Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #30

X-Men #30

X-Men #30

"The Ties that Bind: The wedding of Jean Grey and Scott Summers"

Postacie
Cytat

Beast: "We seem to have encountered an opponent far more dangerous than Magneto, more devious than Mr Sinister, more dastardly than..."
Cyclops: "I'm doomed."

Streszczenie

Jean stoi w białej sukni ślubnej czytając list od Logana, który życzy jej Scottowi wszystkiego najlepszegona nowej drodze życiowej, pisząc iż są sobie przeznaczeni. Przeprasza jednocześnie, iż nie mógł przybyć na ślub. Elaine Grey złości się na swą córkę, która wierci się nie pozwalajac ułozyć sobie sukni, lecz Ororo rozumie jak wazny w życiu Jean jest Logan. Nie mniej ważny niż Rachel, która stoi obok, zaś Jean mówi jej iż ma nadzieję iż w przyszłości narodzi się jej taka córka.


Piętro wyżej zdenerwowany Scott patrzy na Hanka usiłującego zawiązać mu muchę, w czym kibicują mu pozostali. Alex śmiejąc się przypomina Scottowi, iż oto początek reszty życia, zaś Bobby każe zapamiętać pozostałym iż uprzedzał lidera X-Men przed tym krokiem. Pojawia się Profesor, który zniecierpliwiony wyjmuje muchę z rąk Hanka i sam zawiązuje ją a Alex nakłada ją na szyję. Oznajmia, iż ten dzień jest dlań równie ważny, bądź nawet ważniejszy niż dla pozostałych. Jak stwierdza Scott wolałby znaleźć się teraz w Sali Ćwiczeń niż stawić czoła temu, co ma nastąpić. Wszyscy wychodzą na zewnątrz. Profesor na końcu wyjeżdża na swym wózku, gdy wypada mu z ręki list który otrzymał od Logana. Rachel podaje mu go, po czym obydwoje wychodzą przed instytut gdzie ma się odbyć ceremonia.


Czekają tam już goście i zdenerwowany Scott, do którego podchodzi druchna panny młodej. Ororo usiłuje go uspokoić, zaś po chwili John Grey prowadzi swą córkę do ołtarza. Kapłan odprawia ceremonię, której przyglądają się zgromadzeni, aż wreszcie zaczynają bić brawo gdy kapłan ogłasza Scotta i Jean mężem i żoną, a państwo Summers-Grey wymieniają pierwszy pocałunek. Rozpoczyna się zabawa.


Z zagajnika uroczystość obserwuje Sabretooth. Irytuje go panująca w rezydencji radość i głośno stwierdza, iż niewiele mu trzeba aby ją popsuć. Wówczas otrzymuje kopniaka, a gdy zaskoczony podnosi się nie ma śladu nikogo, jedynie na śniegu przed nim pazurem napisano, aby nawet nie myślał o takich rzeczach. Logan znikł równie szybko jak się pojawił.


W rezydencji trwa zabawa. Bobby i Hank dogryzają sobie wzajemnie z powodu nieobecności Opal i Trish stwierdzając, że muszą wreszcie zacząć żyć pełnią życia. Polaris oświadcza Alexowi, iż jeśli jeszcze ktoś zapyta ją kiedy się pobierają użyje na nim swej mocy. Cannonball cieszy się iż Rahne na powrót stała się sobą, lecz jej radość przyćmiewa śmierć Madroxa. Val Cooper widząc na ceremonii poszukiwanego przez władze Cable'a woli udawać iż wcale go tu nie było. Wreszcie Jean rzuca za siebie bukiet, na który czyhają obecne na ceremonii dziewczyny. Łapie go rogue, wykorzystując swą moc latania. Z kolei Scott rzuca podwiązkę ściągniętą swej żonie, na którą rzuca się męska część uczestników imprezy. Zdobywa ją Gambit, oślepiając wszystkich swą mocą.


Do wieczora wszyscy bawią się w rytm muzyki Lili Cheney, zaś wówczas nadchodzi pora na ostatni taniec. Jean telekinetycznie unosi Profesora nad ziemię i tańczy wraz z nim w tym najszczęśliwszym dniu swego życia, na co spoglądają wszyscy ci, których oboje mogą nazywać swą rodziną.


Wieczorem Scott mówi, iż otrzymał z Imperium Shi'ar życzenia od swego ojca. Pakuje się właśnie, bowiem wyruszają z Jean w podróż poślubną. Dziękuje za wszystko Profesorowi mówiąc doń, iż to on uczynił go tym, kim jest dzisiaj i był dlań jak ojciec. Po jego wyjściu Xavier przegląda pocztę, a listy dotyczą zazwyczaj wirusa spuścizny. Przypomina sobie wówczas o liście Logana, a gdy otwiera kopertę okazuje się iż jest tam napisane aby się rozchmurzył.


Charles Xavier zaczyna się głośno śmiać.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #30

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.