Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #171

Wolverine vol. 2 #171

Wolverine vol. 2 #171

"Stay Alive" - part 2

Postacie
Streszczenie

Na mroźnym pustkowiu północnej Kanady zaczyna się pojedynek na śmierć i życie. Wojownikami są: ogromna dzika bestia Wendigo, chcący pożreć jej serce czarnoksiężnik Mauvais i starający się temu zapobiec Wolverine. Niestety, futrzak nie rozumie, że Logan jest jego sprzymierzeńcem, więc jest to walka "każdy przeciwko każdemu". Zawsze, kiedy Rosomak osiąga przewagę nad magiem, atakuje go Wendigo; zawsze, kiedy Mauvais ma zabić futrzaka, powstrzymuje go Logan. W końcu bestia przywala swoich przeciwników wyrwanym z ziemi drzewem, ale czarownik magicznie zmienia korzenie w macki, które oplatają pozostałych. Logan tnie je pazurami, ale Mauvais przygotowuje już kolejny atak.Duży, piękny dom w Japonii. Ubrana w strój gejszy kobieta medytuje przed posągiem Buddy. Do budynku wchodzi pięciu uzbrojonych mężczyzn o wyraźnie złych zamiarach. Kobieta zmienia jedną ze swych dłoni w szpon i rozcina jednocześnie brzuchy trzech napastników. Z równą łatwością wykańcza dwóch pozostałych. Podchodząc do szafy, kobieta zdejmuje strój gejszy, ukazując cybernetyczne modyfikacje swego ciała. Lady Deathstrike zakłada swój kostium i wychodzi. Obserwujący ją z daleka Sabretooth odkłada lornetkę.

 

Kanada. Logan i Wendigo wspólnie nacierają na strzelającego energią Mauvais. Mimo kłopotów, w końcu przedzierają się przez jego tarczę i Wolverine już ma go zabić, kiedy bestia ponownie odrzuca go do tyłu. Wykorzystuje to mag, strzelając futrzakowi w twarz. Gdy Wendigo dochodzi do siebie, czarownik tworzy lodowy filar, na szczycie którego jest Logan. Windując go na kilkanaście metrów w górę, Mauvais niszczy blok, grzebiąc przeciwnika w śniegu. Wendigo odzyskuje siły i uderza maga z tyłu. Niestety, czarownik znajduje w sobie dość mocy, aby uderzyć w bestię potężnym promieniem energii, po czym rzuca się na rannego przeciwnika i wyrywa mu serce. Przerażony Logan biegnie na ratunek, ale jest za późno. Mauvais pożera serce i przemienia się w istotę, będącą skrzyżowaniem jego i Wendigo. Wolverine rzuca się na niego z pazurami, ale jeden cios przeciwnika odrzuca go daleko do tyłu. Mauvais triumfalnie wyje. Logan, przygotowany na najgorsze rusza do ataku, ale nie ma szans. Mag robi z nim co chce. Po kilku silnych ciosach Rosomak traci przytomność i potwór przygotowuje się do odgryzienia mu głowy, ale powstrzymuje go strzał w plecy. To Alpha Flight przybyli na ratunek.


[Komiks był częścią większego projektu, tzw. 'Nuff said, w ramach którego tytuły z tego miesiąca zostały pozbawione "dymków" z tekstem.]

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #171

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.