Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #78

X-Men #78

X-Men #78

"Stormfront" - part 2

Postacie
Cytat

Shadow King: "You look ravishing draped in darkness."
Psylocke: "I got better."

Streszczenie

Pod nowojorskim muzeum rozbija się ciężarówka. Ludzie rozbiegają się by niszczyć wszystko co stanie im na drodze, podpalać oraz zabijać. Król Cieni śmieje się z planu astralnego, albowiem rozsyła na cały świat swój chaos, w którym się pławi. Spogląda na wijącą się z bólu Psylocke, która spowodowała eksplozję jego esencji poprzez plan astralny i wszystkich telepatów na cały świat. Wyjaśnia, iż długo zbierał siły po starciu z Xavierem [Muir Isle Crossover], lecz przetrwał gdyż będzie istniał tak długo jak choć jeden człowiek na świecie będzie nosił ciemność w sercu. Chaos spowodowany na planie astralnym przez Onslaughta uczynił go wolnym i opętał Ainet, korzystając z legendy Ananasiego. Dzięki temu ściągnął X-Men, wykorzystując ich telepatkę i aby mógł na zawsze więzić i torturować ich dusze, niszcząc w ten sposób marzenie Xaviera.


Król Cieni rozpoczyna torturę Maggota, Marrow i Cecilii. Zwraca Marrow kości, obiecując iż usunie je znowu, jeśli Nowi X-Men zwrócią się przeciwko starym. Cecilia protestuje, mówiąc iż X-Men są dobrymi ludźmi, z czego Farouk śmieje się, przedstawiając ich w wykrzywionym świetle i wypaczając ich ostatnie działania. Każdemu z trójki mutantów oferuje spełnienie marzeń - Cecilię uczyni chirurgiem, Maggota bohaterem, Marrow normalną dziewczyną. Ukazuje im jak będą cierpieć gdy mu się sprzeciwią - Cannonball bity jest przez swego ojca, Wolverine stał się zwierzęciem, Storm cierpi na klaustrofobię pochowana pod ciałami swych przyjaciół. Wybór należy do nich.


Betsy odradza się jako cień na planie astralnym, dzięki mocy którą posiadła w Crimson Dawn. Widzi Ainet, która słysząc iż to co się stało jest jej winą, powtarza iż musi powstrzymać Bestię. Ainet uwalnia ją z bezruch wykorzystując ciemność Króla Cieni. Razem podążają na ratunek Storm.


Podczas gdy świat ogarnął chaos i śmierć, na planie astralnym Psylocke i Ainet odnajdują uwięzioną Ororo, która przerażona przemieniła siebie w małą dziewczynkę. Dzięki pomocy Psylocke, Ainet przypomina Oror kim jest, ukazując jej wspomnienie ze swego umysłu, gdy chcąc pomóc wiosce sprowadziła opady. Zabrała deszcz z innego miejsca, gdzie zapanowała susza, lecz używając swej mocy naprawiła ten błąd. Wówczas narodziła się bogini. Storm. Ororo powraca do swej postaci, zaś PSylocke oznajmia iż ma plan pokonania Króla Cieni.


Król Cieni żąda odpowiedzi na zadane pytania od trojki nowych X-Men, a wówczas pojawia się Psylocke. Zafascynowany jej cieniem, Farouk proponuje aby została jego mroczną Królową, a Betsy zdaje się rozważać tę ofertę. Korzystając z danego czasu, przybrana w ciemność Storm uwalnia umysły pozostałych X-Men. Marrow trafia do kopalni, gdzie rzuca się na pomoc Samowi. Dopiero wtedy Król Cieni odkrywa podstęp. Widząc iż X-Men są zagrożeni, Psylocke wyrzuca ich z planu astralnego oznajmiając iż zmierzy się z Faroukiem sama. Król Cieni zaczyna pochłaniać dusze, korzystając z umysłów na całym świecie, a Betsy pozostało już tylko jedno rozwiązanie. Zaczyna pochłaniać jego duszę. Król Cieni orientuje się iż zaczyna być więziony i usiłuje się wydostać, lecz na nic zdają się jego próby. Zostaje skondensowany i uwięziony w umyśle Psylocke.


X-Men podnoszą się z ziemi. Marrow komentuje słabość Cannonballa, lecz jest ucieszona gdy ten jej dziękuje. Wolverine nie chce patrzeć na nikogo z pozostałych. Psylocke wyjaśnia Storm, iż użyła swej telepatii aby uwięzić Króla Cieni, a teraz jest jej pozbawiona, bowiem gdy jej użyje uwolni Farouka. Nie może być już członkiem X-Men. Ororo oznajmia jej, iż członkiem X-Men jest się zawsze.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #78

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.