Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #75

Wolverine vol. 2 #75

Wolverine vol. 2 #75

"Nightmares persist"

Postacie
Cytat

Blackbird wraca na Ziemię po bitwie z Magneto. Podczas gdy Bishop i Quicksilver pilotują samolot, Jean i Profesor Xavier zajmują się ciężko rannym Loganem. Wolverine jest w bardzo złym stanie. Jego czynnik samogojący nie daje sobie rady i rany na przemian goją się i otwierają z powrotem. Telepaci starają się zmniejszyć traumę psychiczną wkraczając do jego umysłu, jednak jedyne co tam znajdują to mętlik koszmarnych wspomnień.

Streszczenie

Blackbird niezbyt dobrze radzi sobie z lotem kosmicznym. Silniki przegrzewają się, kadłub nie jest odpowiednio wzmocniony i samolot zaraz po wejściu w atmosferę całkowicie traci stabilność i zaczyna spadać.


Tymczasem odczyty z aparatury podtrzymującej życie Wolverine'a są coraz słabsze. Wydaje się, że jego stan jest coraz gorszy. Xavier po raz kolejny zagląda do jego umysłu. Widzi otoczoną białą poświatą Illianę Rasputin, która zdaje się przyzywać i kusić Logana. Wolverine zbliża się do niej, a wtedy światłość zaczyna go wsysać. I profesor wie, że jest świadkiem śmierci.


Tymczasem kadłub Blackbirda zaczyna pękać. Jean skupia się na utrzymaniu go w całości. Quicksilver wciąż nie może opanować samolotu i pojazd kieruje się w sam środek burzy. W pewnym momencie silny grzmot zakłóca koncentrację telepatki. Drzwi wejściowe wylatują z zawiasów i stojąca najbliżej włazu Jean zostaje wyssana na zewnątrz. W ostatniej chwili udaje jej się złapać metalowej framugi...


Logan pogrążony w odmętach swojego umysłu słyszy głos nawołujący Jean po imieniu. Widzi rudowłosą dziewczynę wyciągającą do niego rękę, oferującą powrót do życia. Instynktownie sięga po nią...


Jean nie wytrzymuje pędu powietrza i puszcza framugę, gdy nagle zostaje przez kogoś złapana i wciągnięta z powrotem do samolotu. Dziewczyna patrzy z niedowierzaniem na swojego wybawcę. Mówi, że wszystko wskazywało na to, że już nie ma dla niego szans. Logan stwierdza, że to ona wyciągnęła do niego rękę.


Dwa tygodnie później w instytucie częściowo już wykurowany Logan wykłóca się z Moirą, by wpuściła go na trening. Chce udowodnić sobie, że nadal jest wart by być X-Manem. Ostatecznie reszta drużyny opuszcza salę, a profesor włącza program treningowy wyłącznie dla niego. Wolverine słabo radzi sobie z dwoma atakującymi go robotami. W końcu w desperacji pada na kolana i ku osłupieniu wszystkich - z jego przedramion wysuwają się pazury z kości.


Parę dni później Wolverine i Jubilee siedzą nad brzegiem stawu. Dziewczyna wyznaje, że spotkanie z mordercami jej rodziców [Wolverine #73] sprawiło, że zyskała lepszą kontrolę nad swoimi mocami. Logan zapewnia ją, że tu w Instytucie na pewno znajdzie pomoc w rozwijaniu swoich zdolności, dlatego powinna tutaj zostać. Tej samej nocy taszcząc ze sobą torbę podróżną wkrada się do jej pokoju i zostawia jej pożegnalny list. Tłumaczy w nim, że bez adamantium i z osłabionym czynnikiem samogojącym nie jest już tym, kim był kiedyś i nie może być w X-Men. Potem wsiada na motor i odjeżdża by rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #75

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.