Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #115

Wolverine vol. 2 #115

Wolverine vol. 2 #115

"In the face of it"

Postacie
Cytat

Bastion (do strażnika): "You idiot! Phoenix, the telepath, entered your minds and made you see my form."
Jubilee: "Tell'em to shoot anybody who looks like you, Bastion!"

Streszczenie

Nowy Meksyk. Hulkbuster Base, baza wojskowa, która pierwotnie służyła jako "przechowalnia" dla Hulka, znajduje się teraz w rękach Bastiona.


Głęboko pod ziemią, na stanowisku dowodzenia, Jubilee stojąc obok szefa operacji "Zero Tolerance" z niezadowoleniem patrzy na ekrany pokazujące co dzieje się na powierzchni. Przed bazą wylądował właśnie samolot i wyładowywani są z niego schwytani i nieprzytomni X-Men. Początkowo dziewczyna nie wierzy w to, co widzi, podejrzewając swojego porywacza o kolejną sztuczkę, kiedy jednak dostrzega, jak Wolverine i Jean trzymają się za ręce, wie, że Bastion nie byłby w stanie skopiować tak subtelnego gestu. Bastion oświadcza, że zamierza zdobyć kody dostępu do protokółów mutantów, które Xavier przechowuje w swoim instytucie. Liczy, że w ten sposób uda mu się znaleźć sposób by pokonać każdego X-Mana.


Tymczasem X-Men zostają zwiezieni na dół. Po krótkich oględzinach strażnicy stwierdzają, że Wolverine nie żyje i wysyłają jego ciało do krematorium. Resztę schwytanych mutantów zamykają w oddzielnych celach.


Bastion rozmawia z Xavierem (którego więzi od czasów Onslaughta). Usiłuje złamać go twierdząc, że jego marzenie upadło, a X-Men zostali łatwo pokonani, schwytani. Gdy mówi mu o śmierci Logana, wydaje się, że psychiczna odporność profesora zaczyna pękać.


W krematorium strażnicy zdejmują z Wolverine'a metalowy "kaftan bezpieczeństwa" i wsuwają jego ciało do pieca. Zapach gazu niespodziewanie przywraca mutanta do przytomności. W okamgnieniu uwalnia się on z pancernego pojemnika i bez trudu rozprawia dwoma mężczyznami.


W jednej z cel strażnicy znęcają się nad Cannonballem. Zabawę przerywa im pojawienie się nowego strażnika. Przybysz niespodziewanie strzela do kamery zawieszonej pod sufitem, następnie kieruje broń na ludzi Bastiona. Zdejmując maskę każe im zostawić Cannonballa i otworzyć drzwi do pozostałych cel.


Z salą operacyjną łączy się jeden ze strażników by zgłosić problem. Choć główne kamery we wszystkich celach zostały zniszczone, wciąż istnieją nagrania z ukrytych kamer. Bastion z przerażeniem patrzy na nieprzytomnych strażników. Każe postawić bazę w pełnej gotowości bojowej. X-Men się uwolnili.


Grupka zamaskowanych strażników przeszukuje korytarze gdy staje przed nimi Bastion w towarzystwie swojej pomocniczki Darii i trzech androidów. Szef bazy powiadamia ich o obowiązku strzelania do każdego strażnika, który nie będzie potrafił podać hasła. Hasło brzmi "Dziewiąty krąg". Przekazawszy informację Bastion i reszta wsiadają do windy i odjeżdżają. Jakiś czas później ta sama grupka strażników napotyka inną grupkę i żąda podania hasła. Odpowiedź "Siódmy krąg" nie jest zgodna z wersją podaną przez ich szefa. Wywiązuje się strzelanina. W sali operacyjnej Bastion wścieka się widząc scenę. Rozkazuje natychmiast wstrzymać ogień. Krzyczy, że nabrali się na telepatyczną sztuczkę Jean Grey.


Piątka mutantów wychodzi z windy na najwyższym podziemnym poziomie bazy. Patrzą z ukrycia na zaplombowane i obstawione sentinelami wejście. Wywiązuje się walka, lecz ani promień Cyclopsa, ani wysiłki Storm nie są w stanie pokonać pancernych drzwi. Bastion triumfuje obserwując to ze stanowiska dowodzenia. Wtedy jednak niespodziewaną akcję wykonuje Jubilee. Korzystając z tego, że nikt nie zwraca na nią uwagi, po prostu otwiera drzwi dla uciekinierów.


Na zewnątrz X-Men nie mają większych problemów. Odcinają pościg poprzez ponowne zablokowanie wejścia. Wolverine zatrzymuje się jeszcze. Drzwi otworzyły się przed nimi same, ktoś w środku musiał im pomóc. Logan zastanawia się kto to mógł być, jednak Scott popędza go - najważniejsze jest teraz by uciec jak najdalej od bazy.

Autor: Lena

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #115

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.