Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #118

Wolverine vol. 2 #118

Wolverine vol. 2 #118

"Out of Darkness into Light"

Postacie
Cytat

Żołnierz S.H.I.E.L.D.: "Looks like we have some mutants here, sir."
G.W. Bridge: "They're the X-Men, kid. Walking trouble with the best of intentions."

Streszczenie

Mustang-sentinel szykuje się do ataku na zdziwionych mutantów. Cyclops przygotowuje się do strzału swoim promieniem optycznym, jednak Wolverine powstrzymuje go. Skoro cyborg do tej pory ich nie zaatakował, to możliwe, że została w nim jeszcze cząstka jego ludzkiej świadomości. Mówi swoim towarzyszom, by wyprowadzili ludzi na zewnątrz, podczas gdy on sam spróbuje przemówić Mustangowi do rozsądku. Przemówienie do rozsądku, jak się okazuje, nie jest wcale łatwe i od razu przeradza się w ostrą walkę.


Na zewnątrz Scott i Sam informują pozostałych co się stało. Jubilee, gdy dowiaduje się, że Logan został sam na sam z rządną krwi maszyną biegnie do środka zanim komukolwiek udaje się ją zatrzymać. Tymczasem Storm zauważa na horyzoncie setki nadlatujących sentineli.


Wewnątrz. Po jednym z ostrzejszych ciosów Wolverine'a Mustang wydaje się być chwilowo niezdolny do walki. Logan wykorzystuje ten moment nadal próbując do niego przemówić. Opowiada mu o Weapon X i o tym, że udało mu się z tego wyjść... i zostaje trafiony silnym promieniem laserowym, gdy tylko Mustang wraca do siebie. Kiedy sentinel przygotowuje się do ostatecznego strzału, w środku pojawia się Jubilee, i – tak jak wcześniej na pustyni – strzela w oczy cyborga uszkadzając mu system wzrokowy. Mustang znowu oślepiony, nagle przypomina sobie kim jest i z przerażeniem uprzytamnia sobie, co próbował zrobić.


Na zewnątrz X-Men patrzą na zbliżające z każdą chwilą oddziały Bastiona. Nagle Sam zauważa, że sentinele wcale nie szykują się do ataku. One uciekają przed obstrzałem, ścigane przez siły S.H.I.E.L.D. Nawet mimo tego, jeden z cyborgów namierza na ziemi grupkę mutantów i natychmiast kieruje się w jej stronę. Leci prosto na Cyclopsa, jednak Scott – postępując najwyraźniej za przykładem Wolverine'a – wstrzymuje się od ataku. Zamiast tego próbuje przemówić przeciwnikowi do rozsądku. I zostaje bardzo celnie trafiony promieniem laserowym. Wywołuje do atak furii u Jean która telekinetycznie wyrywa mechaniczne elementy z ciała cyborga. Sam łapie go w powietrzu. Mężczyzna jest nie przytomny, lecz wydaje się, że nic poważnego mu się nie stało. Znacznie gorzej ma się Scott, który ledwie oddycha.


Siły S.H.I.E.L.D. zmuszają do lądowania ścigany przez siebie transportowiec Zero Tolerance. Dowódca, G.W. Bridge, informuje wszystkich obecnych, że operacja została z nakazu prezydenta zamknięta. Samoloty wojskowe odlatują po otrzymaniu informacji o namierzeniu kolejnej dużej grupy sentineli. Zostawiają na miejscu wydarzeń sanitariuszy, którzy mają zająć się rannym Cyclopsem. Pobieżne badanie wykazuje, że w ostatnich dniach do ciała lidera X-Men wszczepiono jakiś mechaniczny obiekt. Jean uważa, że mogło to się stać tylko w bazie Hulkbuster.


Z budynku kliniki wychodzą Wolverine, Jubilee i Mustang. Udało im się znaleźć dysk, na którym zapisane są dane dotyczące procesu budowy sentineli. Razem z sanitariuszami S.H.I.E.L.D. przy klinice pozostał opuszczony transportowiec sił Bastiona. X-Men "pożyczają" go sobie by przewieźć Cyclopsa do laboratorium w Salem Center. Przed odlotem Wolverine powierza dysk Mustangowi. Mówi mu, że powinien przekazać go S.H.I.E.L.D. Tam prawdopodobnie uda mu się również znaleźć pomoc dla siebie.


W samolocie – podczas gdy Logan siada obok Ororo na miejscu drugiego pilota – Jean, Sam i Jubilee zostają przy Cyclopsie. W pewnym momencie Scott budzi się, zwijając się z bólu. Żona stara się go uspokoić. Informuje go o wszczepie. Ranny – jak się okazuje – jest tego świadomy. Czuje jak rzecz rozprzestrzenia się w jego organizmie. Ku przerażeniu Jean mówi, że wydaje mu się, że to jakiegoś rodzaju bomba.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #118

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.