Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #104

Wolverine vol. 2 #104

Wolverine vol. 2 #104

"Realm of Grief"

Postacie
Cytat

Wolverine: "Gettin' info outta Gateway is like meditatin' in the desert while eatin' nothin' but locusts dipped in honey... sometimes the answers you get are a bit baked."

Streszczenie

Wolverine przybywa do Akademii w Massachusetts w poszukiwaniu Gateway'a. Chce, by ten pomógł mu znaleźć odpowiedź, jak pomóc Xavierowi. Odnajduje Aborygena siedzącego samotnie na dachu budynku Akademii. Mistyk jak zwykle nie jest rozmowny. Zdaje się kompletnie ignorować prośby i tłumaczenia Logana, jednak sprowadza na niego wizję - pokazuje mu moment śmierci Mariko. Przerażony tym wspomnieniem Wolverine zsuwa się z dachu. Od upadku ratuje go Elektra, która przybyła do Akademii w ślad za nim. Teraz oferuje mu pomoc w "rozmowie" z Gateway'em. Oboje jeszcze raz odnajdują milczącego mutanta. Tym razem sprowadza on wizję na Elektrę. Obrazy, które jej pokazuje są dla niej równie straszliwe jak te, które widział Logan. Dziewczyna dochodzi do wniosku, że Gateway ma w tym swój cel. Być może w tych koszmarach kryje się odpowiedź.


Mistyk przenosi ich z dachu budynku do jednego z pokoi i tam po raz kolejny wciąga ich w swój czasoprzestrzenny wir. Przed ich oczami ukazuje się Avalon i moment, w którym Magneto wyrwał adamantium z ciała Logana. O ile śmierć Mariko była dla Wolverine'a największym psychicznym ciosem, o tyle ta wizja przypomina mu o największym bólu fizycznym, jakiego kiedykolwiek doświadczył. Xavier stojąc nad nieprzytomnym z bólu Loganem krzyczy, że był on ostatnią osobą, którą Magnus skrzywdził, po czym sięga telepatycznie do umysłu byłego przyjaciela, by go wyłączyć. W tej samej chwili tkwiący w centrum awataru Lehnsherra homunkulus - astralna manifestacja jego mrocznej osobowości - wyciąga rękę w kierunku Xaviera i zostawia w nim czarne piętno, które momentalnie zaczyna się rozrastać. Wizja kończy się. Logan i Elektra znów są w pokoju Akademii. Gateway daje im niemy znak, że nie ma już nic do pokazania.


Nieco później. Wolverine i jego towarzyszka siedzą w ogrodzie Akademii. Logan uważa, że gdyby Xavier nie zapomniał się w momencie, gdy zamykał umysł Magneto, gdyby nie zatracił się w swojej arogancji, zło nie miałoby szans go dosięgnąć. Mówi też, że wizje tych wydarzeń przypomniały mu kim kiedyś był - był człowiekiem. Elektra obejmuje go i zapewnia, że nadal nim jest.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #104

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.