Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #40

X-Men #40

X-Men #40

"The Killing Time"

Postacie
Cytat

Beast: "I'm still your fearless leader in the field, and don't forget it... or I'll make you do push-ups or something similarly leader-like"

Streszczenie

[jakieś 20 lat temu]

Xavier jest zadziwiony wózkiem inwalidzkim, jaki zaprezentował mu jego przyjaciel Magnus. Charles nie może zrozumieć w jaki sposób twór Lehnsherra może przewyższać wszystko co do tej pory udało się wyprodukować. Wózek jest solidniejszy, lżejszy i posiada większą manewrowość niż najnowszy sprzęt prosto z Czerwonego Krzyża. Dla Xaviera jego przyjaciel jest tak samo tajemniczy jak kilka tygodni temu, kiedy się poznali. Magnus twierdzi, że po prostu ma "podejście" do metalowych rzeczy. Sam Charles również wydaje się mieć niezwykły dar... i również raczej się do niego nie przyznaje. Mężczyźni postanawiają się spotkać wieczorem przy kolacji, na którą Xavier zaprosi również swoją sympatię - Gabrielle Haller. Zmierzający do jednego z pacjentów Magnus zastanawia się, czy jest gotów zaufać przyjacielowi i otwarcie porozmawiać z nim o swoich sekretach. Chłopak, którego odwiedza Lehnsherr trafił do szpitala jakiś czas temu i nadal nie odzyskał pamięci [mowa o Legionie, a amnezja została wywołana podróżą w czasie].


[teraźniejszość]

Rogue i Archangel przeczesują pustynię w poszukiwaniu swoich zaginionych przyjaciół. Ich zadanie utrudnia burza piaskowa ograniczająca widoczność prawie do zera. Dwójka mutantów zastanawia się, czy na pewno szukają w dobrym miejscu. Telepatyczny przekaz od Profesora rozwiewa częściowo ich wątpliwości. Xavier twierdzi, że wyczuwa mentalną obecność Jean... niestety tylko Jean. Warren nie zamierza tracić nadziei... ani Psylocke, z którą dopiero co się związał. W izraelskiej bazie wojskowej Profesor, Cyclops, Gambit, Beast oraz Gabrielle czekają na wieści od Rogue i Archangela, którzy prowadzeni przez Xaviera znajdują wreszcie nieprzytomną Jean i błyskawicznie dostarczają ją do placówki. Dzięki mentalnemu próbnikowi Profesora udaje się obudzić Phoenix. Kobieta wyjaśnia X-Men co się wydarzyło na pustyni. Opowiada o walce z Legionem i jej finale - David przeniósł siebie wraz z resztą mutantów do przeszłości.


[przeszłość]

Storm, Bishop, Iceman i Psylocke rozmawiają przy kawie. Mutanci nie wiedzą kim są, ani co robią w Izraelu. Bobby próbuje rozładować atmosferę stwierdzając, że nie jest tak źle - znają przynajmniej swoje imiona i zdają sobie sprawę z faktu, że cofnięto ich w czasie. Iceman zastanawia się dlaczego obudzili się w śmiesznych strojach z ponaszywanymi wszędzie "X'ami". Gdy czwórka mutantów dociera do opustoszałego miejsca Bobby zmienia swoją formę na śniegową i twierdzi, że bardziej powinni się interesować tym kim są, niż tym, po co tu są.


[teraźniejszość]

Instytut Xaviera. Uwięziony Sabretooth rozmawia głośno sam ze sobą. Twierdzi, że Profesor postąpił bardzo nierozsądnie zostawiając go samego, bez żadnego strażnika. Creed próbuje uporać się z systemami bezpieczeństwa odgradzającymi go od wolności. Okazuje się jednak, że nie jest on w tym tak dobry jakby sobie życzył. Sabretootha odwiedza Wolverine, który zamierza dotrzymać towarzystwa przyjacielowi... ["pogawędka" obu panów przedstawiona w "Wolverine" #90]


[przeszłość]

Widzący przez okno spacerujących Charlesa i Gabrielle, Magnus zaczyna się martwić o przyjaciela, który za bardzo zbliżył się do swojej pacjentki. Lehnsherr szybko jednak się opanowuje zdając sobie sprawę z faktu, że nie może odmawiać prawa Xaviera do szcześcia tylko dlatego, że sam został ciężko doświadczony przez brutalny los. Magnus ponownie odwiedza chłopaka z amnezją, a gdy go dotyka uruchamia niezwykłą moc Legiona, która zamanifestowała dzięki połączeniu z żalem i złością Erica. Młody mutant tworzy wizje bardzo bolesnych wydarzeń z przeszłości Lehnsherra - obóz zagłady, śmierć córki. Rozwścieczony Magnus demoluje łóżko chłopaka po czym wybiega przerażony. Wydarzenie to tak samo mocno wstrząsnęło Legionem, który wszystko to uczynił nieświadomie. Młodzieniec krzyczy za wybiegającym Ericiem, błagając go o przebaczenie i pomoc w uporaniu się z amnezją.


W innej części miasta spacerujący z ukochaną Xavier wyczuwa 'krzyczące' myśli Magnusa. Po drodze mija Psylocke i oboje wydają się mieć dziwne uczucie jakby się znali. Zanim jednak mają szansę porozmawiać zjawia się roztrzęsiony Eric, który opowiada przyjacielowi o zajściu jakie miało miejscę kilka chwil wcześniej. Mężczyźni docierają do szpitala i nie mogą uwierzyć własnym oczom. Chłopak tworzy w powietrzu kolejne obrazy, w których pojawiają się między innymi Cyclops i Phoenix.


[teraźniejszość]

X-Men obserwują lądowanie ogromnego pojazdu, którym przybył gość zaproszony przez Xaviera. Okazuje się nim być Cable wraz ze swoją towarzyszką Domino. Profesor wyjaśnia, że oczekuje od Nathana aby przeniósł się w czasie i pomógł odnaleźć zaginionych X-Men. Okazuje się jednak, że statek Summersa do podróży czasowych spoczywa teraz na dnie oceanu. Dodatkowy problem stwarza dowódca wojsk izraelskich, który w Cable'u rozpoznaje groźnego terrorystę. Nathan próbuje wyjaśnić, że to nie on jest winny przestępstw, lecz jego klon - Stryfe. Rozmowę przerywa holograficzny przekaz od Lilandry. Cesarzowa Shi'Ar oznajmia, że wydarzenia rozgrywające się aktualnie w przeszłości stanowią wielkie zagrożenie dla istnienia wszystkich wymiarów. Na potwierdzenie tego ma całą rzeszę Watcherów, gdyż to właśnie oni przekazali jej informację o nadchodzącej zagładzie.

Autor: viq

Galeria numeru

X-Men #40

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.