Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #14

X-Men #14

X-Men #14

"Fingers on the Trigger"

Postacie
Cytat

Logan: "Maybe the dream is dead."

Streszczenie

Xavier został zabrany do rezydencji, a Hank połączony z Moirą badają technowirusa. Bardziej niż należącego do Magusa i Warlocka, przypomina on jedno z dzieł Apocalypse'a, które cały czas się samoreplikuje. Na razie nie wiedzą jak go powstrzymać. Alex, Val i Ororo udają się do zebranych w rezydencji reszty X-Men i X-Factor aby przekazać im tę smutną wiadomość. Dochodzą do wniosku, iż aby powstrzymać technowirusa należy odnaleźć jego twórcę, Cable'a do którego doprowadzić może X-Force. Druga grupa, w skład której wejdą członkowie dawnego X-Factor z racji udziału Apocalypse'a w porwaniu Jean i Scotta zajmie się ich poszukiwaniem. Do zespołu tego dołączy także Quicksilver, z racji iż ostatnia baza En Sabah Nura znajdowała się na księżycu, co może oznaczać kolejne spotkanie z Inhumans. Jubilee pozostanie w rezydencji, a wraz z nią Bishop, zamierzający strzec Xaviera z narażeniem życia. Po odprawie obie grupy ruszają w drogę.


W Panamie Reaper i Forearm oczekują przybycia tajemniczego osobnika, którym okazuje się Mr Sinister. Ma on ze sobą uwięzionych Jean i Scotta, których zgodnie z umową przekaże MLF w zamian za pojemnik zawierający materiał genetyczny. Zero teleportuje matrycę DNA, a Sinister sądzi iż trzyma w ręku klucz do przeszłości. MLF znika z porwanymi X-Men.


Nad Teksasem spada z nieba trafiony przez Havoka pojazd X-Force. Pomimo wysiłków grupy nie udaje się utrzymać go w powietrzu, a tylko dzięki Ricowi udaje się bezpiecznie wylądować. Tabitha nawiązuje łączność z resztą grupy w Arizonie, która rusza im na pomoc. Sam wie, że pozostało im mało czasu, bowiem ich tropem na pewno idą X-Factor.


W Egipcie budzi się właśnie prastary Bóg Śmierci. Apocalypse powstaje ze swojej komory regeneracyjnej, czując że nie powrócił w pełni sił. Zapytuje swych Mrocznych Jeźdźców czemu dokonali jego przebudzenia za wcześnie. Ze wściekłości omal nie dusi kpiącego Foxbata, lecz Barrage informuje go, iż został przywrócony do życia bowiem jego Jeźdźcy w jego imieniu porwali Grey i Summersa.


Blackbird podąża do Teksasu tropem Cerebro, aczkolwiek Alex przeczuwa że X-Force nie mają nic wspólnego z czynem Cable'a. Do tej pory Xavier pozostawiał ich w spokoju mając nadzieję iż opamiętają się i zejdą z obranej drogi, lecz teraz musi się to zmienić. Wreszcie udało się ich namierzyć, bowiem przez ostatnie miesiące Cable w jakiś sposób blokował sensory Cerebro nie pozwalając tego dokonać. X-Men starają się zrozumieć działania X-Force, a także zastanowić czym ich działania różnią się od pozostałych x-drużyn. Jak zauważa Gambit należy odróżnić akcje żołnierzy od działań dowódcy, lecz jak spostrzega Lorna być może X-Force zmieniło się tak samo jak Cable. Rozmowę przerywa namiar Alexa, który oznajmia iż cała grupa znajduje się na granicy Teksasu i Nowego Meksyku. X-Force zostali ostatecznie namierzeni.


Na orbicie ziemskiej w Graymalkin z temporalnego zawirowania wyłania się Cable witany przez głos Profesora. Tym razem nie było go w teraźniejszosci 6 dni, lecz w świecie jutra spędził ponad 11 miesięcy. Narzekając jak trudno przeżyć jest w przyszłości Dayspring nakazuje Profesorowi zrelacjonować wydarzenia ostatniego tygodnia. Po chwili dowiaduje się o porwaniu Jean i Scotta, a także ze zdumieniem spogląda na siebie, w chwili gdy dokonuje zamachu na Xaviera.


Na przedpolach rezydencji grasuje uzbrojony po zęby Bishop mając nadzieję, iż pojawią się jacyś intruzi. Jubilee przynosi mu kawę, ten jednak stwierdza iż nie ma na nią czasu, bowiem strzeże posiadłości. Jubilation radzi mu aby wyluzował, a Bishop trochę się odpręża. W tej samej chwili rozbrzmiewa sygnał alarmu dobiegający z wnętrza posiadłości. Bishop wpada do środka, otwiera ogień i... zamiera na widok Mr Sinistera, który za zakładników wziął Stevie Hunter i Val Cooper. Essex oświadcza, iż przybył pochować Xaviera.


W zachodnim Teksasie grupa uderzeniowa rozpoczyna łowy na X-Force. Przenośne skanery wykrywają obecność grupy, lecz Logan stwierdza że coś jest nie tak. Najwyraźniej X-Force przygotowało zasadzkę. Rogue nie dowierza, lecz wówczas wyładowanie energii trafia Psylocke. X-Force pojawia się w pełnym składzie gotowe stawić czoła przeciwnikom.

Autor: eXecuted Kumos

Galeria numeru

X-Men #14

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.