Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #147

Wolverine vol. 2 #147

Postacie
Cytat

Archangel: "You're just not to used to happy endings."
Wolverine: "Yeah, well...Maybe I just ain't ever had one before."

Streszczenie

Lecący wysoko nad miastem Archangel zastanawia się, kim tak naprawdę jest. Zaszło wiele zmian, jednak jedyną jaką pamięta, są jego nowe świecące skrzydła. Niespodziewanie zostaje zaatakowany przez Wolverine'a, który skacze na Warrena z budynku, obok którego ten właśnie przelatywał. Archangel ląduje i obaj stają naprzeciwko siebie.


Instytut Xaviera. Psylocke właśnie namierzyła poszukiwanych Logana i Warrena. Skanując Wolverine'a stwierdza, że jeszcze nie zdążył sie całkowicie ocknąć po praniu mózgu, jaki zapewnił mu Apocalypse i nie można być całkowicie pewnym, czy będzie w stanie się kontrolować. Moira po raz kolejny ostrzega ją przed zagłębianiem się w umysł Logana. Mrok, z którego jeszcze nie zdążył się wyzwolić, stanowi dla niej realne zagrożenie. Betsy jednak gotowa jest ponieść ryzyko, byle tylko pomóc Warrenowi, mężczyźnie, którego kocha. Zaskakujący dla obu jest stabilny stan Archangela.


Tymczasem Logan i Warren toczą ze sobą kolejny śmiertelny pojedynek, który Psylocke stara się telepatycznie przerwać. Po zaatakowaniu Logana świetlistymi skrzydłami Warren odlatuje. Wolverine tymczasem prosi Psylocke, by wyszła z jego umysłu. To samo rozkazuje jej Moira. Dziewczyna ze łzami w oczach odmawia. W tym samym czasie ze szkołą kontaktuje się Jubilee, która prowadzi rannych Kitty i Kurta. Ten dowiedziawszy się, że Betsy jest cały czas podłączona do Cerebro, każe jej się jak najszybciej odłączyć. Betts tymczasem nie zważa już na żadne komentarze z zewnątrz.


Latając nad miastem Archangel zostaje nawiedzony przez własne wspomnienia. Przypominają mu się wszystkie cierpienie i upokorzenia jakich doznał od Apocalypse'a. Niespodziewanie Warren zwraca się do Betsy. Czuje jej obecność i wie, co ta robi, jednak nie może pozwolić jej kontynuować. Betsy pogrąża się w agonii, która stała się udziałem jej kochanka, a zgromadzeni w szkole Moira, Kurt, Kitty i Jubilation przyglądają się temu bezradnie. Nagle wszystko wokół ciemnieje i nad leżącym Warrenem staje mężczyzna w dalekowschodnim ubraniu. Oznajmia, że uczynienie z Angela jednego z jeźdźców Apokalypse'a było tylko początkiem. Następuje eksplozja bólu i cierpienia, po którym kontakt Betsy z Archangelem zostaje zerwany.


Szpital. Mały niewidomy chłopiec chory na białaczkę leży samotnie w szpitalnym pokoju. Niespodziewanie pojawia się postać cała obleczona nieziemską poświatą. Chłopiec spokojnie pyta, czy została przysłana przez Boga. Postać znika, natomiast pojawia się personel szpitala. Wszyscy są w szoku stwierdzając, że chłopiec widzi. Ten odpowiada, że odwiedził go anioł. Nie uzdrowił go co prawda, ale przywrócił mu wzrok. Odciągnął także od niego strach i ból. Całej tej sytuacji zza okna przygląda się Logan. Wolverine pyta Betts, co się dzieje. Ta sama jest zdezorientowana. Portafi czytać myśli Logana jak otwartą księgę, niespodziewanie jednak myśli Warrena skryły się za potężną blokadą, której dziewczyna nijak nie potrafi ominąć. Logan wyczuwa, że Warren kieruje się do następnego szpitala. Pytanie które wszyscy sobie teraz zadają brzmi czego lub kogo zamierza tam znaleźć. Podążając za Wolverinem Psylocke prosi go, by pozwolił się dokładniej przeskanować, żeby dowiedzieć się, co oznaczało stwierdzenie Logana, że Warren pokazał mu prawdę. Ten jednak stanowczo odmawia. Nagle Betty widzi wszystko to, czego nie chcieli pokazać Wolverine i Archangel. Teraz dopiero zrozumiała ogrom cierpień jaki stał się udziałem tych dwu, kiedy Apocalypse uczynił z nich swych jeźdźców. Okrutna transformacja i nieustające w jej efekcie pytania, które obaj sobie zadawali: czym ja się stałem? Dziewczyna ponownie ma łzy w oczach. Z zamyślenia wyrywa ją Wolverine, który oznajmia, że wie, kogo szuka Warren: Abraham Kieros, były jeździec Apocalypse'a, znany jako Wojna.


