Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #183

Wolverine vol. 2 #183

Wolverine vol. 2 #183

"... And Get Yourself a Gun"

Postacie
Cytat

Rzymianin, atakując budkę z hot dogami - "How darest thou obstruct mine path with thy paltry refreshment wagon! Ave Roma!" - wraca do Vincente - "Where was I...?"

Streszczenie

Knajpa "Sons of Italy". Czterech siedzących przy kartach ludzi dyskutuje o baseballu. Najmłodszy z nich upiera się, że Jason Giambi był najlepszym pierwszym bazowym w historii, co wywołuje rozbawienie pozostałych. Starszy mężczyzna przy sąsiednim stoliku posądza młodego, że faworyzuje Giambiego, bo był Włochem. Najlepszym bazowym był Gehring. Mężczyźni przerywają dyskusję, zauważając siedzącego samotnie Wolverine'a, który pojawił się jakby znikąd. Najsilniejszy z bywalców oznajmia gościowi, że to prywatny klub i nikt nie może tu wejść bez zaproszenia. Ponieważ Logan nie reaguje, zbir chwyta go za kołnierz, rozlewając przy tym jego kawę. W odwecie Rosomak przebija pazurem jego dłoń. Czytający przed knajpą gazetę Punisher odchodzi, zniesmaczony hałasem. Tymczasem w środku Logan kończy szlachtowanie gości. Pozostawia w spokoju tylko starszego człowieka, który chwalił Lou Gehringa a teraz siedzi skulony przy swoim stoliku. Biorąc duży łyk jego kawy, Wolverine potwierdza - Gehring rzeczywiście był najlepszy.


Tony Ditello i Johnny Delacavva obserwują z samochodu jak Logan opuszcza lokal tuż przed pojawieniem się policji. To już czwarta grupa ludzi Rzymianina zlikwidowana przez Wolverine'a w ciągu ostatniego tygodnia, ale Johnny'emu się to nie podoba. Ditello jest zdumiony. Z przypartych do muru, rodzina Pazzo stała się liderem wojny gangów. On też nie ufa Loganowi, ale jak można kwestionować takie rezultaty. Delacavva wyjaśnia, że ich nowy egzekutor przeraża go. Jest zabójczo skuteczny i lepiej nie myśleć, co się stanie, jeśli pewnego dnia postanowi zmienić warunki umowy z nimi.


Inna część miasta. Ludzie Rzymianina obserwują, jak ich szef, przebrany za cesarza, demoluje stragan z owocami. Najwyraźniej udawanie szaleńca jest jego ulubioną rozrywką, gdyż mężczyźni robią zakłady, czy tym razem wywróci kram czy tylko porozrzuca owoce. Ich szef tym razem jest spokojniejszy niż zwykle i poprzestaje na zniszczeniu towarów. Zakończywszy demolkę, podąża z obłędem w oczach w stronę swego domu. Ochroniarze ruszają za nim zastanawiając się, czy Rzymianin na pewno tylko udaje szaleńca. Takie zachowanie uchroniło go kilkakrotnie przed więzieniem, ale z pewnością część obłędu mu się udzieliła.


Rzymianin wchodzi do swego domu, urządzonego jak rzymska świątynia i przebiera się w zwykły garnitur. Szaleństwo niemal znika z jego oczu i przytula swoją piękną kotkę o imieniu Kleopatra. Nagle do gabinetu wbiega jego człowiek o imieniu Bruno. Jest podekscytowany, gdyż zabójca z metalowymi pazurami znowu uderzył. Rzymianin z dezaprobatą przypomina mu, że zapomniał o zasadach rozmowy z szefem. Nieważne są okoliczności, zasad trzeba zawsze przestrzegać. Ponieważ to już trzecie takie wykroczenie Bruna, trzeba go ukarać. Rzymianin wciska przycisk i pod gangsterem otwiera się zapadnia. Bruno desperacko chwyta się krawędzi, zwisając nad lochem z trzema wygłodniałymi lwami. Rzymianin jest bezlitosny i szczuje na Bruna Kleopatrę. Ostre pazurki kota zmuszają wiszącego człowieka do puszczenia się. Jego szef z satysfakcją przygląda się obiadowi swoich ulubieńców.


Później, znów w stroju cesarza, Rzymianin idzie ulicą razem ze swym doradcą Vincente. Jest ciekawy, skąd wziął się nowy niebezpieczny człowiek Pazzów. Vincente nie zna go, ale sądzi, że jest najemnikiem. Rzymianin żałuje, że ktoś o takich umiejętnościach nie pracuje dla niego. Przerywa na chwilę rozmowę by zdemolować pobliską budkę z hot dogami po czym stwierdza, że muszą działać tak jak Pazzo - wynająć swojego łowcę głów. Jest już nawet kandydat - Zamiatacz. Zawsze sprząta perfekcyjnie, zostawiając tylko dowód wykonanej pracy.


Rzeczywiście, w tym czasie Zamiatacz cicho i perfekcyjnie morduje złodziei diamentów i zwraca Kingpinowi jego skradzioną własność.


