Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #112

X-Men #112

X-Men #112

"Eve of Destruction" - part 2: "A Call To Arms"

Postacie
Streszczenie

Amelia Voght, dawniej kochanka Xaviera oraz jedna z Acolytes przygląda się jak Magneto prezentuje swoim zastępom Charlesa Xaviera przywiązanego łańcuchami do krzyża. Obserwując to kobieta zdaje sobie sprawę, że tym razem nie ma wyjścia i musi dokonać wyboru. Opowiedzieć się po jednej ze stron.
 

Cyclops, Wolverine oraz Polaris zajmują się pomocą uchodźcom w podziemiach Genoshy. Scott z Loganem oczyszczą drogę kanałami aż do wybrzeża, podczas gdy Lorna zostanie z chorymi i będzie oczekiwać na znak od przyjaciół. Po drodze Wolverine wyczuwa dwójkę ludzi przyczajonych za rogiem... dużych ludzi. Cyclops daje popis swoich umiejętności eliminując wrogów podwójnym rykoszetem. Ofiarami okazali się być Blob i Random. Scott i Logan przez kratkę w kanałach obserwują Magda Square na którym zgromadziły się tysiące zwolenników Magneto. Nie mogą zrozumieć dlaczego Magnus, który sam przeżył terror holocaustu zamierza teraz powtórzyć dokładnie to samo, do czego doprowadził Hitler. W trakcie dalszej drogi Wolverine próbuje porozmawiać z Summersem na temat wydarzeń, które miały miejsce w jego życiu w ostatnim czasie [zwlaszcza scalenie się Apocalypse'a i Cyclopsa - wydarzenia opisane w serii "The Twelve"]. Scott zapewnia jednak przyjaciela, że wszystko jest w porządku i obaj ruszają dalej. Chwilę później dwójka mutantów natyka się na uzbrojony po zęby oddział 'Armii Wyzwolenia Homo-Sapiens', z którym błyskawicznie i bezwzględnie sobie radzi Cyclops.


Tymczasem na drugim końcu świata startuje właśnie Blackbird z Jean Grey i zebraną przez nią szóstką. Zespół wyrusza na swoją pierwszą... i prawdopodobnie ostatnią misję.

Autor: viq

Galeria numeru

X-Men #112

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.