Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #27

X-Men #27

X-Men #27

"A Song of Mourning, A Cry of Joy"

Postacie
Cytat

Iceman: "Josephine?"
Beast: "Well, you didn't think her real name was Infectia?"

Streszczenie

W Los Angeles mutantka nazywana przez miejcowych Threnody cierpi krzycząc, iż wszyscy wokół umierają. Nie mogąć tego znieść, atakuje patrol policji. Zabija mężczyzn swą energią płacząc, iż nie chciała tego uczynić i klęka pod pobliskim szpitalem.


W budynku Rogue wydaje się, że coś usłyszała, lecz nie jest tego pewna. Wraz z Icemanem i Beastem stoi nad łóżkiem Infectii [jeśli nie pamiętacie kto zacz zerknijcie do X-Factor #32]. W jej krwi Hank dostrzega wirusa, który zabił Ilyanę. Infectia z tego powodu zadzwoniła po niego do szkoły. Rogue jest przerażona słysząc diagnozę Hanka, gdy uświadamia sobie iż po świecie krąży wirus zabijający mutantów. Beast oznajmia, iż dręczy go nie tyle obawa przed śmiercią, co fakt iż stanął przed genetyczną zagadką której nie jest w stanie rozwiązać. Choć bardzo się stara, nie jest w stanie znaleźć lekarstwa na wirusa. Pojawia się lekarz, który przedstawia się jako Nathan Milbury. Pobiera próbli krwi Infectii zadziwiając X-Men swą tolerancją tak rzadko spotykaną u ludzi. Nie ma dlań znaczenia kto jest jego pacjentem, człowiek czy mutant. Udaje mu się obudzić Infectię, która majaczy. Dr Milbuty pragnie dowiedzieć się z jakiego powodu mutanci nazywają tego tajemniczego wirusa zabijającego homo superior wirusem spuścizny. Wyjasnia, iż Infectia znalazła się w Los Angeles, bowiem poszukiwała naukowca Gordona Leffertsa, który miał prywatne laboratorium farmaceutyczne. Niestety zmarł z powodu wirusa, ponieważ był mutantem. Dr Milbury odchodzi z próbką krwi Infectii, po tym jak ukrył ją w namiocie tlenowym. Infectia majaczy, a Beast dowiaduje się od niej gdzie znajdowało się laboratorium Leffertsa. Pojawia się pielęgniarka, zamierzając pobrać od niej próbkę krwi, a gdy X-Men informują iż uczynił to już dr Milbury informuje ich, że nikt taki nie pracuje w tym szpitalu.


W rezydencji Psylocke zaczaja się na Revanche i spada na nią z drzewa. Kwannon wyjasnia Betsy, iż chciała sprawdzić jej refleks. Wściekła Revanche oznajmia, iż fakt że umiera na wirusa spuścizny nie oznacza iż stała się mniej ostrożna. Oznajmia Kwannon że nie zawacha się jej zabić, jeśli będzie musiała, nawet jeżeli wydaje się iż ma w sobie wiele z Betsy Braddock, która ceniła życie ludzkie.


W L.A. X-Men docierają pod podany przez Infectię adres. Beasta dręczy tajemniczy lekarz, lecz musi o nim zapomnieć gdy pośród bezdomnych widzi Threnody. Kobieta krzyczy, iż ma już dość bólu, kóry unosi się nad szpitalem. Rogue zastanawia się nad związkiem Threnody z Leffertsem i szpitalem, lecz słowa kobiety są zbyt mętne. Puszcza ją podczas gdy Hank przeszukuje zawartość komputera naukowca. Ze zdumieniem odkrywa jak daleko farmaceuta posunął się w badaniach nad wirusem. Tymczasem Rogue ze zdumieniem stwierdza, że Threnody zniknęła. Kobieta czując iz ponownie wzbiera w niej moc ucieka, wpadając w tunelach na Mr Sinistera. Ten oznajmia, iż zamiast zabijać może pomagać ludziom, bowiem jej moc karmienia się energią wyzwalaną w chwili śmierci mutantów może posłużyć większej sprawie. Threnody postanawia zaufać nieznajomemu. Wówczas Essexa atakuje Rogue, krzycząc iż nie dostanie tej mutantki. Ten pozostaje niewzruszony, lecz puszcza Threnody. Ta nie może utrzymać swej energii i eksploduje.


X-Men wygrzebują się spod gruzów, a Sinister nieporuszony wygłasza swój komentarz. Hank przyskakuje doń żądając odpowiedzi w jaką grę gra tym razem, udając lekarza w szpitalu, zaś Essex tłumaczy iż pragnie powstrzymać wirusa spuścizny. Odrzuca Beasta, stwierdzając że jego pragnienie jest silniejsze niż ich, także ze względu na jego plany dotyczące Jean i Scotta. Częścią tych planów jest teraz Threnody, która absorbuje ból umierających, mogąc ich namierzyć. Sinister zamierza użyć ich jako króliki doświadczalne w znalezieniu leku na wirusa. Ku zdziwieniu pozostałych Hank rozumie ten punkt widzenia, nawet jeśli wydaje się on bardzo niemoralny i pozwala Sinisterowi odejść, wiedząc że ma on szansę znaleźć lek na wirusa. Ten zabiera Threnody i nie odpowiadając na pytanie Rogue, z czyjego powodu eksplodowała przed chwilą mutantka, skoro tym razem w pobliżu nie ma Infectii znika.


Nocą Hank zabiera Infectię ze szpitala i trzyma ją w ramionach, aby mogła obejrzeć ostatni w swym życiu wschód słońca.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #27

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.