Dom Pazzo. Don Freddo serdecznie wita wracającego z akcji Wolverine'a. Jest z niego tak zadowolony, że ma zamiar przedłużyć umowę, co wywołuje sprzeciw Tony'ego i Johnny'ego. Logan uspokaja ich, mówiąc, że nie ma zamiaru wiązać się z ich mafią na dłużej. Freddo jest pewny, że mogą dojść do porozumienia. Wie, że każdy ma swoją cenę i proponuje Wolverine'owi, by zajął się też jego problemami z prasą. Drąc na kawałki gazetę ze zdjęciem Dona jako przestępcy, Logan przypomina mu, że nie jest każdym. Będzie dla nich pracował dopóty, dopóki nie spłaci długu swego przyjaciela i ani chwili dłużej. Po jego wyjściu dwaj przyboczni Fredda próbują mu wyperswadować zdawanie się tylko na niego, ale ten każe im się zamknąć, albo Rosomak się nimi zajmie. Don Pazzo jest pewny, że Logana także można kupić, tylko jeszcze nie wiedzą w jaki sposób.


Wolverine wychodzi z posiadłości Pazzo i obojętnie wyrzuca wykałaczkę. W chwilę później podnosi ją śledzący go człowiek. Zamiatacz."Restraining Order"

Kobe, Japonia. Trwa pościg motocyklowy. Ścigającym jest Wolverine, ściganymi trzech młodych mężczyzn. Logan stopniowo dogania i niszczy pazurami dwa motory aż w końcu zmusza do zeskoczenia trzeciego motocyklistę. Chce od niego tylko jednego - miejsca pobytu Lady Deathstrike. Nieprzywykły do widoku pazurów wysuwających się z ręki chłopak wyjawia mu wszystko, co wie. Yuriko jest w U.S.A. Cantina, gdzie rezyduje szef lokalnego półświatka - Nicopetti.


Cantina. Nicopetti prosi Deathstrike, by wzięła fałszywe dokumenty, które dla niej przygotował i wyszła. Kobieta jest wściekła. Po tym wszystkim co dla niego zrobiła, teraz spotyka ją takie podziękowanie. Razem mogliby dopaść Wolverine'a, ale gangster zwyczajnie się boi. Nicopetti spokojnie tłumaczy, że nie chce się mieszać w jej obłąkańczą krucjatę i bez sensu tracić swoich ludzi. Yuriko popełniła błąd - zwróciła się przeciwko rodzinie Logana. Niektórzy popełnili ten błąd przeciw niemu i teraz ich ciała dekorują ten pokój. Zresztą obsesja Deathstrike zniesmacza go. Aby dopaść Logana dała się zmienić w maszynę, stała się taka jak jej przeciwnik. Nicopetti przypomina jej, że setki ludzi próbowało zabić Wolverine'a, ale nikomu się to nie udało. To po prostu niemożliwe. Dlatego teraz proponuje jej, aby odeszła. Yuriko mówi mu, że będzie tego żałował, ale gangster tylko radzi jej, by upewniła się, że go zabiła. Ona najlepiej wie, jak rozprawia się ze swymi wrogami.


Logan podjeżdża pod kasyno, ale ochroniarze nie chcą go wpuścić z dwoma katanami na plecach. Rosomak wysuwa pazury, ale zanim dochodzi do walki, rozlega się trzask tłuczonego szkła. Z okna nad nimi wypada Nicopetti. Ma podrapaną twarz i żąda głowy Lady Deathstrike. Kobieta wyskakuje zaraz za nim, ale widząc Logana, rzuca się do ucieczki. Najwyraźniej nie jest gotowa na walkę ze swoim nemesis. Wolverine wskakuje na motor a Nicopetti każe swoim ludziom ruszyć ich tropem. Chce dla siebie wszystko, co Rosomak pozostawi z Deathstrike.


Pogoń trwa dość długo. Logan dopada Yuriko dopiero kilka kilometrów dalej, na brzegu rzeki. Z furią rzuca się na nią, ale nie zabija powalonej przeciwniczki. Chce to rozstrzygnąć drogą honoru. Pojedynek na katany, żadnych pazurów. Deathstrike przyjmuje propozycję i walka się zaczyna. Oboje trafiają przeciwnika równocześnie, ale na Loganie ta pierwsza krew nie robi wrażenia. Yuriko kuli się z bólu, ale gdy przeciwnik podchodzi do niej, wściekle wbija mu miecz w brzuch. Prawy szpon wbija mu w klatkę piersiową i przyciska go do ziemi. Przystawiwszy wrogowi katanę do gardła, krzyczy, że bez pazurów jest nikim. Wolverine mówi jej, żeby się zamknęła i zabiła go, ale Deathstrike nie potrafi. Logan wie dlaczego. Tak bardzo zagłębiła się w swoim pościgu, że nie wyobraża sobie innego życia. Świadomość życia bez celu przeraża ją tak bardzo, że nie umie go zabić. Choć bardzo próbuje, nie może się na to zdobyć. Wobec tego Logan odrzuca ją od siebie, krzycząc, żeby w końcu go zostawiła w spokoju. Ze złością odcina jej szpony z jednej z rąk. Yuriko nakłania go, by ją wykończył, ale on tego nie chce. Wie, że jest chora i potrzebuje pomocy. Ich wojna się skończyła. Odchodząc, Wolverine natyka się na Nicopettiego i jego ludzi. Gangster oznajmia mu, że nie ma monopolu na zemstę. Loganowi jest to obojętne, jednak stwierdza, że to pogrzeb Nicopettiego.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #183

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.