Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #64

X-Men #64

X-Men #64

"The Games of Deceit & Death" - part 3

Postacie
Cytat

Strażnik 1: "Maybe it was one o'those m-mutants!"
Strażnik 2: "There's only two muties in all Asia..."

Streszczenie

Wolverine rzuca się na Kingpina na sam jego widok, a gdy X-Men chcą go powstrzymać wyjaśnia im z kim mają do czynienia. Fisk oznajmia, iż powinien powściągnąć swój gniew, bowiem to on posiada elixir vitae mogący uleczyć mutantów z wirusa spuścizny, a ponadto niedawno schwytał Cannonballa. Wskazuje im stojącą w sąsiednim pokoju maszynę, w kórej uwięziono Sama. Fisk wyjaśnia, iż znajduje się w niej eksperymentalna szczepionka na wirusa spuścizny stworzona na bazie eliksiru, która może Sama uczynić odpornym na tę chorobę, lecz równie dobrze zabić, bowiem nie była jeszcze na nikim testowana. Fiskm nie zawaha się przeprowadzić takiego eksperymentu, jeśli X-Men w ciągu dwóch minut nie podadzą mu nazwiska osoby psującej mu szyki, która usiłuje zdobyć dla siebie eliksir i jak sądzi nasłała nań X-Men.


W dolnych partiach budynku, gdzie w podowodnym basenie znajduje się łódź podwodna, strażnikom wydaje się że coś usłyszeli. Obawiają się, ze może to być jeden z mutantów, lecz pomimo iż na widok wynurzającej się z wody postaci oddają w jej kierunku strząły, zostają obezwładnieni. Sebastian Shaw kieruje się w poszukiwaniu eliksiru, zamierzając zdobyć go dla siebie. Dzięki niemu stworzy szczepionkę na wirusa i udoporni siebie na chorobę, zaś gdy X-Men pokonają Fiska, on zabije go zajmując jego miejsce jako nowy król zbrodni.


Phoenix osłania Sama telekinezą, uniemożliwiając wstrzyknięcie szczepionki, zaś Cyclops oznajmia iż teraz z kolei Fisk jest bez szans. Przybyli tutaj w poszukiwaniu eliksiru i szczepionki, dzięki której ocalą mutantów od wirusa i nie wyjdą bez nich. Kigpin uwalnia Sama, a widząc iż Cyclops nie dąży do konfrontacja, stwierdza że mogą porozmawiać. Decyduje się nawet odpowiedzieć na pytanie Sama, w jaki sposób ktoś taki jak on wplątał się w międzynarodową intrygę. Kingpin wyjaśnia, iż od kiedy za sprawą Daredevila przestał być królem zbrodni w Nowym Jorku, szukał nowych możliwości na świecie. Gdy odkrył w Hong Kongu walczące ze sobą fakcje ninja ojca Shanga, uznał iż trafia się doskonała okazja aby je zjednoczyć. Przy okazji w jego ręce wpadła dużo większy skarb - elixir vitae. Prespektywa wiecznego życia wydała mu się kusząca, zwłaszcza iż gdyby się okazało iż eliksir leczy wirusa spuścizny, mógłby go sprzedawać za olbrzymią cenę. Cyclops stwierdza, iż nie ma dowodu na to iż eliksir go leczy, lecz Kingpin pyta czemu w takim razie przybyli tu X-Men.


Gdzieś w ciemności znajduje się porwana przez Bastiona Jubilee, którą przekonał juz prawie do tego iż pokonał X-Men. Bastion pojawia się w ciemności i pytany przez Jubilation, czego tak naprawdę chce, oznajmia iż dobra ludzkości. Jubilation pyta z sarkazmem, czy zamierza wybudować obozy koncentracyjne dla mutantów, na co Bastion stwierdza iż przyszłość właśnie się rozpoczyna. Nadszedł świt Operacji Zero Tolerancji.


X-Men zastanawiają się co uczynić, bowiem mają świadomość iż Fisk prędzej zniszczy eliksir niż im go odda. Deliberacje przerywa przebijający podłogę Shaw. Zamierza pokonać Fiska i odebrać mu eliksir. Logan chce obezwładnić ich obydwu, lecz powstrzymuje go Cyclops. Kingpin ma inne plany, bowiem wzywa ninja si-fan, aby zajęli się X-Men. Wszyscy spoglądają na siebie przed śmiertelną walką, która ma wybuchnąć, gdy Storm podejmuje decyzję. Błyskawica niszczy eliksir, bowiem jak stwierdza nie ma dowodu na to, że mmógł leczyć wirusa, a lepiej zniszczyć nadzieję niż dopuścić do wojny gangów między Fiskiem a Shawem. Powód walki zniknął, a jak stwierdza Shang w ten sposób gdy X-Men znajdą lek na wirusa, przekażą go światu bez żadnych warunków, jak planowali to dwaj przestępcy.


X-Men powracają do domu samolotem, stwierdzając iż odnieśli pyrrusowe zwycięstwo. Nagle Phoenix pada wykrzykując iż ktoś atakuje ją psionicznie. Zza okna rozlega się głos wzmocniony przez głośniki, nakazujący X-Men poddanie się i przygotowanie do abordażu. Do przechwycenia pojazdu przygotowują się pojazdy Bastiona. Operacja Zero Tolerancji się rozpoczęła.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #64

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2019 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.