Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #166

Wolverine vol. 2 #166

Wolverine vol. 2 #166

"The Hunted" - part 5

Postacie
Cytat

Strażnik na widok materializującego się Shiver Mana: "What the hell is that?"
Shiver Man zabija go: "Redemption."

Streszczenie

Wolverine odzyskuje przytomność w jednej z baz projektu Weapon X. Jest obezwładniony i podłączony do urządzeń podobnych do tych, którymi posługiwali się jego oprawcy z dawnego Eksperymentu X. Wita go ukryty w cieniu szef projektu, każący nazywać siebie Dyrektorem. Oznajmia mu, że jego przyjaciel Beast jest poddawany kuracji w jednej z sal medycznych kompleksu a Sabratooth, który dostarczył go tutaj jest na kolejnej misji. Logan pyta, czy nie zniszczył całego laboratorium podczas swej ucieczki wiele lat temu. Dyrektor potwierdza, jednak Weapon X został wznowiony a kompleks odbudowano. Gdy naukowcy zdejmują Loganowi hełm, okazuje się, że w jego oczodole umieszczono urządzenie mające monitorować regenerację wyrwanego przez Mauvais organu. Wolverine może w końcu zobaczyć chociaż sylwetkę stojącego w cieniu Dyrektora, który opowiada mu swoją historię. Dyrektor był młodym żołnierzem, przydzielonym do drużyny pilnującej supertajnego Projektu X w czasie ucieczki Logana. Był świadkiem rzezi, jakiej dokonała bestia, stworzona przez Profesora. Był też jedyną osobą, która przeżyła tą masakrę. Kiedy Rosomak zabił już niemal wszystkich strażników, podszedł w końcu do skamieniałego z przerażenia Dyrektora. Jednak nie zamierzał go zabić, przeznaczył mu gorszy los. Zaczął systematycznie masakrować jego ciało, jednak w ten sposób, aby nie zabić. Cięcie za cięciem, zmienił jego korpus i twarz w zakrwawioną układankę. W końcu, kiedy jego żądza krwi została zaspokojona, Rosomak odszedł, znikając wśród śniegu. Wiele godzin później ekipa ratunkowa odnalazła półżywego Dyrektora, leżącego pośród trupów. Jakoś udało mu się przeżyć, na jego nieszczęście. Logan broni się, twierdząc, że mężczyzna obwinia go o coś, czego tak naprawdę dokonała bestia obudzona w nim na skutek nieludzkiego traktowania przez oprawców. W odpowiedzi Dyrektor stwierdza, że był tylko żołnierzem wykonującym rozkazy, po czym pokazuje mu swoją twarz.


W bazie Weapon X Dyrektor kontynuuje swoją opowieść. Choć przystał na to, aby lekarze pozszywali mu zerwane przez Rosomaka nerwy, nigdy nie zgodził się na operację plastyczną. Nikt nie mógł mu przywrócić wydłubanego pazurem oka, nikt nie mógł mu dać nowej kości policzkowej w miejsce tej zdeformowanej, żadna operacja nie mogła już upodobnić go do człowieka, którym był kiedyś. Odstawiony na boczny tor, usadzony za biurkiem w szarym pokoju jednej z agencji rządowych, oczekiwał na okazję do zemsty. Jego nie słabnąca nienawiść do Logana i wszystkich innych mutantów w końcu zaowocowała. Po śmierci Magneto i senatora Kelly'ego rząd zgodził się na jego propozycję wznowienia projektu Weapon X. Zamiast porywać mutantów, projekt oferuje im szansę na odkupienie w zamian za pracę dla rządu. Logan nie ma wątpliwości co do celów Weapon X, skoro pierwszym ich agentem został Sabretooth. Jednak Dyrektor wyprowadza go z błędu. Pierwszym agentem był on sam - Wolverine.


W innym miejscu kompleksu Shiver Man pojawia się znikąd i wymierza sprawiedliwość dwóm żołnierzom.


W mieszkaniu Wraitha John oznajmia Maverickowi, że zdecydował się przyjąć ofertę Weapon X. North, uznając to za zdradę, wymierza w niego swoją broń. Creed uspokaja go, twierdząc, że propozycja jest skierowana także do niego. Oczywiście, jeśli odmówi, czeka go śmierć. Wraith wie, co planuje Dyrektor dla mutantów, kiedy już zakończy rekrutację i radzi Maverickowi, żeby stanął po stronie zwycięzców. North ma właśnie taki zamiar i strzela. Pocisk przebija brzuch Johna i trafia również Creeda. Nie robi to na nim większego wrażenia. Victor atakuje Davida i wyrzuca go przez okno.


