Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #7

X-Men #7

X-Men #7

"Inside... Out!"

Postacie
Cytat

Wolverine: "You mean tell me a mutanta healin' factor, three hundred pounds adamantium skeleton with claws, countless hours of trainin' in the danger room - and ya got nerve to call that NOTHING?"

Streszczenie

Dr Cornelius spogląda na Logana umieszczonego w trzewiach jego maszynerii, stwierdzając iż czynnik samogojący sięga swego limitu wskutek zmuszania Wolverine'a do odzyskania utraconych wspomnień. Nawet bezpośrednio zadane pytanie przez Omegę nie pomaga, Logan nie ma pojecia gdzie ukrył wiele lat temu sayntetyzer tak niezbędny rosyjskiemu mutantowi do przeżycia. Omega wolałby wyrwać tę wiedzę Loganowi siłą, lecz Matsuo i Fenris nakazują Corneliusowi sięgnąć po nią nawet za cenę życia Wolverine'a. Naukowiec spełnia to życzenie podkręcając maszynę na maksymalną moc, a obrazy w mózgu Logana zaczynają zlewać się w jedną całość.


30 lat wcześniej, środek zimnej wojny. Logan, Creed i Maverick spoglądają na tworzonego właśnie rosyjskiego superżołnierza, Omegę Red. Ich rozkazy sa jasne. Ocalić Janice, dziewczynę która sprzedała CIA informacje o tym programie oraz zdobyć syntetyzer carbonadium, gorszej wersji adamantium. To z niej tworzony jest Omega Red.


Teraźniejszość. Creed i ninja prowadzą schwytanego Mavericka. Sabretooth zachowuje się nieco dziwnie, powtarzając cały czas jedno i to samo zdanie, a jeniec uśmiecha się pod nosem. Tymczasem Matsuo rozwścieczony niepowodzeniem, nakazuje Corneliusowi podkręcić maszynę poza dopuszczalną granicę. Naukowiec ma opory, lecz przełamują je groźbami Fenris. Logan sięga pamięcią do dnia z przeszłości, gdy uciekli ścigani przez właśnie stworzonego Omegę, Creed zabił Janice, zaś Wolverine patrząc na jej ciało stwierdził że ma dla niej ostatnie zadanie. Dla Matsuo jest już oczywiste, gdzie został ukryty syntetyzer. Nakazuje Corneliusowi zabić Logana. Wówczas Psylocke skacze nagle na Omegę z mieczami w dłońmi. Przez cały czas udawała, bowiem jej psychokontakt z Loganem i chwila jego śmierci uwolniła ją od hipnozy Matsuo. Teraz nie ma już on nad nią władzy, a Betsy zaczyna walczyć z Omegą. Ten chwyta ją swymi mackami, stwierdzając iż nie ma szans w starciu z nim. Zaczyna wysysać z niej energię, lecz po chwili okazuje się że jest to jedynie telepatyczne złudzenie przekazane przez Betsy, która teraz walczy z nim jak równa. Rozwścieczony Omega oświadcza iż ją zabije, lecz nie zamierza pozwolić mu na to Logan. Cornelius uruchamia alarm. Jest to sygnał dla Mavericka, kóry natychmiast uwalnia się ninja, bowiem Sabretooth pozostaje od samego początku pod kontrolą Psylocke. Maverick zabija jednego ze strażników, czym skłania drugiego do zdradzenia mu gdzie przetrzymywani są X-Men. Nastepnie zabija go i wraz z kontrolowanym przez Betsy Creedem podąża na poszukiwanie mutantów. Tymczasem Betsy wyeliminowała właśnie psychonożem Andreę von Strucker i oferuje wszystkim szansę aby się poddaje. Wtedy zaskakuje ją Matsuo i powala swymi ciosami.


Maverick dociera do więzienia X-Men, nim ma jednak szansę ich uwolnić atakuje go Sabretooth, po obezwładnieniu Psylocke wolny od jej kontroli. Przykuty do ściany Beast powala go akrobacją, a Jubilee oślepia fajerwerkami.


Matsuo stoi nad nieprzytomną Psylocke stwierdzając iż teraz nic go już nie powstrzyma, lecz w tej samej chwili rozlega się dźwięk rozrywanego metalu. To Wolverine, który właśnie uwolnił się z okowów i ma ochote dobrać się do skóry obecnym. Skacze na Omegę wymierzając mu ciosy, zostaje jednak schwytany przez macki. Nagle ścianę rozbija Creed trafiony promieniem optycznym Cyclopsa. Przybyli X-Men. Matsuo zostaje trafiony strzałem Scotta, podczas gdy karta Gambita trafia Andreasa. Rogue wylatuje zza pleców Omegi i ciska nim o ziemię. Wszystko wokół zaczyna wybuchac, bowiem w trakcie walki ogniem zajęly się chemikalia. Wybuch odcina część pomieszczenia, w której Matsuo, Omega i Fenris rzucają się do ucieczki. X-Men ewakuują się na pokład blackbirda poprzez dziurę w dachu zrobioną przez promień optyczny Cyclopsa.


W Mojowersum rewolucja poniosła właśnie klęskę. Ciała buntowników leżą na ulicach, a Mojo po raz kolejny triumfuje. Trzyma rannego Longshota, czemu z oddali przygląda się Dazzler. Stwierdza, iż skoro Mojo mógł pokonać rebeliantów i kilku X-Men, nadeszła pora aby zmierzył się z resztą zespołu.


W Berlinie Maverick przekonuje X-Men iż ze względu na sytuację międzynarodową wydarzenia powwinny zostać w tajemnicy. Logan stwierdza, iż ma coś jeszcze do załatwienia, na co Scott przypomina mu iż zawsze może liczyć na swych przyjaciół. W jakiś czas później Hand pod przewodnictwem Matsuo wydobywają z grobu trumnę z ciałem Janice. Leży tam jednak Logan, który zaczyna im urządzać krwawą rzeź. Pojawia się Cornelius, a uciekający Matsuo rozkazuje mu zabić Logana. Naukowiec przeprasza Wolverine'a za to co mu uczynił, ten jednak o niczym nie pamięta. Rozlega się strzał. Maverick był szybszy od Corneliusa. Logan oddaje mu syntetyzer i znika w ciemnościach.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #7

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.