Avalon » Serie komiksowe » X-Factor » X-Factor #133

X-Factor #133

X-Factor #133

"X-Factor Underground" - part 2: "Downunder"

Postacie
Cytat

Bowser: "Five dead. The government lost a valuable fighting force."
Val Cooper: "They were people Bowser"
Bowser: "They were mutants"
Val Cooper: "They were my friends"

Streszczenie

Rządowi agenci pod przywództwem Val Cooper przeszukują miejsce w którym smaochód Forge'a i Mystique spadł z mostu. Pojawia się przysłany przez rząd urzędnik Bowser, oznajmiając iż Val zostaje odsunięta od sprawy. Jej działania jako eksperta d/s mutantów i łączniczki z X-Factor muszą zostać poddane ocenie. Ponieważ nie przewidziała zdrady X-Factor i odejścia grupy, to ona zostanie pociągnięta do odpowiedzialności za to co zaszło. Val oznajmia, iż podobnie jak Bowser wie doskonale co zaszło. Zamierza udać się do ruin Fall's Edge i zdobyć odpowiedzi. Bowser stwierdza, iż będzie jej towarzyszył.


Śmigłowiec dolatuje do ruin Fall's Edge, gdzie Bowser zamierza wyjaśńić jak doszło do eksplozji która kosztowała życie piątki mutantów służących rządowi USA. Nie reaguje na stwierdzenia Val, iż zabici byli jej przyjaciółmi. Bowser wyłuchuje relacji świadków wybuchu, a obecni przy nim agenci informują go iż w bazie w chwili eksplozji znajdowało się pięciu członków X-Factor. Oddziały zajęły się zabezpieczeniem okolicy, aby nie przeniknął do niej nikt nie powołany i jak dotąd nie udało się ustalić co spowodowało wybuch. Bowser wydaje polecenie obecnym na miejscu agentom aby zebrać ekipę, która wkroczy do środka, bowiem muszą natychmiast zabezpieczyć technologię Forge'a i jego wynalazki dla potrzeb rządu. Val uprzedza, iż nie wiadomo jakie niepodzianki pozostawił wewnątrz Indianin.


W rządowym szpitalu dwóch Madroxów rząda umożliwienia odwiedzin Guida. W trakcie gdy odwracają uwagę strażnika awanturę, trzeciemu duplikatowi udaje się wślizgnąć do środka i odszukać Guida. Spogląda na Storn Guya umieszczonego pod szkalnym kloszem, zapytując czemu jego najlepszy przyjaciel milczy. Nie ma już jego żartów. Głos obok wyjaśnia, iż stało się z nim to samo co z resztą X-Factor. Przybył Havok, który powstrzymuje Multiple Mana przed walką, przypominając iż ocalił mu życie.


W Fall's Edge Val uprzedza Bowsera iż nie powinni wkraczać do bazy. Ten ignoruje jej słowa, mówiąc iż był agentem operacyjnym nim usiadł za biurkiem i zdobędzie dla rządu wynalazki Forge'a. Jego słowa zagłusza krzyk agenta, który szedł przodem i został zdezintegrowany przez lasery. Drugi ginie przecięty niewidocznym polem. Bowser nie zamierza się wycofać, oznajmiając iż iż technologia której udostępnienia Indianin odmawiał przez lata teraz będzie należeć do władz. Wkracza do laboratorium Forge'a, gdzie agenci dostrzegają bombę. Bowser nakazuje ją zneutralizować. Eksplozja kosztuje ich obu życie. Val nakazuje natychmiast się wycofać, lecz Bowser rozkazuje agentowi zatrzymać dr Cooper, bowiem teraz on wydaje rozkazy. Wkracza do laboratorium Forge'a, gdzie ostatni agent zaczyna badać kanister. Następuje wyciek zielonej substancji, a na oczach Val i Bowsera ukrytych w strojach ochronnych mężczyzna zaczyna się rozpuszczać. Przerażony Bowser widząc rozprzestrzeniającą się substancję ulega sugestiom Val i decyduje się wycofać. Kobieta ogłasza wyciek biologiczny nieznanej substancji i poleca zamknięcie kompleksu.


Madrox stwierdza, iż nie pamięta ocalenia jego zycia przez Havoka, a raczej fakt iż wydał go na pastwę Haven. Alex nie zamierza o tym rozmawiać, mówiąc iż jego Bractwo potrzebuje Madroxa. Multiple Man nie zamierza nawet słuchać o tej grupie i odmawia. Wówczas do pomieszczenia wpada ochrona.


Z ruin Fall's Edge w ślad za Bowserem i Val wybiega w kłębach zielonego dymu rozpadający się agent. Bowser wpada z panikę i zamiast mu pomóc poleca zniszczyć cały kompleks. Następuje gigantyczna eksplozja, a gyd opada nie pozostaje już nic.


Wewnątrz kopuły ochronnej kompleksu z zielonego dymu wychodzą członkowie X-Factor, którzy w uniformach agentów, ukryci za maskami z pomocą Val Cooper odegrali komedię przed Bowserem, a także Mystique grająca rozpuszczającego się agenta. X-Factor oficjalnie są martwi, co umożliwi im niezależne działanie. Zapytany co odróżni ich od Bractwa Havoka, Forge wyjaśnia iż sytuacja jest przejściowa. Odkryją kto stoi za spiskiem Bastiona w rządzie i co chce osiągnąć Operacja Zero Tolerancji, pokazując jednocześnie iż mutantów może pilnować ich własna policja. XSE. Najpierw odnajdą jednak Trevora Chase'a.


W szpitalu Havok powalił strażników. Fatale teleportuje go, a Alex radzi Jamiemu wybrać odpowiednią stronę nim będzie za późno. Madrox odchodzi, a tymczasem pod kloszem ręka Guido porusza się.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Factor #133

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.