Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #118

X-Factor #118

X-Factor #118

"Havok's Fall"

Postacie
Cytat

Random: "I think I killed Havok, are you gettin' this?"
Dark Beast: "Yes Random"

Streszczenie

Roma i Naze podążają droga przez pustynię, zamierzajac jak najszybciej dotrzeć do Forge'a. Nagle niebo zasnuwa mrok, i uderzają błyskawice. Przybył Adversary. Naze poleca Romie dalej ukrywać miejsce pobytu Forge'a przed przeciwnikiem, sam zaś decyduje się z nim zmierzyć chcąc odciągnąć jego uwagę. Wysiada z samochodu i w strugach deszczu staje na wprost Adversary'ego.


Havok zadaje właśnie cios Randomowi, jeszcze bardziej silny niż zwykle dzięki posiadanej teraz mocy. Żąda odpowiedzi na pytanie, czemu Random podszywał się pod Scarlett przysyłając doń list. Random oznajmia, iż nic o nim nie wie, bowiem to nie on jest mózgiem operacji, ma jedynie za zadanie go schwytać. Otwiera do Alexa ogień, który ciska go na zaparkowaną cysternę. Następuje eksplozja. Przerażony Random wpatrując się w płomienie zawiadamia spanikowany Dark Beasta, iż zabił Havoka. Mc Coy uspokaja go mówiąc, że żaden spośród noszących nazwisko Summers nie ginie tak łatwo. Obruszony Random oznajmia, iż go poszuka i zrywa łączność. Zaniepokojona Fatale, pyta czy ma się teleportować na miejsce pojedynku, lecz Dark Beast zabrania jej, mówiąc iż jest to bitwa Randoma. Tymczasem spod wraku cysterny wygrzebuje się Havok oznajmiając Randomowi, iż nadszedł czas zapłaty.


W bazie X-Factor Lorna kończy swój trening z Forge'm. Indianin zaczyna pytać gdzie podziewa się Alex, lecz nagle pada na podłoge jakby został zaatakowany przez niewidzialnego przeciwnika. Gdy Lorna dobiega do niego mówi, iż nie ma pojęcia co się z nim dzieje, lecz czuje iż ma to jakiś związek z Naze'm.


Naze z wysiłkiem osłania się magią przed atakiem Adversary'ego, który jest teraz dużo potężniejszy. Transformuje się ze swej mrocznej postaci w postać szamana i mówi, iż zmiażdży Naze'a, a następnie jego ucznia Forge'a. Naze nie ma siły walczyć, a Adversary zbliża się do Romy, mówiąc jej iż godzina zemsty wybiła, a ona nie zdoła dłużej osłonić jego przeciwnika.


Random prosi aby Havok nie walczył, bowiem jego moc nie ma przecież wpływu na protoplazmę. Alex pyta rozwścieczony, czy atak nastąpił po to, aby Random mógł bez problemu zabić Polaris, tak jak próbował uczynić to poprzednio. Złości to Randoma, który rusza na Havoka. Okazuje się jednak, iż Alex liczył iż straci panowanie nad sobą, bowiem plazma rzuca go na ścianę. Jak zauważa Havok Random pokazał tym samym kim jest naprawdę. Ten atakując Havoka oznajmia, iż myli się co do niego, bowiem zmuszono go do zdrady przyjaciół. X-Factor są bowiem najbliższymi dlań ludźmi, jakich kiedykolwiek znał. Havoka to nie obchodzi, bowiem liczą się dlań jedynie czyny najemnika. Strzałem plazmy powoduje zawalenie podestu i budynku w kórym walczą. Obaj spadają w dół przywaleni gruzami.


Adversary zamierza zaatakować Romę gdy na jego stronie staje Naze. Każe boginii uciekać, podczas gdy on powstrzyma przeciwnika tak długo jak się uda. Adversary śmiejąc się oznajmia, iż magia jest dlań niczym, bowiem tym razem w tym świecie nie posiada żadnego ciała. Naze cofa się i krzycząc do Romy aby ostrzegła jego ucznia rzuca się w przepaść. Adversary śmiejąc się oświadcza Romie, iż tym samym zginęła wszelka nadzieja dla świata.


Random wygrzebuje się spod gruzów, mówiąc iż nie uda się daleko stąd uciec. Random ogłusza go i wzywa Fatale, która teleportuje się po Havoka. Oznajmia, iż nie musi martwić się X-Factor, bowiem nie przejmą się oni zniknięciem Alexa, gdyż już się tym zajęła. Po za tym był pewien powód dla którego Dark Beast zetknął go jakiś czas temu z tym zespołem, ktory wkrótce wyjdzie na jaw. Teleportuje się z powrotem, mówiąc mu że może być z siebie dymny. Random ciężko przeżywa te słowa.


Forge szuka logicznego wyjaśnienia tego co się dzieje, bowiem nie wierzy w to, że Naze żyje. Wówczas przed nim i Polaris otwiera się portal, z kórego wypada Roma prosząc o pomoc. Z portalu wynurza się dłoń Adversary'ego usiłując schwytać Romę, po czym cofa się i słychać głos iż znalazł on już Forge'a. Po zamknięciu portalu Forge każe Lornie zebrać grupę. Gdy biegnie ona do pokoju Alexa znajduje w nim list, iż musi on ją opuścić i odejśc, bowiem potrzebuje samotności. Z oczu Polaris płyną łzy.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.