Avalon » Serie komiksowe » Wolverine vol. 2 » Wolverine vol. 2 #163

Wolverine vol. 2 #163

Wolverine vol. 2 #163

"The Hunted" - part 2

Postacie
Cytat

Wolverine: "Smells like 'government' t' me. I'm guessin' S.H.I.E.L.D."
Beast: "I would be remiss if I didn't ask this, but what, pray tell, does 'government' smell like?"
Wolverine: "I don't know... Musty I guess... It's hard t' explain if ya ain't got the nose fer it."

Streszczenie

Sklep w małym miasteczku na południu USA. Sprzedawca słucha właśnie wiadomości o pościgu za mordercą senatora Walsha, mutantem znanym jako Wolverine. Mężczyzna nie ma pojęcia, że poszukiwany przez federalnych człowiek kupuje właśnie u niego papierosy. Ogolony na zero Logan wychodzi i zmierza do motelu, gdzie ukrywa się razem z Beastem. Nie dziwi się, że cały świat uznaje go za winnego, gdyż sam nie jest pewien swojej niewinności. Choć nie pamięta, żeby zamordował Walsha, cała ta scena śniła mu się. Najprawdopodobniej odzywa się w nim stare "programowanie" Apocalypse'a, które każe mu nieświadomie robić takie rzeczy. Beast pociesza go, mówiąc, że nie wierzy aby jego przyjaciel, będący zawsze człowiekiem honoru, mógł mordować z zimną krwią. Logan ma nadzieję, że Hank ma rację, ale niczego nie jest pewny. Aby rozweselić przyjaciela, Beast przybiera za pomocą induktora obrazu postać O.J. Simpsona.


Jedna z tajnych kwater S.H.I.E.L.D. Nick Fury jest wściekły na dyrektor Sharon Carter, gdyż został wyłączony z polowania na Wolverine'a. Kobieta tłumaczy mu, że była to decyzja prezydenta, który uznał, że dawna przyjaźń między nimi mogłaby zaszkodzić śledztwu. Akcją dowodzi młody, arogancki agent Brent Jackson. Fury niemal rzuca się do gardła młokosowi, który kpi z niego, stwierdzając, że Nick nadaje się jeszcze do mniej ważnych misji. Carter rozdziela ich i pułkownik odchodzi, tłumiąc wściekłość. Znając Jacksona, który jest karierowiczem, wie, że ten będzie chciał za wszelką cenę dopaść Logana, nawet nie próbując sprawdzić, czy jest winny. Chcąc zapobiec takiemu obrotowi spraw Fury wynajmuje łowcę nagród Shiver Mana, aby sprowadził do niego Wolverine'a bez wiedzy Jacksona. Shiver Man to stary znajomy Nicka, tajemnicza postać, być może nieumarły. Wiadomo jednak, że ma zasadę karania winnych więc jeśli Wolverine jest mordercą, nie zawaha się go zabić. Wkrótce tajemniczy człowiek w kapeluszu pojawia się w jednym z barów szukając Logana. Zaatakowany przez miejscowych zawadiaków pozbawia jednego z nich ręki i, dowiadując się, że Wolverine'a widziano w pobliżu, wychodzi.


Niedaleko Logan rozmawia z budki telefonicznej z Maverickiem. Jego stary przyjaciel włamał się do rządowej bazy danych by zdobyć informacje o zabitym senatorze. Był on podobno grubą rybą, jednym z najbardziej prominentnych polityków. Badając jego przeszłość, North odkrył, że Walsh ma pewien okres życia wycięty z życiorysu i objęty najwyższą klauzulą tajności. Obiecuje Wolverine'owi, że to zbada. Maverick ma też złą wiadomość - S.H.I.E.L.D. jest na tropie Logana a Fury został wyłączony ze śledztwa. North kończy rozmowę, gdyż zbliża się strażnik. Wolverine odkłada słuchawkę i po chwili w budce rozbrzmiewa dzwonek. Głos w słuchawce oznajmia, że jest "przyjacielem" i radzi Loganowi poszukać odpowiedzi we własnej przeszłości. Zanim stojący obok Beast jest w stanie coś doradzić, strzał z pistoletu niszczy słuchawkę. Shiver Man każe poszukiwanemu podążać za sobą. Logan atakuje go i odkrywa, że jego pazury przenikają przez ciało przeciwnika. Rosomak upada a łowca nagród ostrzeliwuje McCoya. Wolverine skacze na przeciwnika z tyłu, ale ten odwraca się i trafia go, po czym rozpływa się we mgle. Logan dochodzi do siebie po trafieniu płonącymi pociskami, gdy napastnik powraca, materializując się za nim. Dwójka mutantów unika jego pocisków, po czym kontratakują. Beast rzuca się na Shiver Mana, ale ten go chwyta. W chwili, gdy ma wykończyć Hanka, Logan odcina mu dłoń z pistoletem. Łowca nagród podnosi swoją odciętą kończynę i znika, obiecując, że powróci.


Z powrotem w motelu mutanci znajdują swój pokój splądrowany a Logan wyczuwa, że byli tu agenci rządowi. Właściciel wręcza im list podpisany przez Nicka Fury. Pułkownik twierdzi, że Jackson i jego ludzie byli tu przed nim, ale chce się spotkać z Loganem w posiadłości zabitego senatora. Wyczuwając na kartce zapach Nicka, Wolverine razem z Beastem ruszają w drogę. Na miejscu Rosomak rozpoznaje po śladach swoją robotę, choć dalej nie potrafi sobie niczego przypomnieć. Beast sugeruje, że mógł to zrobić ktoś zmiennokształtny lub używający induktora obrazu. Wychodzący z cienia Nick Fury zgadza się z nim i proponuje obu mutantom, by udali się z nim by wyjaśnić sprawę. Pułkownik rusza przodem, nawet nie podejrzewając zagrożenia. Idący tuż za nim Wolverine... nagle ucina mu głowę! Fury okazuje się robotem S.H.I.E.L.D., znakomitą kopią pułkownika, wyposażoną nawet w jego zapach, jednak nie zdołało to zmylić Rosomaka. Niestety, pułapka została zamknięta. Dwójkę mutantów otacza drużyna Jacksona z wymierzonymi z nich karabinami.

Autor: Christoff

Galeria numeru

Wolverine vol. 2 #163

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.