Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #31

X-Men #31

X-Men #31

"Soul Possesions" - part 1: "The Butterfly and the Hawk"

Postacie
Cytat

Psylocke: "Getting shy in your old age?"
Archangel: "Ouch, you cut so deep."

Streszczenie

Z Mojowersum Spiral spogląda w przeszłość, na Kwannon skaczącą ponad dachami Tokio. Widzi jak zabójczynię chwyta Matsuo Tsurayaba, nazywając swą ukochaną motylem. Kwannon prostuje, przypominając iż jest jastrzębiem. Spiral przełącza widko na teraźniejszość i jak zawsze widzi świat oczami Betsy Braddock, której w Mojoświecie zainstalowano niegdyś oczy nagrywające wszystko co oglądała Psylocke. Widzi Revanche stojącą z wyciągniętą kataną nad śpiącym Xavierem po czym obraz się urywa. Mogło stać się tak tylko w jednym wypadku...


Xavier wręcza Psylocke katanę i pakunek pozostawiony przez Revanche, która zniknęła maskując telepatycznie swą wcześniejszą obecność w pomieszczeniu. Opuściła rezydencję, zaś Psylocke otwierając pakunek widzi wewnątrz bioniczne oczy. Spiral wie już iż Betsy wydarła sobie implanty i zastanawia się dokąd mogła udać się Betsy.


W Japonii Matsuo wspomina chwile spędzone z Kwannon. Była jego kochanką, którą podstawił Nyoirinowi. Ten zdradzał jej w łóżku wszelkei sekrety i zwierzał się ze swych działań mogących zaszkodzić Hand. Pojawia się Spiral, którą Matsuo obwinia o to co się wydarzyło. Użył maszynerii z Mojowersum, aby dać Kwannon telepatię, a zamiast tego otrzymał połączone i podzielone dwa umysły w dwóch ciałach. Spiral oznajmia, iż będzie miał ostatnią szansę odzyskania Kwannon. Matsuo błaga zabójczynię, aby nie zrujnowała życia Kwannon jeszcze bardziej.


Psylocke w sali ćwiczeń wycina w pień kolejne kohorty wrogów. Pojawia się hologram Angela, który pyta czy aby udowodnić iż jest jastrzębiem zaatakuje także jego. Psylocke stają przed oczami słowa Matsuo i bez wahania przecina hologram. Z pomieszczenia kontrolnego Archangel proponuje aby ochłonęła i proponuje iż zabierze ją do Salem na śniadanie. Psylocke zgadza się.


Xavier rozmawia z Hankiem wyznając iż po ostatnich wydarzeniach, a zwłaszcza po tym jak wymazał umysł Magneto, odejściu Logana, Scotta i Jean potrzebuje jego wsparcia. Chce aby Beast przejął dowodzenie nad niebieską formacją. Ten odmawia, bowiem pragnie w ogóle wycofać się z tego typu działalności i skupić na znalezieniu lekarstwa na wirusa spuścizny. Proponuje aby dowodzenie przejął Banshee, lecz Xavier ucina iż pragnie aby przejął Akademię Massachusetts. Jak się okazuje White Queen w swym testamencie zapisała budynki Instytutowi Xaviera, w razie gdyby zginęła bądź nie była w stanie prowadzić działalności. Xavier pragnie otworzyć tam na nowo szkołę dla młodych mutantów. Beast zgadza się.


Na piętrze Rogue rozmawia z Gambitem, który zastanawia się czego z jego strony obawia się mutantka. Ona pragnęłaby poznać jego sekret, który pragnie ukryć przed X-Men.


Matsuo wspomina jak Kwannon odrzuciła miłość w imię honoru. Gdy udał się zabić Nyoirina ona stanęła mu na drodze, bowiem tak dyktował jej honor. Walczyli, a gdy Matsuo ciął Kwannon swym mieczem, aby ją ocalić usiłował połączyć jej ciało z umysłem Psylocke. I stało się tak jak się stało [Uncanny X-Men #256], a Revanche która właśnie wpada przez okno z opaską w miejscu gdzie niegdyś miała oczy nie jest mu bynajmniej wdzięczna. Oznajmia, iż uwięził połowę Kwannon w ciele, które umiera.


Warren i Betsy spacerują po Salem, a ta pokazuje mu oczy Revanche. Wyjaśnia, iż nigdy nie zdradziła X-Men jaki dar otrzymała od Mojo, zaś po wydarzeniach w Dallas pewna była, iż oczy nie rejestrują wydarzeń, bowiem X-Men stali się niewidoczni dla technologii. Po swej przemianie za sprawą Matsuo, nie sądziła aby te oczy jeszcze kiedyś się pojawiły, aż do chwili powrotu Revanche. Oboje zastanawiają się czemu Betsy wyrwała je sobie.


Revanche poznaje wreszcie prawdę. Po tym jak Kwannon stała się Psylocke i odeszła, Matsuo postanowił wskrzesić z resztek jej wspomnień i dzienników Nyoirina swą kochankę. Tak w pustą skorupę ciała Betsy wlał to co mu pozostało i narodziła się Revanche. Prawdziwą zaś i jedyną Psylocke, jest Kwannon. Revanche wręcza mu sztylet prosząc aby wyzwolił ją z tego co jej uczynił. Ukazuje mu swe ciało, pokryte opuchlizną wirusa i prosi aby zadał jej cios uwalniając ją od choroby. W chwilę później w miejscu jej śmierci wyzwala się energia.


W Salem Psylocke czując śmierć Revanche rozbija samochód na drzewie. Czeka tam już na nią Spiral.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #31

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.