Avalon » Serie komiksowe » Weapon X vol. 2 » Weapon X vol. 2 #23

Weapon X vol. 2 #23

Weapon X vol. 2 #23

"War of the Programs" - part 1: "In the Beginning... "

Postacie
Cytat

Professor: "That assistant of yours, Cornelius... I must say I don't particulary care for him"
Cornelius: "Who... Sublime? Nah, he's harmless... bark's worse than his bite and all that."
Professor: "Oh, I doubt that, Cornelius... I sincerly dobt that."

Streszczenie

Ostatnie dni drugiej wojny światowej. Sierżant Fury pogania swoich podkomendnych, jego ludzie mają zabezpieczyć obóz, który został wyzwolony przez Invaders [Captain America, oryginalny Human Torch oraz Namor - dop. Idanow]. Po zagonieniu ludzi do roboty żołnierz zaczyna rozglądać się za naukowcem Thortonem, którego żołdacy nazywają po prostu "Profesorem". Fury odnajduje w końcu swego człowieka i wysyła go wraz z dwoma żołnierzami do podziemnych poziomów obozu. Tam Profesor ku swemu zdziwieniu odkrywa zaawansowane technologicznie laboratorium [A do kogo należy ta pracownia? Patrz: Weapon X #14 - dop. Mr. Idanow]. Dla żołnierzy to prawdziwa pracownia Frankensteina i jedynie więcej roboty. Profesor odprawia ich mówiąc, że sam sobie poradzi. Naukowiec podnosi z ziemi książkę zatytułowaną "Dziennik Nathaniela Essexa", najwyraźniej ma zamiar ją dokładnie przestudiować.


Czas mija. W wśród padającego śniegu Logan bierze udział w bijatyce przed barem. Trzej przeciwnicy nie mogą sobie z nim poradzić. Obserwujący go z oddali Cornelius ma wątpliwości, jeszcze nie widział nikogo takiego. Profesorowi właśnie o to chodziło, on jest idealnym kandydatem. Cornelius zawierza jego osądowi, w końcu to on jest ekspertem w dziedzinie mutantów. Carol Hines zauważa, że to Profesor praktycznie wylansował termin "mutanci". Badania Thortona nad homo superior są tak zaawansowane, że być może reszta świata nigdy go nie dogoni. Wśród akt mutantów takich jak Charles Xavier, Eric Lensherr oraz James Howlett Profesor trzyma "Dziennik Nathaniela Essexa". Jeśli chodzi o jego badania to można powiedzieć, że zawsze dopisywało mu szczęście. Cornelius nie podziela optymizmu Thorton, tyle lat pracował nad wczesnym Programem "Weapon Plus", a nie doczekał się awansu. Według niego Profesor powinien dostać własny Program. Hines zgadza się z tym, kobieta z ciekawości pyta jaki numer nosi obecne przedsięwzięcie. Profesor odpowiada, że dziesiąty, Program Weapon X. Samochód Thortona zatrzymuje się przed punktem kontrolnym przy wjeździe do bazy. Niejaki John Sublime, asystent doktora Corneliusa ma problemy z wjazdem. Profesor prosi szeregowego Colcorda, żeby wpuścił aroganckiego mężczyznę. Thorton wyznaje Corneliusowi, że niezbyt lubi jego asystenta. Według doktora Sublime jest nieszkodliwy, robi wokół siebie jedynie dużo szumu. Profesor jest jednak odmiennego zdania. Czas mija. John Sublime, nowy szef Programu Weapon Plus, nawiązuje kontakt wideo z Profesorem. Jego nowa posada wcale nie oznacza, że nie interesuje go co jego stary "X" kumpel porabia. Profesor mówi, że John dobrze wie, że pracuje nadal z mutantami. Dla Sublime'a homo superior Programu X są przeżytkiem, o wiele lepsze efekty osiągają w Świecie przez niego nadzorowanym. Profesor mówi mu, aby przeszedł do rzeczy i darował sobie fałszywe uprzejmości. Sublime informuje go, że jego projekt zostanie zamknięty. Profesor nie zgodzi się na to, będzie o niego walczył. John radzi mu, żeby przejrzał na oczy - Bronie XI i XII już były i przeminęły. Broń XIII - Fantomex - jest już opracowywana, nikogo już nie obchodzi fiksacja Profesora na punkcie mutantów. Thorton oświadcza, że Program Weapon X oficjalnie odłącza się od Programów Plus. Sublime przyjmuje to śmiechem, jest zakłada gotów założyć się o Colę, że to posunięcie będzie kosztować Profesora życie.


Czas mija. Sublime stojąc nad grobem Profesora żartuje, że chce bezkofeinową Colę z cytryną. Do Johna dołącza człowiek z twarzą skrytą za chustą, Malcolm Colcord. John sarkastycznie stwierdza, że szkoda tej przedwczesnej śmierci Profesora. Tyle czasu zmarnowano na reaktywowanie Projektu Weapon X. Colcord mówi Sublime'owi, że przez te wszystkie lata nigdy nie był lepszy od Profesora w tym co robi. Nigdy nim nie będzie. Sublime jednak uważa się za lepszego niż Profesor. On nawet nie zasłużył, żeby wyryli jego prawdziwe nazwisko na nagrobku. John natomiast jest szefem całego Programu Plus. Colcord prosi go aby wreszcie przeszedł go rzeczy. Sublime ma dla niego propozycję, pyta czy Malcolm nie byłby zainteresowany zemstą na człowieku, który go okaleczył, na mutancie znanym jako Wolverine. "Tak" pada krótka odpowiedź.


Czas mija. Nick Fury pogania swoich podkomendnych, jego agenci walczą w parku z członkami terrorystycznej organizacji Hydra. Niedaleko walczących Colcord rozmawia przez telefon z Sublime'em. Malcolm dziękuje Johnowi za to, że umożliwił mu reaktywowanie Programu Weapon X. Sublime mówi, że dopóki ich umowa będzie aktualna to obaj będą dostawali to, co będą chcieli. John zastanawia się tylko jak "to" nazwą. Malcolm już ma nazwę, z uśmiechem wymawia słowo "Neverland" do słuchawki telefonu. Sporządził już także listę prawdopodobnych agentów, lecz nie znalazł jeszcze odpowiedniego kandydata na zastępcę. Malcolm musi kończyć rozmowę, gdyż kilka metrów od niego agent Hydry wziął zakładniczkę. Nick Fury jest już na miejscu jednak sprawa się komplikuje, ponieważ terrorysta jest mutantem. Szef S.H.I.E.L.D. rozkazuje opuścić broń swym agentom, gdy nagle pada strzał i człowiek Hydry pada martwy. Agent Brent Jackson właśnie położył terrorystę strzałem w tył głowy. W rozmowie z Furym mówi, że powinien go pochwalić za to, że pozbył się kolejnego przeklętego mutanta. Colcord oddzwania do Sublime'a, właśnie znalazł swego zastępcę.


Teraz. Agent Zero uruchamia systemy komputerowe kompleksu Weapon X. Na wszystkich monitorach pojawia się słowo "Roanoke".


Teraz. Logan przechadza się po pustym Neverland. Na ścianie znajduje wyryty napis - "Roanoke".


Teraz. Fantomex odkopuje grób Johna Sublime'a. W pustej trumnie znajduje jedynie karteczkę z wypisanym jednym słowem - "Roanoke".

Autor: Idanow

Galeria numeru

Weapon X vol. 2 #23

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.