Szpital. Pokój, w którym leży Abraham Kieros. Długa droga którą przebył, naznaczona cierpieniem, uczyniła z niego kalekę, który dzisiaj leży przywiązany do szpitalnego łóżka nie mogąc się ani ruszyć, ani nawet odezwać. Jest jednak na tyle sprawny, by zobaczyć nieziemskie światło, które rozlewa się po całym pokoju, a także postać, która się z tego światła wyłoniła. Nagle światło zaczyna słąbnąć. Ukryty pod łóżkiem Wolverine wyskakuje spod niego, częstując Archangel potężnym kopniakiem z obu nóg. Pojedynek przenosi się na szpitalny korytarz. Betty, która cały czas im towarzyszy widzi postawione naprzeciw siebie dwie przeciwstawne siły. Widzi Logana, który ledwie co jest w stanie utrzymać kontrolę nad swą nieposkromioną naturą i widzi też Warrena, który jest zatrważająco wręcz spokojny. Nagle pojawia się ktoś jeszcze. Ktoś, kto jest w stanie powstrzymać obu i przywrócić ich do stanu sprzed transformacji. Ceną za to ma być jego uwolnienie. Psylocke idzie powoli w stronę Shadow Kinga. W ostatniej chwili powstrzymuje ją Warren, który bierze dziewczynę na ręcę. Prosi ją, by ta odłączyła się od Cerebro, gdyż będąc z nim w kontakcie stwarza zbyt duże możliwości wyswobodzenia się Shadow Kinga, a następnie całuje ją. Z powrotem w szkole Betts prosi Moirę, by ta wyłączyła Cerebro, gdyż Warren już więcej nie potrzebuje jej pomocy.


Tymczasem z powrotem w szpitalu trwa zacięty pojedynek. Postawiony pod ścianą Warren czeka na to, co zrobi Wolverine. Archangel mówi Loganowi, że jest w stanie mu pomóc uwolnić się od duchów własnej przeszłości. Wolverine chowa pazury.


Stojąc nad łóżkiem Abrahama Kierosa Warren zastanawia się, czy wiedząc to co teraz wie, ponownie zdecydowałby się służyć Apocalypse'owi. Abraham milczy, jednak dla Archangela cisza jest najwłaściwszą odpowiedzią. Pokój zalewa powódź światła. Gdy ustaje, Warren z powrotem ma swoje naturalne skrzydła, a Kieros wstaje z łózka. Dziękuje teraz Archangelowi za to co dla niego zrobił, że dał mu nadzieję.


Póżniej. Stojąc na dachu jednego z wieżowców Warren i Logan podziwiają zachodzące nad miastem słońce. Archangel nie potrafi do końca zrozumieć, w jaki sposób moc, destruktywną moc, którą obdażył go Apocalypse, była w stanie posłużyć w celu zgoła przeciwnym, do uleczenia Kierosa, a następnie na powrót uczyniła go Archangelem. Dochodzi do wniosku, że chyba nadszedł najwyższy czas, by użyć swych zdolności i bogactwa do pomagania ludziom. Logan natomiast stoi teraz na rozdrożu i nie wie co ma ze sobą zrobić. Warren stwierdza, że być może szczęśliwe zakończenia nie są dla niego. Wolverine odpowiada, że być może nigdy takowe mu się nie przytrafiło.


[ >> X-Man #60]

Autor: Bosnas

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #147

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.