Avalon » Serie komiksowe » Thunderbolts » Thunderbolts #113

Thunderbolts #113

Thunderbolts #113

"Faith In Monsters" - part 4

Postacie
Zapowiedź

Thunderbolts dostają nową misję, ale przy takim składzie nic nie może pójść zgodnie z planem. Dodatkowo przyjrzymy się życiu niejakiego Ollie Osnicka, aka Steel Spider.

Cytat

Radioactive Man: "You said 'Spider-Man'."

Norman Osborn: "No, I didn't. I said 'Steel Spider', man."

Streszczenie

Ollie Osnick - Steel Spider - wraca z nocnego patrolu do swojego mieszkania. Zmęczony i poobijany zdejmuje z pleców ciężkie metalowe odnóża. Przesłuchuje wiadomości nagrane na automatycznej sekretarce. Wśród nich jest jedna od jego rodziców, których konto zostało obciążone rachunkami za zakup elektronicznych gadżetów i wiedzą, co to oznacza. Inna jest od jego dziewczyny Sandry, która chciała się dowiedzieć, czy Ollie wciąż żyje, ale w trakcie nagrywania zmieniła zdanie, bo skoro bycie bohaterem jest dla niego ważniejsze od niej, to ona nie chce z nim rozmawiać.

 

Góra Thunderboltów. Norman Osborn odwiedza celę Penance’a. Oglądając jej puste wnętrze mówi Robbiemu, że jest tu na innych warunkach niż pozostali i nie musi żyć jak więzień. Baldwin stwierdza, że to nie jest dla niego ważne, liczy się jedynie wykonywanie roboty. Norman ironicznie zauważa, że Penance robi z siebie męczennika. Mówi, że według Moonstone Robbie zawahał się podczas misji, a powodem tego był ciągły ból, który chłopak odczuwa nosząc swój kostium. Baldwin nie zgadza się z tym twierdząc, że ból pomaga mu się koncentrować i dzięki niemu szary świat nabiera kolorów. Norman uważa, że Penance nie jest w najlepszym stanie psychicznym i uważa, że przez swój strój zginie, a ponieważ dyrektor jest odpowiedzialny za chłopaka, nie chce do tego dopuścić. Robbie mówi, że jeżeli jego śmierć będzie konieczna, to niech tak się stanie. Norman nie ma nic więcej do powiedzenia, zaleca chłopakowi, żeby coś zjadł i wychodzi. Po opuszczeniu celi Baldwina zleca ponowne badanie psychiatryczne chłopaka, ale tym razem ma je przeprowadzić doktor Keith Sawney. Norman ma zdjęcia, na których psychiatra zdradza żonę, więc ma wpływ na rezultat oceny Penance’a, którego chce odsunąć od Thunderboltów, ponieważ uważa, że Robbie chce się zabić, a Osbornowi nie jest nikt taki potrzebny.

 

Norman spotyka Swordsmana, który pyta się o swój miecz, a zwłaszcza o jego rękojeść. Osborn każe kontynuować rozmowę w swoim gabinecie, gdzie Andreas zaczyna się domagać odpowiedzi na swoje pytania. Norman każe mu się zamknąć i przypomnieć sobie umowę, jaką zawarli przed wstąpieniem Struckera do jego Thunderboltów. Kiedy siostra Swordsmana, Andrea, została zabita, ten owinął rękojeść miecza w jej skórę, żeby mógł korzystać ze swoich mocy, które ma jako mutant. Andreas mówi, że bardzo kochał swoją siostrę i dlatego zgodził się na propozycję Osborna i czeka na nowe informacje w tej sprawie. Norman mówi, że w przeciwieństwie do tego, co można przeczytać w brukowcach, klonowanie ludzi nie jest prostym procesem. Jest jednak przekonany, że przed zakończeniem roku służby, dorosła Andrea sklonowana z fragmentów jej skóry będzie gotowa. Ale jeżeli Swordsman znów będzie się odzywał takim tonem do dyrektora, to on osobiście spuści jego ostatnią szansę na przywrócenie siostry do życia w toalecie.