W bazie Weapon X Dyrektor opowiada, jak na początku odbudowy projektu ekipa przybyła do ruin laboratorium, by wykorzystać resztki pracy Profesora. Udało im się odnaleźć program kontrolujący mentalne implanty, dzięki którym stara ekipa potrafiła zdalnie sterować Wolverine'm. Nieświadomy niczego Logan stał się ich psem gończym. Jego koszmary w ostatnich tygodniach były tak naprawdę okresami, gdy pod kontrolą Weapon X tropił ukrywających się przed nimi ludzi, którzy byli potem eliminowani przez innych agentów. Wszystko zmieniło się, kiedy Dyrektor odkrył, że związany z dawnym Projektem X senator Drexler Walsh postanowił opublikować związane z nim dane. Wolverine był jedyną osobą zdolną przebić się przez ochronę Walsha więc został wysłany na tę misję jako zabójca a nie tropiciel. Jednak szok wywołany morderstwem ostatecznie zniszczył implanty. Agent Wolverine był stracony dla projektu. Musieli znaleźć jakiś sposób, by go odzyskać. I wtedy do akcji wkroczył stojący teraz obok Dyrektora Brent Jackson.


Nowy Jork. Sabretooth wygląda przez okno, szukając ciała Mavericka. Jego przeciwnik stoi na dachu tuż nad nim i właśnie zrzuca na niego granat. Creed spada a North zastanawia się, co robić dalej. Zamyślony nie zauważa Sabretootha do chwili, gdy ten łapie go za kostkę.


Baza Weapon X. Jackson opowiada o swojej akcji schwytania Logana. Przez cały czas był szpiegiem Dyrektora w S.H.I.E.L.D., ale po aresztowaniu Wolverine'a nie mógł ze względu na rozgłos po prostu odstawić go do bazy Projektu, więc Logan został wysłany do Klatki, skąd uwolnił go Sabretooth. Dyrektor proponuje mu pracę dla Projektu bez implantów mózgowych. Ze swoimi możliwościami technicznymi Weapon X może pomagać mutantom kontrolować ich moce, wzmacniać je, a nawet więcej. Ofertą dla Logana jest jego pamięć sprzed Eksperymentu X, zapisana w plikach bazy. Możliwość poznania sekretów swojej przeszłości to kusząca propozycja, ale Wolverine odrzuca ją. W tej sytuacji Dyrektor wydaje rozkaz rozpoczęcia procedury wszczepiania nowych implantów.


Na dachu hotelu Maverick i Sabretooth kontynuują pojedynek. Używając swych ogłuszających pocisków North powala Creeda, jednak gdy podchodzi, aby go wykończyć, ten niespodziewanie rzuca się na niego i wbija mu rękę w brzuch. Trzymając go na krawędzi dachu opowiada o przywilejach, jakie uzyskał u Dyrektora. Może teraz zabijać kogo chce, nawet wyrżnąć autobus pełen dzieci, a wpływy jego przełożonego uniemożliwią komukolwiek ściganie go za to. Sabretooth wie, że Weapon X może wyleczyć Northa nawet z tak poważnych obrażeń, jakie dotąd poniósł i ponawia swoją propozycję. Maverick pluje mu w twarz... i zostaje zrzucony z wysokości kilkunastu pięter.


W bazie Weapon X proces implantacji przerywa strzał oddany w urządzenie. To Shiver Man przybył tu, śledząc Jacksona i teraz uwalnia Logana. Wolverine od razu rzuca się na Dyrektora, ale ten, razem z resztą załogi w porę teleportuje się w inne miejsce bazy. Drzwi wyjściowe blokuje drużyna strażników, jednak ich kule nie czynią żadnej krzywdy Shiver Manowi. Wolverine prosi go, by odnalazł Beasta a sam rusza do walki.


Sabretooth wraca do ciężko rannego Wraitha i skręca mu kark. Nie chce mieć w Weapon X starego znajomego, który będzie mu patrzył na ręce. Victor ma własne plany do zrealizowania. Po chwili wzywa go Dyrektor.


W bazie Weapon X Logan kończy rozprawę ze strażnikami. Dyrektor wydaje rozkaz teleportacji całej załogi i autodestrukcji kompleksu. Wolverine przemierza puste korytarze w poszukiwaniu McCoya, kiedy przed nim pojawia się Creed. Podczas gdy odliczanie autodestrukcji trwa, śmiertelni wrogowie zaczynają kolejny pojedynek. Początkowo Wolverine ma przewagę, ale wyposażony w nowy adamantowy szkielet Sabretooth nie daje za wygraną. W końcu Szablozębny zaczyna masakrować Rosomaka, jednak przerywa mu Shiver Man. Odnalazłszy Beasta wrócił na pomoc i zamierza wymierzyć karę przesiąkniętemu złem Creedowi. Ponieważ do wybuchu została mniej niż minuta, Logan i Hank uciekają. Chwilę po eksplozji dołącza do nich nietknięty Shiver Man, jednak nie odpowiada na pytanie, co się stało z Sabretoothem.


Kilka dni później Logan rozmawia z Nickiem Fury. Dzięki swoim kontaktom pułkownik zatuszował powiązania Woverine'a z morderstwem Walsha, ale w związku z tym musiał też ukryć istnienie projektu Weapon X. Jednocześnie nie może zrobić nic przeciw zdrajcy Jacksonowi, gdyż Program i jego ludzie są chronieni przez samego prezydenta. Mężczyźni nie wiedzą, że ich rozmowę podsłuchują w swojej bazie Dyrektor i Jackson. Brent zastanawia się, czy przerwany proces implantacji się udał. Dyrektor odpowiada, że czas pokaże. Teraz Weapon X czekają inne operacje.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #166

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.