Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #26

Weapon X vol. 2 #26

Weapon X vol. 2 #26

"Man and Monster" - part 1: "Bagging the Elephant"

Postacie
Cytat

Sabretooth: "Listen, Doc-- Ya can play doctor Frankenstein meet 'E.R.' all ya want for all I care, but when ya got a price on your head..."
Sinister: "Which you intend to collect? HAHA! Oh, Victor... If nothing else, I always did find you amusing."

Streszczenie

Wczoraj, późny wieczór. Sabretooth spędza czas w barze dla złoczyńców na grze w pokera. Creed po raz kolejny zgarnia pulę, choć pieniądze nie są mu zbyt potrzebne, bo pracuje jako najemnik dla Megacorpu. Typhoid Mary komentuje, że do niedawna Weapon X trzymało go na smyczy. Victorowi nie spodobał się ten komentarz, lecz w porę interweniuje barman wskazując na tabliczkę zakazującą bójek w lokalu. Creed opuszcza bar, ma spotkanie ze swoimi nowymi szefami.


Siedziba Megacorp, później. Pan Tooms gratuluje Sabretoothowi wykonania ostatniego zadania, zapłata za dyski wykradzione z Weapon X będzie skromna w porównaniu z tym, co go czeka w przyszłości. Creed nie dziwi się otrzymanej zapłacie, w końcu dostarczył informacje o każdym mutancie na Ziemi. Pan Tooms chce przedyskutować z Victorem współpracę o bardziej stałym charakterze. Chyba, że Creed czuje się jeszcze powiązany z Programem Weapon X, bo agencje rządowe nie powinny dowiedzieć się o sprawie, którą chce omówić. Creed jasno stwierdza, że przestał się już bawić w szpiega. Do gabinetu wjeżdża starszy mężczyzna na wózku inwalidzkim, Tooms przedstawia do jako Michaela Granda, szefa Megacorp. Starzec słyszał dużo o "specjalnych talentach" Creeda, ma nadzieję, że polowanie na potwory się do nich zalicza. Grand włącza duży ekran, na nim pojawia się zdjęcie doktora Nathaniela Essexa, to on ma być celem Sabretootha. Creeda wybrano z powodu ich wcześniejszej współpracy [Sabretooth był członkiem Marauders podczas klasycznej Masakry Mutantów - dop. klasyczny Idanow], lecz nawet on pewnie wie, że niemożliwym jest wiedzieć wszystko o tym osobniku. To co Grand o nim wie jest przerażające. Michael odpowiada o prywatnych obozach koncentracyjnych Essexa, gdzie nieludzkie eksperymenty były na porządku dziennym. On sam był w jednym z obozów, to tam jego nogi zostały okaleczone, co przykuło go do wózka. Grand przez lata śledził zamiany tożsamości Essexa, ostatnia powinna być znajoma Creedowi, to dr Robert Windsor. Vic potwierdza autentyczności tych informacji, lecz według niego na wiele się nie zdadzą, bo Weapon X przestało istnieć. Grand przyznaje, że Program zniknął, ale Windsor nie. Doktor pojawił się jako szef szpitala badającego oraz zajmującego się leczeniem homo superior. Sabretooth zapytany, czy jest właściwą osobą, aby pojmać Essexa, odpowiada, że to będzie "bułka z masłem".


Dr Windsor rozmawia z rodzicami czarnoskórego chłopca, którego czynności życiowe podtrzymuje specjalna komora, gdyż jego mutacyjne zdolności zamrażają powietrze w jego płucach. Lekarz prosi rodziców, aby zastanowili się, czy utrzymują Louisa przy życiu, dla jego dobra, czy własnego. Zapada decyzja o odłączeniu chłopca od aparatury, rodzice "żegnają się" z synem i zostają wyprowadzeniu przez dużego mężczyznę o imieniu Hans. Mr. Sinister przyjmuje swój prawdziwy wygląd, stojąc nad komorą, w której znajduje się Louis mówi, że chłopak ma szansę stać się jednym najpotężniejszych mutantów na Ziemi. Essex pyta, czy to dziecko powinno umrzeć walcząc o każdy oddech, czy powinno mu się umożliwić osiągnięcie prawdziwego potencjału. Sinister prosi obecnego Scalphuntera, aby przygotował Louisa do transportu. James jest zdziwiony tym poleceniem, lecz Natahniel jasno się wyraził, że ma to zrobić on a nie Hans.


Sabretooth doprowadzony przez pielęgniarkę pod gabinet Windsora powala ją jednym ciosem, po czym rozbija drzwi. Sinister nie jest przejęty pojawieniem się starego znajomego. Sabretootha nie obchodzą eksperymenty Sinistera, przyszedł po niego, bo wyznaczono za niego nagrodę. Essex jest wyraźnie rozbawiony tym, że Creed ma zamiar ją odebrać. Sinister nie jest zbyt zainteresowany walką, dlatego wzywa Hansa. Szybki cios od tyłu posyła Victora na podłogę, staje nad nim rosły, krótko przystrzyżony blondyn. Po chwili Hans wyskakuje z Creedem przez okno, Sinister nie pozwala Scalphunterowi włączyć się do walki, mają w końcu pacjęta do przewiezienia.


Tymczasem Hans będąc jeszcze w powietrzu ciska Creedem w dach budynku kilkanaście metrów niżej. Vic ledwie uskakuje przed "lądującym" przeciwnikiem. Creed próbuje atakować, lecz Hans błyskawicznie uchyla się przed każdym ciosem, po czym sam przechodzi do natarcia zasypując Sabretooth gradem ciosów. Vic po superprędkości poznaje, dlaczego wcześniej dał się zaskoczyć. Hans łapie go za gardło i podnosi z ziemi. To pasuje Creedowi, który najpierw atakuje zębami, by po chwili przejść do zaciekłego ataku pazurami. Sabretooth stojąc nad powalonym przeciwnikiem komentuje, że będzie musiał przemyśleć sposób, w jaki dostanie Essexa, jeśli ten otacza się takimi twardymi zbirami. Creed odchodzi, lecz oddala się zaledwie kilka kroków, gdy Hans stoi na nogach. Creed atakuje ponownie zastanawiając się, czy to dzięki czynnikowi samogojącemu przeciwnik tak szybko się pozbierał. Supersiła, superprędkość, lot i zdolności regeneracyjne, Victor jest ciekaw jakie niespodzianki kryje w sobie człowiek Sinistera. Ciekawość Victora zostaje zaspokojona, gdy Kolejny cios strąca Hansowi okulary. Oczy blondyna zaczynają żarzyć się rubinową energią, czerwony promień ścina Sabretootha z nóg.

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #26

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.