Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #11

X-Men #11

X-Men #11

"X-Men vs X-Men (again)"

Postacie
Cytat

Mojo: "It seems to me there are some actors who are rewriting their lines!"
Gambit: "You heard the man! Back to the script!"

Streszczenie

Alison odzyskuje przytomność u stóp mężczyzny, który oznajmia iż nazywa się Mojo II:kontynuacja. Jego celem jest obalenia reżimu bezkręgowych i ma nadzieję, że Alison mu w tym pomoże. Ta zgadza się, zastanawiając się jednocześnie co właściwie robi w tym zwariowanym świecie.


Tymczasem pod wielką kopułą, na oczach tysięcy widzów trwa starcie X-Men z X-Men. Gambit walczy z Beastem, a Longshot broni się przed wyposażoną w ostre szpony Lilą. Podczas gdy Psylocke dusi Scotta kontaktuje się z nią telepatycznie Xavier. Na ekranie walkę obserwuje Mojo i zmusza do patrzenia na to wszystko Xaviera, nie wiedząc iż ten ma już własny plan do realizacji którego właśnie przystapił.


Tymczasem do pomieszczenia w którym znajduje się Mojo skrada się Dazzler w towarzystwie rebeliantów.


Xavier najwyraźniej przejął kontrolę nad Betsy, bowiem przeprasza telepatycznie Scotta za to co za chwilę uczyni. Zrywa mu wizor i optyczny promień trafia w szybę, za którą ukrył się Mojo. Jak stwierdza jednak grubas, nikt i nic nie przebije mojonium. Xavier zmienia więc plany i promień trafia w Rogue, niszcząc jej kajdany i wyrzucając ponad kopułę. Tam mutantka orientuje się że zniknął wpływ Mojo i znowu jest sobą, lecz nie wie co się stanie gdy powróci na dół. Wówczas telepatycznie łączą się z nią Scott i Psylocke, oznajmiając iż Profesor po kolei uwalnia ich umysły. Następna w kolejce jest Jubilee. Cyclops mówi Rogue co ma dalej uczynić.

Dazzler i jej grupa natrafiają na opór i rozpoczyna się walka ze strażnikami strzegącymi pomieszczenia w którym jest Mojo.

Na arenie Gambit ogłusza Psylocke, nim Profesor zdołał sięgnąć do jego umysłu. Jubilee straszy fajerwerkami Wolviego, ten jednak nagle się wścieka i skacze na nią z wyciągniętymi pazurami. Przelatuje nad Jubilation i uderza w mojonium. Nawet jemu nie udało się go przebić, lecz naruszył szybę. Wówczas z dużą prędkością z góry spada Rogue, rozbijając tworzywo i dostając się do środka. Gdy opada pył Mojo wydaje się nietknięty, a Rogue leży u jego stóp, lecz obserwujący to mieszkańcy Mojowersum dość już mają ucisku bezkręgowych. Postanawiają wzniecić rewolucję. Do walki zagrzewa ich widok Mojo II:kontynuacji i Dazzler, którzy właśnie wkroczyli do studia telewizyjnego. U ich boku staje Longshot i X-Men, a trójpalczasty oznajmia iż nadszedł koniec grubasa. Gdy do studia wdzierają się ludzie, a Mojo zaczyna atakować ich swą energią Longshot skacze i w błysku światła wbija weń miecz.


Tyrania Mojo upadła, a rządy po nim przejmie Mojo II:kontynuacja. Jak zauważa Xavier, Dazzler i Longshot nie mogli dać lepszego prezentu synowi, który im się wkrótce urodzi. Podczas gdy na ulicach trwa świętowanie, a X-Men odpoczywają przed powrotem do domu Longshot oznajmia Dazzler iż nazwą swe dziecko Shatterstar.


 

 


 

 

 

"Over again..."

Scenariusz: Scott Lobdell

Rysunki: Mark Texeira


* Maverick, Aleksander Ryking, Warhawk

Maverick strzela z karabinu do białoskórego mutanta, lecz orientuje się iż pociski zatrzymują się na jego skórze z omnium. Dr Ryking nazywa przeciwnika Mavericka swym największym eksperymentem bio-inżynieryjnym. Istota wykrzykuje, iż z rozkazu Barringtona będzie chronić Rykinga. Po chwili wybuch ciska Maverickiem o ścianę.


Ryking błaga istotę aby zabiła Mavericka, mutant oznajmia iż uczyni to jedynie dlatego iż najemnik jest przyjacielem X-Men. A to przez nich istota przestała być człowiekiem i zmieniła się w stwora, którym jest teraz. Podsłuchujący tego dialogu Maverick zastanawia się o co chodzi, skoro X-Men spotkał jak do tej pory jedynie raz w Berlinie. Maverick skacze i otiwera ogień. Tym razem kule trafiają w miejsca naruszone już wcześniej i ranią istotę, a Ryking wpada w panikę wykrzykując iż istota wybuchnie, bowiem jest chodzącą baterią. Ryking krzyczy iż to nie on przesłał pliki Projektu Xavier 1964 Charlesowi Xavierowi. Wówczas następuje wybuch. Gdy opada pył Maverick odchodzi, pozostawiając za sobą zwłoki Rykinga.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #11

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.