Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #30

X-Factor #30

X-Factor #30

"Kiss Of Death!"

Postacie
Cytat

Marvel Girl: "Freedom Force! Ha! Uncle Sam holds your leash anyway! I bet yot couldn't wait to register."

Streszczenie

Infectia obserwuje Icemana, wyobrażając sobie jak przejmuje nad nim kontrolę i tym samym zdobywa statek. Na pokładzie najmłodsi mieszkańcy pojazdu grają w tenisa fajerwerkami Boom Boom. Jest z nimi Iceman, co irytuje Scotta, który nadchodzi orientując się w całej sytuacji. Uważa, że Bobby zachowuje się nieodpowiedzialnie, na co ten złośliwie odpowiada, iż nie jest Cyclopsem, który nigdy nie pozwolił na to, aby komukolwiek stała się krzywda. Kłótnię przerywa statek, obiecując zadbać o porządek w trakcie nieobecności Scotta i Jean, którzy wyruszają na poszukiwania syna Cyclopsa i Madelyne. Sytuacja jest o tyle kłopotliwa, że wraz z powrotem umysłu Beasta do wieku dziecięcego, najstarszą i najbardziej odpowiedzialną osobą na pokładzie jest Iceman. Cyclops i Marvel Girl odlatują pojazdem, przygotowanym dla nich przez statek, nie mogąc pozbyć się złych przeczuć. W kilka godzin później pokład opuszczają Bobby i Hank i udają się do Nowego Jorku. Statek obiecuje także Icemanowi, że bedzie miał sytuację pod kontrolą. Bobby nie wie jednak, że statek jest już z dzieciakami w najleszej komitywie.


Na Manhattanie Iceman i Beast zostają otoczeni przez dziennikarzy, co denerwuje Hanka. W pobliskim barze Bobby opowiada niestworzone historie aby zaimponować dziewczynom, podczas gdy zdenerwowany sytuacją Beast wymyka się stamtąd. Obserwująca sytuację Infectia zastanawia się, co się stanie jeśli użyje swej mocy na mutancie. Jest tylko jeden sposób, aby to sprawdzić. Na razie następną ofiarą Infectii staje się patrolujący ulicę policjant, który daje głośno wyraz swej nienawiści do mutantów. Po dotknięciu przez kobietę zmienia się w potwora, którego celem jest zmierzenie się z Icemanem. Infectia prowadzi swą kreaturę do celu.


Nad Ameryką podróżują Scott i Jean. Kierują się w stronę osób, które jako ostatnie widziały X-Men żywych: Freedom Force. Na ziemi Destiny ostrzega Mystique o zbliżających się gościach. Raven postanawia się odpowiednio przygotować na spotkanie.


Tymczasem gdzieś w Nebrasce tajemniczy pojazd latający dotarł na miejsce, do którego zmierzał. Dziwna istota w zbroi kroczy wśród maszyn podśpiewując: Jesteśmy tutaj.


W Nowym Jorku Infectia wkracza do baru, w którym przebywa Iceman. Podchodzi do Bobby'ego prosząc go o ratunek przed ścigającym ją potworem. Nie ma pojęcia, iż od dłuższego czasu obserwował ją Beast. Chwilę później jej stwór atakuje Icemana. Bobby rozpoznaje w nim członka grupy atakującej ostatnio statek, istota nie ma jednak pojęcia o czym mutant mówi i zaczyna domagać się od Infectii wyjaśnień, nie przerywając swego ataku. Do walki włącza się Beast informując Bobby'ego, że potwór jeszcze przed chwilą był policjantem, lecz Iceman uważa iż Beast znowu bredzi. Chwilę później stwór ulega dezintegracji. Iceman staje się bohaterem, a otoczony kamerami i fleszami zaczyna się chełpić i nie slucha Hanka, ostrzegającego go przed kobietą której przyszedł na ratunek.


W zakładach Worthingtona Śmierć włamuje się do sieci komputerowej usiłując wytropić jakiś ślad zaginionej Candy Southern. Zaskakuje go przy tym strażnik, jednak zostaje sparaliżowany zatrutymi piórami. Dzięki jego kodom dostępu istota niegdyś będąca Warrenem Worthingtonem ma wreszcie nadzieję coś odkryć.


W Dallas Cyclops i Marvel Girl poszukują Freedom Force, którzy niespodziewanie ich otaczają, po tym jak Destiny po raz kolejny styka się z zagadkową anomalią jaką stała się Jean, znajdując się poza linią czasu i przestrzeni. Blob powala dwójkę na ziemię, przypominając im, iż obowiązuje ich ustawa o rejestracji mutantów, zaś Crimson Commando przystawia Jean pistolet do głowy. Wizjer Scotta zaczyna jarzyć się rubinowym światłem, kiedy Cyclops głuchym głosem oznajmia, że przybył tu, by poznać prawdę o miejscu pobytu jego syna.


Na Manhattanie Infectia oczarowuje Icemana demonstrując mu na bukiecie róży część swej mocy. Mówi, że jest mutantką i chciałaby być szkolona przez X-Factor. Bobby postanawia zabrać ją na statek, ignorując zupełnie to co Hank usiłuje mu powiedzieć o kobiecie. Po przybyciu na statek obrażony Beast kryje się gdzieś w jego zakarmarkach. Dzieciaki są zaskoczone i oburzone pojawieniem się Infectii, podobnie myśli statek. Kobieta zwiedzając statek namiawia Icemana, aby wreszcie ją pocałował...

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.