Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #6

Weapon X vol. 2 #6

Weapon X vol. 2 #6

"The Undreground" - prelude

Postacie
Cytat

Cable: "Welcome to the revolution. My name is Nathan Dayspring Summers, and you're either with me or against me. Make your choice."

Streszczenie

Detroit w stanie Michigan, godzina 20:00. Mężczyzna jeszcze raz spogląda na kartkę, sygnowaną czerwoną literą "R", czy dobrze trafił. Ma się z spotkać z kimś o ósmej w starym kinie "United". Spoglądając na zabite deskami okna widzi, że jest na miejscu. Pukając do drzwi budynku mężczyzna stanowczo mówi "Żyj wolnym bądź zgiń". Laserowy czytnik odczytuje z przegubu jego ręki literę "R" i z cichym syknięciem droga do kina staje otworem.


"Wojna to Piekło" - słyszy mężczyzna chodząc na salę, film już się zaczął. Na widowni siedzi kilkanaście osób. Na ekranie widać szalejącą bitwę, wojownicy walczą na miecze i włócznie. Mężczyzna siada i zagaja siedzącego obok czarnoskórego o to ile trwa już projekcja. Spóźnialski słysząc, że film dopiero się zaczął jest wyraźnie zadowolony. Ucisza go siedząca przed nim blondynka mówiąc, że nie powinien brać tych rzeczy tak lekko. Mężczyzna patrząc na rzeź na ekranie odpowiada, że nikt kto tu się zjawił nie bierze tej prezentacji "lekko". Tajemniczy głos prowadzi narrację do filmu. Mówi, że jeśli wojna ma być toczona to dla walczącego musi być czymś więcej niż Piekłem, ma być także małym kawałkiem Nieba. Czymś w czym można się zatracić, zakochać nawet. Trzeba pogodzić się z faktem, że czasem wojna jest koniecznością, dzięki której osiąga się wyższe dobro. Narrator mówi widzom, że nadszedł czas by to "wyższe dobro" znów dało o sobie znać. Ciągnie dalej, na przestrzeni dziejów świat nawiedzało wielkie zło - na ekranie widać m.in. Napoleona, Adolfa Hitlera, Benito Mussoliniego, Józefa Stalina, Osamę ben Ladena - które nie mogło przejść niezauważone przez dobrych ludzi. Głos informuje zebranych, że w dzisiejszych czasach tym złem jest... Dyrektor Programu Weapon X.


Kompleks Weapon X, godzina 20:30. Dyrektor wchodzi do pokoju Aurory przynosząc jej kolację. Jeanne-Marie protestuje mówiąc, że jej przełożony ją rozpieszcza, ten jednak puszcza to mimo uszu. Młoda kobieta nie wie jak będzie mogła mu się odwdzięczyć za to co on zrobił dla niej w przeciągu długich tygodni jej rehabilitacji. Dyrektor oschle odpowiada, że Jeanne-Marie nie ma za co dziękować gdyż on wie przez co ona przechodzi. Panna Beaubier jednak nie poddaje się i chciałaby w jakiś sposób wyrazić swą wdzięczność za prawdziwą czułość, którą jej Malcolm okazał. Dla Dyrektora temat jest zamknięty, już rozmawiali na ten temat, to nie było stosowne wcześniej i nie jest stosowne teraz gdy na jej kwitnące w stosunku do niego uczucia ma wpływ syndrom Florence Nightingale. Malcolm już ma zacząć tyradę na temat bycia zwierzchnikiem Weapon X gdy nagle odzywa się jego paiger. Z ekraniku odczytuje "Twoje żona ponownie wychodzi za mąż". Dyrektor zdawkowo żegna się z Jeanne-Marie i odchodzi do swego gabinetu. Na miejscu Malcolm daje upust swoim emocjom, wszystko z jego biurka ląduje na podłodze. Dyrektor siada na sofie kontemplując przez chwilę, przez interkom wzywa do siebie Sabretootha.


Kino "United", godzina 21:00. Tajemniczy narrator opisuje mężczyznę, który pokazał się na ekranie. To Malcolm Colcord, zwierzchnik najgroźniejszego projektu jaki widziała Ziemia, Programu Weapon X. Ta organizacja nie tylko wykorzystuje mutantów jako broń, teraz święci się coś jeszcze bardziej tajnego. Osoby z czynnikiem X w swoich genach są porywani z domów w środku nocy, pod pretekstem działalności terrorystycznej. Gromadzi się ich w bliżej nieznanym miejscu o kryptonimie Neverland [Nigdylandia - dop. poliglota Idanow]. Wieść o tych mutantach ginie na dobre.


Nad Nową Anglią, godzina 23:00. Sabretooth oraz Dyrektor lecą wspólnie samolotem. Creed jest niecierpliwy i dopytuje się swego szefa gdzie zmierzają. Malcolm enigmatycznie mówi, że dowie się on kiedy będzie na miejscu. Creed rozmyśla na głos, zastanawia się dlaczego z całej puli agentów Weapon X Dyrektor wybrał akurat jego, osobnika, którego szczerze i do głębi nienawidzi. Może dlatego, że tam gdzie się wybierają przydatne będą jego "specjalne zdolności". Gdy pojazd zaczyna lądować Creed, bardziej do siebie, mówi by Dyrektor nie zdradzał mu gdzie lecą, ta niespodzianka najwyraźniej mu się spodoba.


