Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #10

X-Men #10

X-Men #10

"Where Happy Little Bluebirds Fly..."

Postacie
Cytat

Beast: "Rojo!"
Longshot: "Rho' Rojo? I mean Who's Rojo?"

Streszczenie

Longshot spada na łeb i na szyję, uderzając w stojące na ziemi domy. Najwyraźniej kogoś przygniótł, tylko kogo? Kim jest i co tu robi, a także dlaczego wydaje mu się że nie jest już w Kansas? W odpowiedziach na te pytania nie są w stanie pomóc mu jego towarzysze, którzy także nie wiedzą kim są: wątpiący we wszystko Cyclops, bojaźliwy Wolverine i uwięziona za blaszaną osłoną Rogue. Pojawia się także niebieski stwór warczący do Longshota cały czas jedno słowo: Rojo. Nagle Longshot zaczyna wszystko rozumieć. Za wszystkim stoi Mojo, który wszystkim zamieszał w głowach umieszczając ich w tej tandentnej wersji Czarnoksiężnika z Oz. Tak jak Beastowi uwypuklił jego zwierzęcą naturę, uczynił coś z każdym członkiem X-Men. Longshot usiłuje to uzmysłowić swym towarzyszom, a ci stwierdzają iż być może czarnoksiężnik pomoże odnaleźć Cyclopsowi rozum, Rogue serce a Loganowi odwagę. W końcu jest czarnoksiężnikiem.


Rozpoczęcie wyprawy do szmaragdowego grodu obserwuje Mojo, zmuszając Xaviera do patrzenia co uczynił z jego X-Men. Majordomo informuje iż oglądalność przekracza wszelkie oczekiwania, odciągając bezkręgowych od oglądania pirackich audycji. Mojo jest niepocieszony jedynie tym, iż nie wpadł na taki pomysł wcześniej, bowiem klasyka zawsze jest najlepsza. Gog sprowadza przed jego oblicze resztę uwięzionych, a wściekły Gambit oznajmia iż pora nakręcić "Upadek Mojo". Grubas stwierdza, że w tym celu należałoby zatrudnić X-Factor, a następnie Majordomo wyświetla film, pokazujący jak łatwo zostali schwytani X-Men.


Gdy przybyła do nich Dazzler którą teleportował Meek, prosząc o pomoc w obaleniu Mojo i ocaleniu Longshota, jedynie Gambit zorientował się że Meek coś knuje. Nawet on nie zdołał jednak powstrzymać go przed wyteleportowaniem X-Men z rodzimego wymiaru. Chwilę później znaleźli się w Mojowersum, a grubas rozpoczął kręcenie "X-Men walczą o swe życie VIII". Xavier został sparaliżowany telepatycznie na początku, potem padł Gambit, na szczęście Scott przebił się do aparatury dźwiękowej i podkręcił ją na maksa. To sprawiło iż choć wszyscy musieli zatkać uszy Alison rozbłysła jasnym światłem. Zaatakowała napastników, a na końcu Mojo którego trafiła w głowę. Na grubasie nie zrobiło to większego wrażenia, zatem Dazzler przeskoczyła nad nim i pobiegła po pomoc. Nagle na jej drodze stanął Longshot, po przepraniu mózgu największa gwiazda programów telewizyjnych. chwilę później Alison została trafiona i runęła w dół, w otchłań, a w studiu telewizyjnym Mojo świętował schwytanie X-Men.


Mojo triumfując kończy wyświetlanie filmu, który pokazywał Xavierowi. Teraz wpadł na nowy szatański pomysł, który Charles może zobaczyć bowiem Longshot i jego grupa wkraczają właśnie do szmaragdowego grodu. Drogę zastęują im jednak odpowiednio uwarunkowani Gambit, Psylocke, Jubilee i Lila Cheney. Wolverine cofa się przerażony, lecz Longshot oznajmia iż nawet jeśli mieliby walczyć, to pomszczą schwytanie Profesora X i śmierć jego narzeczonej. Mojo słysząc to śmieje się głośno, nie wie jednak że Dazzler została właśnie odnaleziona. Nadawcy pirackich audycji postanawiają za jej pomocą odłączyć Mojo od sieci.


 

 


 

 

 

"Last Stand"

Scenariusz: Scott Lobdell

Rysunki: Mark Texeira


* Maverick, Aleksander Ryking
* Warhawk

Otoczony przez przeciwników którzy wycelowują weń karabiny Maverick oznajmia im, iż nadeszła ich ostatnia szansa aby się poddać. Uzbrojeni mężczyźni nie wierzą, lecz gdy u stóp Mavericka ląduje granat, a on sam zamyka się wewnątrz swej zbroi, rzucają się do ucieczki. Po chwili następuje wybuch.


Na monitorze obserwuje to Aleksander Ryking, naukowiec współpracujący niegdyś z Brianem Xavierem i Kurtem Marko. Stojący za nim mężczyzna przypomina mu, iż został przewieziony na tę wysepkę jedynie dlatego iż Barrington żąda od niego odpowiedzi na kilka pytań. Wówczas ścianą wstrząsa wybuch. Staje tam Mavierick, którego celem było odnalezienie Rykinga. Zniknął on niedawno, a wojskowi zorientowali się że wraz z nim przepadły pliki "Projektu Xavier 1964". Niestety, tuż za Maverickiem pojawia się coś dużego i białoskórego, co zdaje mu spory cios. Maverick zakłada maskę i wstaje stawić czoła kolejnemu mutantowi.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #10

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.