Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #72

X-Men #72

X-Men #72

"Life Lessons"

Postacie
Cytat

Marrow: "So why don't we cut the bull and get down to it then?"
Wolverine: "Kids today... no respect for old-fashined conversation. Good. SNIKT!"

Streszczenie

Marrow wie, iż nie ma racji i z zawiści, iż miała do tej pory nieszczęśliwe życie, w którym musiała walczyć o wszystko, zamierza obrzydzić je pozostałym. Siedzi nad rosiczką, którą trzyma w swym opustoszałym pokoju, jako parodię roślin hodowanych przez Storm i każe się wynosić staruszkowi, kóry nie jest od tego aby ją pouczać. Logan powtarza, iż jeśli zamierza z nimi pozostać, będzie musiała przestrzegać ich zasad. Marrow oznajmia, że nikt jej do tego nie zmusi i wyciąga kości. Logan wysuwa pazury.


Jerozolima. Gabrielle Haller kończy pisać list do senatora Kelly, w ktorym postuluje aby dokończył to co rozpoczął kończąc Operację Zero Tolerancji. Powinien uwolnić z więzienia Charlesa Xaviera. Zmęczona wychodzi na balkon, gdzie widzi kogoś unoszącego się w powietrzu, kto stwierdza iż wolność tak jak prawda to czasem tylko iluzja.


W rezydencji Sam staje przed drzwiami z napisem wydrapanym przez Marrow, prowadzącym do piwnicy w której przebywa. Gdy je otwiera, zatrzaskuje je gwałtowny wiatr. Storm oznajmia, iż nie może wejść do środka, a gdy słyszy iż Sam chciał jedynie porozmawiać z Marrow, słyszy iż może udać się do Maggota lub Cecili. Storm znie zamierza dopuścić do wizyty u kogoś, kto stał za Gene Nation [Uncanny X-Men #325]. Wściekły Cannonball oznajmia, iż znowu traktowany jest jak dziecko i startuje. Mija Josepha i Beasta naprawiających dach rezydencji. Storm ląduje koło nich, mowiąc iż na Samie jak i na innych odbija się grustracja z powodu OZT, Onslaughta i zdrady Gambita. Cannonball mija lecąc siedzącą pod drzewem Cecilię, która rozmyśla nad życiem, które utraciła gdy wyszło na jaw iż jest mutantką. Pojawia się Maggot, który pomimo jej próś nie chce opuścić jej towarzystwa.


Marrow walczy z Loganem, który zadaje jej kolejne ciosy łokciami nazywając terrorystką. Wściekła wykrzykuje, iż ludzie powinni zapłacić za to co uczynili mutantom. Logan przebija ją pazurami, a w odpowiedzi Marrow rzuca w niego swymi kośćmi.


Przed Gabrielle ląduje Sabra. Informuje, iż musiała przybyć ze względu na wagę posiadanych informacji dotyczących Erica Lensherra. Wręcza jej dossier wskazujące, iż nie jest to prawdziwa tożsamość Magneto. Za jej stworzeniem stał najprawdopodobniej George Oderik, jeden z najlepszych fałszerzy Europy Środkowej. Gaby żąda aby go do niego zabrała, chcąc raz na zawsze uajwnić sekret Magneto.


W rezydencji Joseph zastanawia się kim jest. Mistrzem magnetyzmu, czy też Josephem? Chciałby dowiedzieć się kim jest naprawdę. Przypomina sobie iż w Antarktyce Maggot sprawiał wrażenie, iż go poznał. Maggot tymczasem rozmawia z Cecilią, obserwując uważnie Josepha. Pędzący na niebie Cannonball uświadamia sobie, iż nie powinien rezygnować tak łatwo, a wściekłość powoli mu mija. Zawraca decydując się dać X-Men drugą szansę.


W Rumunii George Odekirk ma niepodziewanego gościa. Przerażony spogląda na unoszącego się nad ziemią Magneto, który oznajmia iż przybył zakończyć jego karierę.


Marrow walczy z Loganem, wykrzykując iż jedyne czego chce to odrobinę respektu. Ten powstrzymuje jej kolejne ataki, mówiąc iż tak naprawdę nie jest wojowniczką i zdaje sobie z tego sprawę. Właśnie dlatego przybyła do szkoły. Logan oznajmia, iż X-Men dadzą jej drugą szansę, pomimo tego co uczyniła z Gene Nation. Wyciąga do niej rękę, a wówczas Marrow wbija w niego kość. Po nudynku niesie się krzyk zranionego Logana.


Magneto oznajmia, iż Odekirk go zawiódł. Poprzysiągł iż niegdy nie zdradzi, że stworzył jego tożsamość, lecz stało się inaczej. Dlatego zginie. Zabija fałszerza, oznajmiając iż pozostał jedynie Magnus. Gdy na miejsce docierają Sabra i Gabrielle znajdują jedynie trupa. Wiedzą iż Magneto powrócił.


Marrow oznajmia, iż nauczyła się od niego jednego. Że słabi, usiłujący pomóc innym tak jak on jej, przegrywają. Wówczas Logan przerzuca ją i rzuca się ze zwierzęcą furią w jej stronę z wyciągniętymi pazurami. Logana powstrzymuje Cannonball. Marrow ucieka. Pojawia się reszta X-Men, zaś Sam wściekły wyrzuca Ororo iż to co zaplanowała, mogło skończyć się śmiercią Logana lub Marrow. Najwyraźniej drugie szanse nie są już dawane w zespole. Storm wykrzykuje iż Sam nie rozumie, ten jednak odchodzi nie słuchając jej polecenia aby pozostał. Ororo orientuje się, iż nawet jej dowództwo zostało zakwestionowane.


Marrow ucieka do tuneli i rannej Callisto. Gdy ta pyta o szkołę, Marrow twierdzi iż czuje się tam dobrze.


Salem. Policja odnajduje zwłoki włóczęgi, a ślazy śluzu, jakby coś pełzło, prowadzą przez las w stronę szkoły.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #72

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.