Samolot ląduje i obaj panowie wychodzą na trawnik piętrowego domu jednorodzinnego. Creed po otrzymaniu słowa klucza "wax on" rozpoczyna "zabawę" i rozrywa drzwi budynku na strzępy. Już w środku, Victor dowiaduje się, że dom należy do byłej żony Dyrektora. Zaskoczony Creed stwierdza, że wiedział, że ta niespodzianka mu się spodoba. Na drodze dwóch mężczyzn staje Darren - narzeczony byłej żony Dyrektora - ze strzelbą w ręku. Pada jednak szybko powalony przez Sabretootha. Malcolm jak gdyby nigdy nic wchodzi do pokoju swej żony Kathleen i wita się z nią. Przerażona kobieta nie wie jak on dowiedział się o ślubie. Ona nigdy nie mogła nic przed nim ukryć. Nawet po tym jak uciekła z dziećmi i porzuciła go po jego "wypadku" on zawsze wiedział gdzie ją znaleźć. Creed zniecierpliwiony mówi swemu szefowi by przestał się ociągać i pozwolił mu "sprzątnąć" kobietę. Dyrektor wyciąga broń i zamierza ją osobiście zastrzelić. Przerażona kobieta próbuje się bronić jednak Malcolm jest silniejszy. Jednakże na widok rodzinnego zdjęcia zrobionego w parku rozrywki mężczyzna nagle zamiera. Zostało zrobione jeszcze przed jego "wypadkiem". Zdziwiony siada na brzegu łóżka wspominając ten dzień. To za dużo dla Sabretootha, Dyrektor nie może być teraz przestać tylko dlatego, że ona zatrzymała jego fotografię. Ta kobieta opuściła go w chwili kiedy ją najbardziej potrzebował, zrujnowała jego życie i teraz wyjdzie za jakiegoś mięczaka. Creed pyta czy "wielki, zły Dyrektor Programu Weapon X" pozwoli na to. Nagle w drzwiach pokoju staje dwójka dzieci, starsza Suzie i młodszy Jimmy. Malec prosi ojca by nie krzywdził matki. Malcolm ze zwieszoną głową odpowiada, że nic jej nie zrobi. Dziewczynka podbiega do ojca by go uścisnąć, ten jednak nie chce by się zbliżyła gdyż zobaczy jego twarz. Suzie obejmuje go, dotykając jego zmasakrowanej twarzy mówi, że nie obchodzi ją to jak on wygląda. Malcom przyrzeka swym dzieciom, że sprawy zmienią się na lepsze. Jeśli chodzi o Kathleen to nadal są małżeństwem niezależnie czy mieszkają razem czy nie, "póki śmierć nas nie rozłączy" i tak dokładnie będzie. Malcolm poprawiając garnitur stwierdza, że po nim nie będzie nikogo innego. Zbierając się do wyjścia pyta Kathleen po raz ostatni czy się w pełni rozumieją. Kobieta spogląda na dzieci, na pobojowisko w pokoju w końcu na "współpracownika" swego męża, przez łzy mówi pokorne "tak". Dyrektor i Sabretooth zabierają ze sobą nieprzytomnego Darrena, przed wyjściem Malcolm ściska swe dzieci i przypomina im, że je kocha.


Kompleks Weapon X, następnego ranka. Dyrektor zapisuje swa przemyślenia. Zastanawia się jaki wpływ będzie miało jego stanowisko dyrektora Programu na przyszłość jego własną oraz jego rodziny. Obawia się, że historia osądzi, że stworzeniu Nigdylandii przyświecała jedynie zemsta, że to co najważniejsze zostanie przeoczone. Jego okaleczenie pomogło mu uzmysłowić sobie ogrom zagrożenia ze strony mutantów. Ułatwiło mu zobaczyć, że ewolucja dobrze się spisała. Mutanci są następnym krokiem - są lepsi od ludzi. Jego dzieci dorastałyby w świecie gdzie należałyby do niższej rasy, żyłyby w strachu. On nie może do tego dopuścić, nie pozwoli by Suzie i Jimmy należeli do wymierającego, wypieranego gatunku. Malcolm zadaje pytanie niewidzialnym obserwatorom, czy jakiś ojciec mógłby zrobić coś innego?


Dyrektor ma jeszcze jedną sprawę na głowie. Wychodzi ze swego gabinetu i trafia do pokoju Aurory, tam ucisza zbudzoną kobietę i całuje ją namiętnie.


Gdzieś indziej, kino "United". Tajemniczy głos mówi, że nie podoba mu się fakt, że coraz więcej mutantów znika. On chce wiedzieć co się z nimi dzieje i chce to wiedzieć "na wczoraj". Nieznajomy będzie dążyć do tego by dowiedzieć się co knuje Weapon X, co dzieje się w Nigdylandii. Na ekranie kina już nie widać filmu tylko postać ładującą broń. Do tego właśnie potrzebni będą mu zebrani, będą jego oczami i uszami. Oni pomogą mu zadecydować czy Program Weapon X będzie trzeba powstrzymać. Ujęcie kamery w końcu pokazuje szerszy plan i zebranym przedstawia się... Nathan Dayspring Summers. Wita on ich w rewolucji, albo są z nim, albo przeciwko niemu, wybór należy do nich. Transmisja zostaje zakończona. Zebrani w kinie skandują "żyj wolnym bądź zgiń". Cable mówi czterem postaciom stojącym za nim w cieniu, że poszło całkiem nieźle.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #6

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.