Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #128

X-Men #128

X-Men #128

"New Worlds"

Postacie
Cytat

Siryn: "Can we use our school nicknames instead of these daft ponsy 'gladiator' names?"
Cannonball: "Cool. I was 'Jet-Ass' for five weeks when I was a kid. That's better than 'Cannonball'"
M: "Forget it. I'm suposed to be a super hero called 'Stinky'?"

Streszczenie

Profesor X ogłasza w telewizji otwarcie biura X-Corporation w Paryżu. Jeśli w Europie pojawi się jakieś zagrożenie ze strony mutantów, agenci Xaviera natychmiast się tym zajmą. Kwatera X-Corporation okazuje się byłą bazą X-Corps - ludzie Xaviera przejęli ją, aby spróbować naprawić to, co zepsuł Banshee i zatrzeć złe wrażenie po jego organizacji. W środku nowi ochotnicy: Multiple Man, Siryn, M, Rictor, Darkstar i Cannonball przygotowują się do pierwszej misji swojej drużyny, co okazuje się trudne, gdyż wszyscy cierpią na kaca. Jean Grey przedstawia im plan akcji - mają pomóc w ewakuacji pociągu, który wykoleił się w podziemnym tunelu pod miastem. Odczyty wskazują, że w katastrofę mogą być zamieszani mutanci. Dyskutując o zmianie swoich pseudonimów, drużyna rusza do tunelu. Z okna kwatery głównej obserwują ich Profesor X i Jean. Charles jest bardzo zadowolony z ostatniego rozwoju wypadków. Dzięki Cassandrze, która ujawniła, że jest on mutantem, świat zaczął przychylniej odnosić się do homo superior. Wielu zabłąkanych do tej pory mutantów zgłosiło się na ochotnika do X-Korporacji a Emma Frost, kiedyś zaciekły wróg X-Men, teraz stała się jednym z jego najbardziej zaufanych współpracowników. W ten sposób zło, które czyniła Nova, przyniosło również dobre konsekwencje, choć kosztowało to życie milionów mutantów. Profesor kończy swoje filozoficzne dywagacje i przystępuje do badania Jean, która chce jego potwierdzenia, że jej ostatnie manifestacje mocy Phoenix nie stanowią dla nikogo zagrożenia.


W innej części Paryża grupa komandosów poszukuje uciekiniera. Ubrany w biały strój, zamaskowany mężczyzna nie ma jednak zamiaru ukrywać się przed nimi. Błyskawicznie rozprawia się ze wszystkimi żołnierzami i rusza swoją drogą.


W bazie X-Corporation Jean opowiada Xavierowi o swojej zmianie postrzegania świata - jej zmysły są jednością, nie odczuwa już smaku czy zapachu jako osobnych doznań. Profesora najbardziej zdumiewa sposób, w jaki uratowała jego umysł - przenosząc go do swojego a następnie dzieląc na miliony części, rozsiane w umysłach innych ludzi [New X-Men#125 - Christoff]. To coś, co powinno być niemożliwe nawet dla telepatki jej kalibru. Charles zaczyna test - stawia przed Jean komplet sztućców i obserwuje, jak z niebywałą precyzją operuje ona kilkunastoma przedmiotami na raz. Jego podziw zwiększa się, kiedy wyczuwa ona jego dotyk na jednym z widelców. Sama Jean jest zaskoczona, że czuje nawet tętno profesora. Tymczasem wokół niej zaczyna płonąć ogień Phoenix. Xavier jest zaniepokojony tą manifestacją i prosi kosmiczną potęgę we wnętrzu Jean o rozmowę. Phoenix zgadza się i ukazuje mu wizję zniszczonego świata, który odradza się w płomieniach. To jest właśnie jej los - umierać i odradzać się w ogniu poświęcenia. Moc kończy audiencję i Jean wraca do normalnego stanu, zauważając śmigłowce latające dookoła bazy. To brygada antyterrorystyczna szukająca ubranego na biało zabójcy, który nagle wyłania się z cienia i prosi profesora o azyl, obiecany wszystkim homo superior. Twierdzi, że nazywa się Fantomex i jest najbardziej poszukiwanym w Europie mutantem - kryminalistą. Na razie wiadomo o nim tylko, że wszelkie próby skanowania jego umysłu kończą się porażką i że potrafi świetnie czytać język ciała.


Tymczasem drużyna mutantów dociera do wejścia tunelu, nie zauważając żadnych oznak katastrofy. X-Men wchodzą do środka.


Podczas gdy oddziały antyterrorystyczne otaczają budynek X-Corporation, ranny Fantomex opowiada o bezcennej dla rządu rzeczy, zwanej Weapon XII, którą próbował ukraść z wraku pociągu. Twierdzi, że jeśli ludzie Xaviera weszli do tunelu, to prawdopodobnie już nie żyją.


Rzeczywiście, miejsce to zmieniło się właśnie w piekło. Dziesiątki ludzi, w tym duplikaty Madroxa, uciekają i przepychają się między sobą. Siryn razi na oślep swoim sonicznym głosem a wszędzie rozlegają się okrzyki "Nie pozwól im się dotknąć!"


W posiadłości Xaviera w U.S.A. Cyclops żali się, że jego związek z Jean popsuł się od czasu, gdy uwolnił się spod wpływu Apocalypse'a. Wie, że stał się inną osobą, ale boi się o tym porozmawiać z żoną, gdyż mogłaby go znienawidzić. Wydaje mu się jednak, że słuchająca jego zwierzeń Emma Frost może mu pomóc. Ta, wyzywająco rozparta na krześle, z przyjemnością się zgadza.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #128

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.