 

Po wyjściu z gabinetu Osborna Swordsman spotyka Moonstone, która pyta się, czy znów doszło między nimi do sprzeczki. Andreas mówi, że nie jest w stanie znieść tego, że życie Andrei jest w rękach Normana. Jego ciągłe groźby czynią jego egzystencję nie do zniesienia i pobicie sparaliżowanego Jacka Flaga było pierwszą przyjemnością, jaką od dawna zaznał. Irytuje go też, że nigdy nie można przewidzieć, w jakim stanie będzie Osborn. Moonstone mówi, że wie o tym, że Norman zażywa leki. Wie również to, że miesza je niezgodnie z instrukcjami, a w niektóre dni są one zastępowane przez placebo. Swordsman pyta się, jak to się dzieje, ale Karla w odpowiedzi jedynie się uśmiecha. Mówi, że Osborn ma kontrolę nad częścią pracowników Góry Thunderboltów, ale ona ma wpływ na innych. Gdyby Norman ostatecznie oszalał i został zamknięty w szpitalu, od jego następcy zależałoby, czy jego obietnica sklonowania Andrei zostałaby wypełniona. Ale ktoś może przeszkodzić temu, na przykład Songbird, która przez swoje znajomości mogłaby zostać mianowana dowódcą polowym drużyny przez nowego dyrektora. Swordsman nie widzi, jak mógłby wpłynąć na to. Moonstone mówi, że mogliby przyczynić się do śmierci Melissy podczas walki. Wtedy każdy dostałby to, czego chce: Andreas znów byłby z siostrą i razem opuściliby Stany, a Karla zostałaby dyrektorem Thunderboltów.

 

Rezerwat Indian Navajo. Jason Strongbow robi sobie nowy hełm, kiedy Steve mówi mu, że Steel Spider pobił ciężko kilku Indian, którzy upili się w mieście i zaczepiali przechodniów o pieniądze na alkohol. Teraz oni chcą wrócić do miasta i zemścić się na Osnicku. Jason początkowo nie rozumie, ale w końcu orientuje się, że Steve myśli, że wszyscy bohaterowie się znają i chce, żeby Strongbow przekonał Steel Spidera, żeby trochę przystopował, ale tak nie jest. Steve mówi, że pomimo to Osnick posłuchałby go. W ten sposób Jason uratowałby kilku ludzi przed niepotrzebną walką, a przecież o to mu chodziło, kiedy zostawał bohaterem.

 

Do Jillian Woods dzwoni niejaki Sikorski, który przedstawia się jako pracownik Roxxonu. Wie, że kobieta była super-bohaterką i wie, że jeszcze się nie zarejestrowała, ale to się dobrze składa, bo właśnie ktoś taki jest im potrzebny. Jej zadaniem byłaby ochrona placówek Roxxonu na Środkowym Wschodzie, ale głównie sprowadzało by się to stwarzaniu pozorów i demonstracji swoich możliwości raz na jakiś czas. Sikorski mówi, że jutro mogą przybyć do miasta na niewiążącą rozmowę. Mówi też Jillian, że pozwolił sobie dowiedzieć się, że nie dostała pracy w muzeum, o którą się ubiegała, jest więc do wzięcia. Jej turnusy trwałyby cztery miesiące, a cztery miesiące urlopu mogłaby spędzać w dowolnym miejscu na świecie. Po zakończeniu pracy zostałaby zarejestrowana, żeby móc bezpiecznie wrócić do Stanów. Sikorski każe Jillian zastanowić się nad propozycją.

 

Osborn przeprowadza odprawę przed misją schwytania Steel Spidera. Zapoznaje Thunderboltów z jego historią i zdolnościami. Mówi, że Osnick wychodzi na patrol raz popołudniem i raz w nocy. Songbird przypuszcza, że zaatakują go właśnie w nocy, ale Norman ma inny plan: chce żeby Thunderbolci złapali Spider-Mana w dzień, na oczach prasy. Melissa i Chen Lu poprawiają go, że chodzi o Steel Spidera. Osborn zaczyna się pocić i mówi, że wcale się nie pomylił. Na pytanie, gdzie jest Bullseye odpowiada, że on dostaje własne instrukcje. Songbird chce wiedzieć, czy Bullseye jest członkiem drużyny, czy nie, na co Norman mówi, że jest ich zabezpieczeniem. Teraz mają przestudiować Steel Spidera, żeby nie ośmieszyli się, jak podczas łapania Jacka Flaga.

 

A tymczasem Ollie Osnick ulepsza swoje metalowe ramiona, na jednym z nich montując pistolet.

Autor: Ozz

Galeria numeru

Thunderbolts #113 Thunderbolts #113 Thunderbolts #113

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.