Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #137

X-Men #137

X-Men #137

"Riot At Xavier's" - part 3: "Riot at Xavier's"

Postacie
Cytat

Quentin Quire: "It's adapted from a blueprint of Magneto's helmet we found on the net. He had a lot of good ideas, you know."
Xavier: "Yes. He was kind to animals and he could dance the tango to championship standard. He was also a psychopatic murderer and a poor role model in most other respects, Quentin."

Streszczenie

Instytut Xaviera. Zadowolony że ściągnął uwagę wszystkich, Quentin Quire zamyka okno i zwraca się w kierunku swojego jeńca - Charlesa Xaviera. Jakby usprawiedliwiając się, mówi mu, że nie jest złoczyńcą. On i jego gang chcą zniszczyć całe dziedzictwo X-Men i zastąpić je swoim, ale nie dlatego, że są potworami. Po prostu są młodzi i mają do tego prawo. I sądzi, że może udowodnić Xavierowi swój punkt widzenia. Zakuty w hełm tłumiący telepatię profesor stwierdza, że Magneto to zły wzór do naśladowania. Jego byli uczniowie pytają, gdzie był, kiedy zabito Jumbo Carnation [NXM #134 jeśli ktoś nie pamięta].


Przed budynkiem Emma i Beast próbują zapanować nad rosnącym niepokojem. Tymczasem Redneck ponownie rozgrzewa Globa Hermana i ten zaczyna z okna rzucać w tłum płonącym woskiem, z którego jest zbudowany. Dzięki sprawnej ewakuacji udaje się odprowadzić ludzi na bezpieczną odległość. Emma przyznaje rację swoim wychowanicom, które od dawna twierdziły, że Quire szykuje coś złego na Dzień Otwarty. Stwierdza jednak, że cała ta akcja to tylko krzyk rozpaczy nadąsanego dzieciaka i nie umywa się do tego, co dawniej robili jej wychowankowie. Zmieniając się w diament kpi z dokonań Gangu Omega - niejasne żądania i kilka wybitych okien. Esme pyta ją, czy jej dawni uczniowie nie zostali wszyscy zabici [polskie X-Men 5/95]. Frost zbywa ją półsłówkami i odchodzi. Esme stwierdza, że ich mistrzyni próbuje im tylko zaimponować. Emma zbliża się do budynku, gdzie studenci - zwolennicy obu stron walczą między sobą. Na okrzyk "Przejąć szkołę!" sarkastycznie zapytuje, co zamierzają potem.


Xavier próbuje wyperswadować Quentinowi jego działania, ale ten każe go zakneblować. Cały jego gang ponownie inhaluje się Kopem i zmierza w kierunku schodów. Widać, że Quire sam nie wie do końca, co dalej. Na półpiętrze czeka na nich Wolverine, który próbuje przemówić Quentinowi do rozsądku. Radzi mu się zastanowić, zanim przez ten wygłup poleje się krew. W odpowiedzi Quire pyta go, czy czuje to nieznośne uczucie z tyłu głowy. Logan zostaje przytłoczony potokiem wspomnień, w tym tych ukrytych. Widzi siebie jako młodego człowieka a jakieś głosy nazywają go "James". Zostawiając zdezorientowanego Rosomaka, gang schodzi na dół. Jego przybycie oznajmia potężny wybuch, naruszający ścianę budynku. Kiedy Xavier na górze krzyczy z rozpaczy, odłamki cegieł i szkła ranią kłębiących się ludzi i studentów. Kawał szyby przedziera na pół kostium Dummy'ego i Beak może tylko bezsilnie patrzeć jak jego przyjaciel rozpływa się w powietrzu. Tłum zbuntowanych studentów z Redneckiem, Radianem i Tatoo na czele podchodzi do Cyclopsa, Beasta i Xorna. Summers każe im odłożyć broń, ale Redneck nie słucha. Wskazując na uciekających ludzi pyta, jak mogą pozwolić im pozostać przy życiu. Nie dyskutując już, Scott trafia go promieniem w twarz i oznajmia, że każdy następny agresor skończy ze złamanymi kończynami. Nie będą tolerować zabójców. Tatoo pyta, co z zabójcami Jumbo Carnation. Beast wyjaśnia co ustaliło śledztwo - Jumbo został pobity przez ludzi, ale przyczyną jego śmierci było przedawkowanie Kopa. Proponuje wszystkim, żeby się uspokoili. Radian podchodzi bliżej i znienacka razi nauczycieli swoimi promieniami, krzycząc o kolejnych kłamstwach Xaviera. Cyclops uskakuje i trafia go w nogę. Fazując, Tatoo wkłada dłoń w głowę Scotta i ostrzega go, że jeśli się scali, on umrze. Wkładając swoją rękę w jej głowę, Emma proponuje, żeby się poddała. Tymczasem płonący wręcz Glob Herman rzuca się biegiem za uciekającym autobusem, krzycząc, że jest zabójcą ludzi. Beast proponuje Cyclopsowi i Xornowi, żeby oczyścili dobre imię Instytutu, ostro kładąc kres zamieszkom.


Sala Cerebry. Piątka Stepford Cuckoos, prowadzona przez Sophie realizuje własny plan. Dzięki urządzeniu mogą zwiększyć swoją moc dziesięciokrotnie i stawić czoła Quentinowi. Nie są jednak zgodne co do tej akcji. Domyślają się, że jeśli przegrają, Quire wykorzysta je seksualnie i wspominają los nieszczęsnych Hellions. Głos Sophie bierze jednak górę. Dziewczyna siada na stanowisku i wdycha dodatkowo porcję Kopa. Gdy zakłada hełm, umysły sióstr są już z nią połączone.


Stojący przy wejściu do Szkoły Quire wykrzykuje, że to miejsce niczego go nie nauczyło. Z budynku wychodzi Xavier, oświadczając, że hełm okazał się tak daremny jak cały jego plan. Mówi do Quentina telepatycznie, wciąż mając zaklejone usta. Ten śmieje się z niego, mówiąc, że czuje jego myśli i że wie, iż kazał mu zwątpić w wiele dogmatów. Xavier każe mu skończyć te bezowocne rozruchy, ale Quire nie chce ustąpić przed metodami, które zmieniły ich w ofiary. Profesor sugeruje, że tylko on czuje się jak ofiara. Nagle z przerażeniem zrywa taśmę z ust. To nadchodzi czwórka młodych telepatek z mentalną projekcją Sophie nad nimi. Widać, że wysiłek związany ze zwiększeniem mocy jest ogromny i wszystkie zaczynają krwawić z nosów. Jak zwykle mówiąc razem, uświadamiają Quentinowi, że wcale nie była to walka młodości z doświadczeniem czy anarchii z władzą. Słaniając się pod wpływem ich ataku, chłopak przyznaje, że zrobił to wszystko tylko po to, żeby zwróciły na niego uwagę. Dziewczęta wysilają umysły i Quire pada na ziemię, wijąc się w konwulsjach. Do wejścia powoli schodzą się studenci. Podnosząc się Quentin z trudem mówi, że po prostu chciał coś zmienić, stać się sławny i że nie chciał nikogo skrzywdzić. "Więc po prostu tego nie przemyślałeś, panie Quire?" pyta Emma, wynosząc z budynku wyglądającą na martwą Sophie.

Autor: Christoff

Galeria numeru

X-Men #137

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2020 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.