdobyli ciała.


Pośród zamieci drogą z Waszyngtonu podąża Shard. Zastanawia się nad tym co ją ostatnio spotkało i usiłuje złapać stopa do Salem. Chce dotrzeć do Bishopa i X-Men, by opowiedzieć mu o tym co sobie przypomniała. Gdy kolejny samochód się nie zatrzymuje, zirytowana wychodzi na drogę. Po chwili przez jej fotonowe ciało przejeżdża ciężarówka, a Shard czuje ból głowy. Wie że XUE przybyło do teraźniejszości.


W Nowym Jorku Havok idzie ulicą, zastanawiając się czy jego plan się powiódł. Zamierzał przekonać Mc Coya, iż pranie mózgu się powiodło, a on nie jest już pozytywnym bohaterem. Wszytko po to aby się do niego zbliżyć i odkryć jego knowania, aby im zapobiec. Jednocześnie przestał ufać komukolwiek po Bastionie, a w swych działaniach został wzięty przez inne x-grupy za szaleńca.


Nagle widzi Evera, ściganego przez bestie Mc Coya. Zdaje sobie sprawę iż może być już za późno aby odkryć miejsce gdzie Mc Coy trzyma swych więźniów w zbiorniku genetycznym, bowiem Dark Beast dowiedział się najwyraźniej o istnieniu Evera. Ocala Evera i przechodniów celnym strzałem, a ludzie jak zwykle uciekają w panice na widok mutanta. Ever szepcze iż zbiorniki Mc Coya nie są tym, czym myśleli, po czym traci przytomność.


Mallory Brickman, żona senatora który miał być wiceprezydentem Graydona Creeda odbiera dziwny telefon. Nieznany głos informuje ją iż wie że jest ona Mystique, a jeśli nie chce by wyszło to na jaw, powinna się z nim spotkać. Raven przystaje na tę propozycję. Telefonowali XUe, którzy już czekają na Raven na dworcu Grand Central. Greystone jest rozzłoszczony na Fixx iż umieściła go w ciele dziecka, lecz ta zapewnia iż nie miała innego wyjścia. Zbliża się do nich policjant, mówiąc iż rodzicepowinni uspokoić niegrzecznego chłopca, na co Greystonowi wyrywa się, iż Fixx i Archer nie są jego rodzicami. Ponieważ XUE plączą się w wyjaśnieniach, policjant oznajmia iż zabierze ich na posterunek. Trójka mutantów przystaje na to, a gdy znajdują się w odległym zaułku, Fixx poleca zakończyć te farsę. Greystone transformuje się w swą mutacyjną formę i cgwyta policjanta, którym jest Mystique. Oznajmia, iż zostali wytrenowani by rozpoznawać metamorfów. Oznajmiają, iż ich tajemniczy przywódca w przyszłości przysłał ich do niej, mówiąc kim jest i gdzie się znajdują. Raven nie wierzy, lecz słyszy słowa które mieli jej przekazać, o tym iż nadchodzą czasy przepowiedziane przez Irene Adler, czyli Destiny. Proszą o jej pomoc, aby mogli wykonać swe zadanie. Chcą Havoka.


W tunelach Morloków Havok rozpoczął orgię zniszczenia. Plazma niszczy kolejne ściany, a za jedną z nich znajduje się Aurora. Alex przekonuje ją, iż Mc Coy nie jest prawdziwym doktorem i nie wyleczy jej tak jak obiecał, prosząc aby uciekała do Kanady. Aurora tak czynie.


Pojawia się wreszcie Dark Beast, oznajmiając iż nie pozwoli Summersowi zaprzepaścić wielu lat jego eksperymentu i nie pozwoli uwolnić schwytanych ludzi. Zajmie się nim wspaniały twór Dark Beasta, Fatale, ostateczna zabójczyni. Havok zmiata ją z drogi serią plazmy. Rusza w stronę Dark Beasta, lecz wówczas pojawiają się Mystique i XUE, najwyraźniej zamierzając go zabić. Greystone oznajmia iż pora zmienić książki do historii, lecz Havok nie jest sam. U jego boku staje Shard.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #143

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.