Avalon » Serie komiksowe » X-Men » X-Men #33

X-Men #33

X-Men #33

"The Hearts of Thieves"

Postacie
Cytat

Rogue: "An' what kinda man are you now, Remy?"
Gambit: "Dat's why I need you... to help me find out."

Streszczenie

Na żądanie Rogue, pragnącej poznać sekrety skrywane przez Gambita, Creed opowiada jej w jaki sposób doszło do ich pierwszego spotkania. Było to kilka lat wcześniej w Paryżu, gdy Gambit pojawił się stawając w obronie kobiety, którą ścigał Sabretooth. Został wynajęty, aby odzyskać coś, co dziewczyna zabrała prawowitemu właścicielowi, a gdy Gambit zasłonił ją własnym ciałem Creed poradził chłopcu aby zszedł mu z drogi. Lebau zapalił kartę którą trzymał w ręku, uprzedzając iż jest mutantem. Rogue pyta czemu wówczas Creed go nie zabił. Ten raczy ją najpierw opowieścią, co zwykł robić w takich sytuacjach, zas później stwierdza iż to zapewniło mu rozrywkę, zmieniając rutynowe zadanie w przyjemność polowania. Oznajmia, iż Gambit tylko dlatego zbliżył się do dziewczyny, bowiem chciał zdobyć rzecz jaką posiadała. Takie są właśnie metody jego działania. Nastepnie za pomocą projektora myśli skonstruowanego przez Hanka, który przetwarza jego wspomnienia na obrazy kontynuuje swą opowieść.


Creed podążył za śladem Gambita, który spotkał się ze swym kontaktem. Wykonywał bowiem zadanie dla Gildii Złodziei, polegające na zabraniu Genevieve Darceneaux wisiora, który ukradła wcześniej finansiście Marinowi Herzogowi. Zadaniem Gambita było ukraść wisior złodziejce dla Gildii Złodziei. Kontakt Lebau dał mu tylko jedną radę: aby się nie zakochał.


Creed obserwował Gambita kóry uciekał wraz z Genevieve ulicami Paryża, widząc iż dziewczyna coraz bardziej mu się podoba. Demonstrował przed nią gamę swych sztuczek i mocy, zaś Creed cały czas czaił się w pobliżu.


W trakcie tej opowieści w rezydencji Jubilee zostaje zaskoczona przez Beasta. Nowy dowódca niebieskiej formacji oznajmia, iż jeśli ma kontynuować dalsze badania nad wirusem, niezbędna będzie mu wiedza o postępach jakie dokonał Mr Sinister. Z ostatniego spotkania z Essexem wynika iż wie dużo więcej na ten temat niż Hank [X-Men #27]. W tymcelu niezbędna będzi epomoc Sabretootha, bowiem X-Men muszą zinfiltrować kryjówkę Marauders.


W Paryżu Creed pragnał dowiedzieć się od Herzoga, czemu pała on taką nienawiścią do Genevieve. Zleceniodawca wyjaśnił mu, iż kochał ją, a ona go zdradziła. Dlatego musiała umrzeć. W międzyczasie związał się z nią Gambit, obiecując iż nie pozwoli jej skrzywdzić, zaś wisior z klejnotem zwanym Okiem Tygrysa przez cały czas był wraz z nimi. Lecz Gdy Creed pojawił się w ich mieszkaniu, już go nie było. Postanowił więc zagrać z Lebau.


Gdy Remy powrócił do mieszkania, znalazł tam liścik kierujący jego kroki do katedry Notre Dame. Czekał tam już nań Sabretooth, grożąc zabiciem Genvieve i Henri'ego, kontaktu Gambita. Wisieli oni głowami w dół, a Creed mógł w każdej chwili puścić sznur którym byli związani. Gambit miał rzucić Creedowi naszyjnik, zaś ten dał mu wybór. Mógł złapać jedną osobę i wybrać kogo ratować. Dwa sznury, dwie osoby jedna do ocalenia. Dla Gambita było to szaleństwo, lecz Sabretooth oznajmił iż tak gra się w lidze dorosłych. Wybór był prosty. Gambit rzucił wisior i rzucił się na ratunek. Lecz zdołał złapać tylko jeden sznur... ocalił Henri'ego. Gdy zbiegł na dół, gdzie leżała Genevieve, było już za późno. Dziewczyna umierając powiedziała iż kocha go i oddałaby mu naszyjnik.


Rogue spotyka się z Gambitem. Ten mówi, iż słowa Creeda to przeszłość, o której chciałby zapomnieć, lecz Rogue wykrzykuje że go kocha, choć nie wie jakim jest człowiekiem. Gambit oznajmia iż sam chciałby to odkryć.


Beast oznajmia Creedowi, iż potrzebuje jego pomocy, ten jednak go wyśmiewa. A gdy Hank wychodzi Sabretooth pozostaje sam z wypełniającą go pustką.

Autor: Kumos

Galeria numeru

X-Men #33

Imię i nazwisko:
Inne pseudonimy:
Opis:
Moce:
Avalon marvelcomics.pl jest nieoficjalną stroną poświęconą komiksom wydawnictwa Marvel.
Prawa autorskie do wszelkich postaci i grafiki - o ile nie napisano inaczej - należą do firmy Marvel i jej podmiotów.
Wszelkie materiały oryginalne © 2002-2021 Avalon marvelcomics.pl Kopiowanie tekstów bez zgody autorów jest zabronione.