Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #9

X-Men #9

X-Men #9

"The not so easy"

Postacie
Cytat

Jubilee: "Does anyone know if I'm too young to join the New Warriors?"

Streszczenie

[kontynuacja z "Ghost Rider #26"]


X-Men stoją przed Ghost Riderem, który przemienia się w jednego z Brood, a królowa spogląda z sufitu na mutantów stwierdzając iż teraz dysponuje mocą, której nikt nie powstrzyma. Choć jak najdłużej chciała uniknąć spotkania z mutantami, sami wpadli w jej ręce. Logan stwierdza, iż to trochę zbyt mało aby ich powstrzymać, a wówczas pojawiają się kolejni wojownicy. X-Men rzucają się do walki. Bella Donna walczy u boku Gambita, podczas gdy Psylocke atakująca na flance Scotta zauważa iż Jubilee gdzieś zniknęła. Skacze na nią właśnie Ghost Rider, lecz Jubilation ratuje w ostatniej chwili Beast wyciągając ją spod pazurów upiora i mocno go przy tym kopiąc. Wolverine jak zwykle nie patyczkuje się z przeciwnikiem i skacze wprost na królową, pomimo zakazów Cyclopsa. Zgodnie z przewidywaniami Scotta królowa uciekając w panice sprawia iż podziemna sala zawala się. Walczący spadają w dół.


Rozdzieleni od pozostałych Gambit i Bella Donna mają wreszcie okazję wyjaśnić sobie sprawy dotyczące ich małżeństwa. Bella Donna kocha Remy'ego i oddałaby za niego życie, lecz ten opuścił ją honorując w ten sposób umowę klanów, choć gdyby tylko poprosił jego żona odeszłaby z miasta wraz z nim. Gambit może ją jedynie przeprosić za decyzję którą podjął, bowiem ta wydawała mu się wówczas słuszna.


W innym miejscu Beast podnosi się i widzi Wolviego rzucającego się w jego stronę z wyciągniętymi pazurami. Jak się okazuje celem jest Ghost Rider, który wylądował niedaleko. Problemem jest jednak iż upiora nie da się zabić, bowiem jest już martwy. Ogonem ciska Logana o ścianę, lecz Beast zauważa nim sam wyląduje w tamtym miejscu, iż ich przeciwnik ma dziwne opory. Oznacza to iż proces transformacji nie dobiegł jeszcze końca i da się go odwrócić. Ghost Rider wykrzykuje że jest to niemożliwe, po czym rzuca się do ucieczki. Beast i Wolverine ruszają jego tropem widząc iż najprawdopodobniej aby powstrzymać upiora przed zamianą w obcego będą go musieli zabić, lecz nie mają pojęcia jak uczynić to z kimś, kto już nie żyje.


Nieopodal Scott i Betsy wstają po upadku, a Psylocke zwraca uwagę iż są wreszcie sami we dwoje. Cyclops po chwili konsternacji stwierdza iż muszą odnaleźć pozostałych.


Jubilee widząc wokół siebie martwych Brood wpada w panikę i zaczyna uciekać. Dobiega do pomieszczenia, w którym znajdują się setki kokonów, gdzie znajduje ją i ucisza Rogue. W kokonach znajdują się żywi ludzie przygotowywani do transformacji, których mutantki zaczynają uwalniać. Problemem jest Ghost Rider, który pojawia się w pomieszczeniu. Rzuca się na Rogue, lecz zostaje trafiony salwą Cyclopsa. Nie rezygnuje i wraz z innymi obcymi atakuje X-Men. Powstrzymuje ich Psylocke, lecz upiór chwyta Cyclopsa, stwierdzając że brood znaleźli wśród złodziei i zabójców idealny materiał genetyczny, planowany od pokoleń przez aranżowane małżeństwa. Wówczas pojawiają się Gambit i Bella Donna atakując go, nim zdoła zdradzić więcej sekretów klanu. Od tyłu podkrada się Psylocka i wbija w głowę upiora psychonóż.


Na plan astralny przenika wraz z nią Bella Donna. Znajdują tam ludzkiego nosiciela demona, Daniela Ketcha. Psylocke psychonożem uwalnia go od asymilującego się Brood i wraz z Bella Donną stawia czoła obcemu. Dzięki zaklęciu Bella Donny wszystko znika w wielkim błysku.


Po wyjściu z planu astralnego Betsy widzi Ghost Ridera który powrócił do normalnego stanu. Niestety zaklęcie wyczerpało moce Bella Donny, która umiera w ramionach Gambita. Remy oddaje jej ciało uwolnionemu z kokonu członkowi klanu i wraz z resztą X-Men wyrusza na polowanie na obcych, tak jak Ghost Rider poszukując teraz zemsty.


[ciąg dalszy w "Ghost Rider #27"]

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #9

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.